Триптаза.

Тривалість виконання: 6 робочих днів
Визначення

Триптаза – це трипсиноподібний фермент, що виявляється у гранулах мастоцитів та базофілів. Концентрація триптази в мастоцитах приблизно в 300 разів більша, ніж у базофілах. Існує 5 ізоформ цього ферменту (альфа, бета, гама, дельта та епсілон), причому бета-триптаза – це переважна у гранулах мастоцитів ізоформа. 

Фізіологічна роль триптази до кінця не ясна, проте відомі її різноманітні прозапальні ефекти, у тому числі інактивація бронхорозширювальних медіаторів, руйнування інтестинального вазоактивного пептиду, посилення проникності судинної стінки і експресії молекул адгезії VCAM-1. Внаслідок активації та дегрануляції мастоцитів рівень триптази в крові зростає.

Відхилення від норми

Позитивний результат може свідчити про мастоцитоз, гострий мієлобластний лейкоз, мієлодиспластичні синдроми, гіпереозинофільний синдром, алергію, формування рубця, інтоксикацію героїном, інфаркт міокарда, політравму, гіпоксію, хронічну ниркову недостатність.

Негативний результат спостерігається в межах норми, а також при локальній активації мастоцитів (наприклад, набряк гортані), особливих випадках анафілаксії, переважно опосередкованій дегрануляцією базофілів, ефективному лікуванні захворювання.

Коли призначають?

Дане дослідження призначається для диференціальної діагностики захворювань, що протікають із симптомами активації мастоцитів (анафілактичні реакції, системний мастоцитоз), для контролю лікування мастоцитозу за допомогою імуносупресивних препаратів.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується здавати після консультації з лікуючим або сімейним лікарем.

1020 грнЦіна у відділенні
918 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку