Комплекс №40 Sport Professional

Комплекс №40 SportProfessional

Ви професійний спортсмен, посилено займаєтеся в тренажерному залі і додаєте в свій раціон спеціальне спортивне харчування?

Думаєте все в порядку? Не завжди. Багато спортсменів і бодібілдерів занадто багато уваги приділяють цим двом речам, і часто буває так, що такі спортсмени наносять непоправної шкоди своєму здоров'ю в процесі занять. І мова йде не про травми, а про рівень Ваших гормонів.

Спеціально для професійних спортсменів «МеДіС» створив пакет аналізів №40 «SportProfessional» з найбільш важливими гормонами:

  • тестостерон загальний
  • тестостерон вільний
  • пролактин
  • лютеїнізуючий гормон (ЛГ)
  • фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)
  • естрадіол

Яка роль цих гормонів у Вашому здоров’ї? Читайте далі, щоб дізнатись, чим важливий контроль рівня гормонів, в тому числі у процесі інтенсивних тренувань.

Тестостерон – це стероїдний гормон, який виробляється завдяки секреції в яєчках у чоловіків та у яєчниках у жінок. Даний гормон грає дуже важливу роль у Вашій репродуктивній системі, а також у загальному стані здоров'я та статевому житті. Також він впливає на синтез білка, який в свою чергу сприяє щільності кісткової тканини і здатності нарощувати м'язову масу. Наявність достатньої кількості тестостерону підтримує силу організму та статеву функцію. Недолік даного гормону може спричинити за собою досить драматичні побічні ефекти: статева (еректильна) дисфункція, безпліддя, зупинка росту, зменшення щільності кісткової тканини, зниження м'язової маси і сили. Також низький рівень тестостерону може викликати дефіцит енергії, депресію та безсоння.

Тестостерон це дуже важливий гормон для м'язів. Завдяки дослідженням стало відомо, що тренування з використанням великого навантаження може привести до значного зниження рівня тестостерону. Тестостерон також має вирішальне значення для загального стану здоров'я і допомагає відчувати себе добре. На доказ цього історія найшвидшого марафонця Америки Райана Хола, який припинив свою блискучу спортивну кар’єру через хронічну втому та критичне зниження рівня тестостерону.

Пролактин - це лактотропний гормон, що виробляється передньою долею гіпофізу. Його баланс в організмі дуже важливий як для жінок, так і для чоловіків. Пролактин впливає на імунну систему, бере участь у забезпеченні водно-електролітного балансу, взаємодіє з гормонами периферичних ендокринних залоз. Найважливіша фізіологічна роль пролактину пов'язана з репродуктивною функцією і гендерної системою організму. Перш за все, необхідна концентрація пролактину забезпечує утворення молока у молодих мам, а у дівчат під час пубертатного періоду завдяки цьому гормону відбувається розвиток молочних залоз. На регулярність менструального циклу і овуляції також впливає вміст пролактину. Крім того, підвищений рівень пролактину може стати причиною неможливості зачати дитину. До речі, саме через підвищений вміст пролактину в організмі жінки, що годує, вона не може завагітніти, гормон виступає в ролі «контрацептиву».

Що стосується чоловіків, то у них підвищення вмісту цього гормону пригнічує лібідо і пригнічує статеву функцію, негативно впливає на склад сперми. Результати аналізу на пролактин дозволяють виявити причину ряду патологій, безпліддя, дають підстави припускати у пацієнта дисфункцію гіпофізу, аутоімунні захворювання, цироз печінки, захворювання гіпоталамуса, брак вітаміну В6 і ряд інших відхилень.

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) та фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) належать до гонадотропних гормонів гіпофізу. Фолікулостимулюючий гормон — це гормон, який відповідає за статеве дозрівання та репродуктивну функцію. У жінок він відповідає за стимуляцію розвитку фолікула, тобто дозрівання яйцеклітини та вироблення естрогенів (жіночий статевий гормон), а у чоловіків цей гормон допомагає у створенні сперматозоїдів. Лютеїнізуючий гормон виробляється значно інтенсивніше при сильних фізичних навантаженнях. Від даної речовини залежить нормальне функціонування статевих залоз. Крім того, воно впливає на продукування жіночих і чоловічих статевих гормонів - прогестерону і тестостерону відповідно. Гіпофіз виробляє лютропін як у жінок, так і у чоловіків. У жіночому організмі лютропін у великих кількості продукується приблизно на 12-16 день після початку менструацій. У представників чоловічої статі його вироблення завжди стабільне. Лютеотропін в чоловічому організмі збільшує синтез тестостерону, від якого залежить повноцінне дозрівання сперматозоїдів.

Естрадіол - це головний естроген, що функціонує з моменту статевого дозрівання до менопаузи; він несе відповідальність більш, ніж за чотири сотні функцій в організмі жінки - за все, починаючи від гарного зору, молодого вигляду шкіри, міцних кісток і м'язів і закінчуючи нормальними сексуальними реакціями і репродукцією. Відповідно, втрата естрадіолу викликає зміни шкіри, кісток, волосся, серця і кровоносних судин, мозку та інших органів. Інші гормоноутворюючі тканини тіла не можуть заповнити втрату естрадіолу. М'язовий тонус і м'язова маса швидко знижуються, коли знижується рівень естрадіолу. Уже багато років відомим є той факт, що естрадіол позитивно впливає на м'язи серця і гладкі м'язи, збільшуючи силу скорочення, тонус і допомагаючи нарощувати нову м'язову масу. Ефект, який чинить естрадіол на скелетні м'язи, більш повно досліджувався протягом двох останніх десятиліть в центрах спортивної медицини. З'ясувалося, що естрадіол покращує функціонування скелетних м'язів в декількох аспектах: силі скорочення, збільшує невтомність і швидкість розслаблення.

Інтенсивні заняття спортом та професійні спортивні навантаження впливають на гормональний фон організму, порушення якого може мати дуже серйозні наслідки для загального здоров’я, а також для репродуктивної функції як жінок, так і чоловіків.

Визначення рівня гормонів в організмі дозволяє конкретизувати клінічну картину і контролювати стан здоров’я в залежності від рівня спортивних навантажень та коригувати спортивну дієту.

 Як підготуватись до здачі комплексу № 40 «SportProfessional» ?

Концентрація гормонів в крові залежить від низки факторів, тому перш, ніж здавати кров на гормони, необхідно врахувати, що:

  • здавати аналіз на гормони потрібно вранці натщесерце;
  • за день до здачі аналізу відмовитися від вживання алкоголю, куріння та сильних фізичних навантажень;
  • для жінок аналіз на різні гормони необхідно здавати в різні періоди менструального циклу, про що доцільно запитати у свого лікаря;
  • деякі індивідуальні рекомендації також може надати Ваш лікар.

 

Живіть активно і здорово разом з "МеДіС"!