ВизначенняЗмішана панель містить 20 показників до них належать як інгаляційні алергени так і харчові:
- арахіс;
- молоко;
- білок курячого яйця;
- жовток курячого яйця;
- картопля;
- морква;
- тріска;
- яблуко;
- соя;
- пшенична мука;
- пилок берези бородавчатої;
- лучна тимофіївка;
- пилок полину;
- кліщ D.рteronyssinus;
- кліщ D.farinae;
- епітелій собаки;
- епітелій кота;
- епітелій коня;
- грибок Aspergillus fumigatus;
- грибок Cladosporium herbarum.
Алергія - це реакція гіперчутливості імунної системи на зазвичай нешкідливі речовини, які потрапляють до організму або контактують із ним. Згодом організм під час контакту з такими речовинами починає виробляти власні антитіла — особливі білки, що продукуються імунною системою.
Її основними симптомами є:
- чхання,
- свербіж шкіри,
- сльозотеча,
- почервоніння,
- закладеність носу.
Можливі також: підвищення температури, нудота, блювання, діарея або біль у шлунку, нетипові реакції після укусів комах, набряк та анафілактичний шок.
Факторами ризику виникнення алергічної реакції є:
- спадковість,
- дитячий вік (діти більш схильні до появи алергічних реакцій – це пов’язано з певною незрілістю дитячого організму, зокрема, травної чи імунної систем),
- наявність випадків алергії в минулому,
- періоди гормональних змін в організмі (наприклад, вагітність),
- психосоматичні причини алергії,
- хронічні захворювання (особливо ШКТ).
Найчастіше спричинити алергію у населення України можуть такі чинники як: пилок рослин (полин), цвітіння дерев (береза, липа), лугові трави (тимофіївка лугова). Із харчових алергенів - молоко, курячі яйця та горіхи.
Відхилення від нормиПозитивний результат свідчить про: сенсибілізацію до найбільш поширених інгаляційних та харчових алергенів; бронхіальну астму, алергічний риніт, алергічний кон'юнктивіт, респіраторний аллергоз, обумовлені сенсибілізацією до інгаляційних алергенів.
Причини негативного результату: відсутність сенсибілізації до інгаляційних та харчових алергенів, що входять до складу даного аналізу, обмеження або виключення контакту з алергеном, проведення десенсибілізації.
Коли призначають?Дане дослідження призначається для: діагностики алергічних захворювань, пов'язаних з сенсибілізацією до інгаляційних алергенів (бронхіальна астма, алергічний риніт і кон'юнктивіт, респіраторний аллергоз), для скринінгового виявлення сенсибілізації до інгаляційних алергенів.