Головні (мажорні) алергокомпоненти пилку трав: Тимофіївка лучна rPhl p 1, rPhl p 5b (g 213).

Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

rPhl p 1 та rPhl p 5b - головні, мажорні, алергокомпоненти пилку тимофіївки лучної.
Phl p 1 - глікозильований білок, головний алерген тимофіївки, специфічні IgE антитіла до якого виявляються у 95% пацієнтів з алергією на пилок різних видів лугових трав. 
Phl p 5 - головний і один з найбільш реактивних алергенів тимофіївки лугової, який провокує симптоми алергічного риніту і бронхіальної астми у сенсибілізованих пацієнтів. IgE антитіла до даного алергену виявляються у 65-90% осіб з алергією на пилок лугових трав. Phl p 5b є однією з ізоформ алергену і містить більшу кількість IgE-зв'язуючих епітопів, ніж ізоформа Phl p 5а.

Алергія - це реакція гіперчутливості імунної системи на зазвичай нешкідливі речовини, які потрапляють до організму або контактують із ним. Згодом організм під час контакту з такими речовинами починає виробляти власні антитіла — особливі білки, що продукуються імунною системою.
Її основними симптомами є:

 • чхання,
 • свербіж шкіри,
 • сльозотеча,
 • почервоніння,
 • закладеність носу.

Можливі також: підвищення температури, нудота, блювання,  діарея або біль у шлунку, нетипові реакції після укусів комах, набряк та анафілактичний шок.

Факторами ризику виникнення алергічної реакції є:

 • спадковість,
 • дитячий вік (діти більш схильні до появи алергічних реакцій – це пов’язано з певною незрілістю дитячого організму, зокрема, травної чи імунної систем),
 • наявність випадків алергії в минулому,
 • періоди гормональних змін в організмі (наприклад, вагітність),
 • психосоматичні причини алергії,
 • хронічні захворювання (особливо ШКТ).
Відхилення від норми

Підвищений рівень свідчить про: сенсибілізацію до мажорних алергенів пилку трав Phl p 1 і Phl p 5. 

Знижений рівень при: відсутності сенсибілізації до алергенів пилку трав  Phl p 1 і Phl p 5, успішність проведення алерген-специфічної терапії, виключення контакту з алергеном. 

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики істинної причини алергії та перехресної реактивності при сенсибілізації пилком трав, для моніторингу  ефективності проведеної алерген-специфічної терапії до алергенів пилку тимофіївки лучної.

Рекомендації

Дане дослідження важливо здавати перед початком проведення алерген-специфічної терапії до алергенів тимофіївки лучної.

530 грнЦіна у відділенні
477 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку