Аланінамінотрансфераза (АЛТ, ALT).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Аланінамінотрансфераза (АЛТ) – це специфічний фермент, який приймає участь у перетравленні білка. Найбільша концентрація АЛТ у печінці. Значно підвищений рівень АЛТ сигналізує про можливі порушення у функціонуванні печінки та її пошкодження.

Відхилення від норми

Підвищення рівня сигналізує про: гепатити, цироз печінки, непрохідність жовчних шляхів, ішемію, серцеву недостатність, пухлини печінки, панкреатит, прееклампсію.
Зниження рівня можливе при недостатності вітаміну В6.

Коли призначають?

Дане дослідження призначається для: діагностики порушень у роботі печінки, захврювань підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, а також при серцевій недостатності, міокардитах та інфаркті міокарада.

Рекомендації

Важливо здавати разом з аспартатамінотрансферазою (АСТ).

Додаткова інформація

Аналіз крові АЛТ

Аланінамінотрансфераза (АЛТ) - ендогенний фермент, що відноситься до трансаміназ. Виробляється внутрішньоклітинно. Бере участь у метаболізмі амінокислот. У великих кількостях є в печінці та нирках, дещо менше - в поперечно-смугастих м'язах.

Відіграє важливу роль в діагностиці патології печінки. Як правило, призначається разом з АСТ.

Аланін-амінотрансфераза (ALT, ГПТ, GPT, глутамат-піруват-трансаминаза) - це фермент, який в нормі має низьку активність сироватці в крові, так як зосереджений всередині клітин. Основна його кількість міститься в клітинах печінки. ALT починає вивільнятися в кров, якщо є ушкодження печінки. Причому, виявити цей фермент в крові часто можна значно раніше, ніж з'являться перші помітні симптоми. Тому аналіз на Alanine Aminotransferase використовується фахівцями як показник пошкодження печінки.

В яких випадках призначають дослідження АЛТ

Найчастіше біохімічний аналіз алт призначається при ознаках пошкодження печінки, а також в комплексних панелях скринінгових біохімічних досліджень. AЛТ і АСТ (називають ще печінковими трансаміназами) вважаються одними з найбільш важливих тестів для виявлення захворювання печінки, хоча AЛТ більш специфічний для печінки, ніж AСТ. Нерідко лікарі розраховують співвідношення AСТ / AЛТ - коефіцієнт де Рітіс. Це співвідношення може використовуватися для диференціювання причин пошкодження печінки і для розпізнавання пошкодження міокарда або патології м'язів.

Найбільш часто використовувана комбінація тестів при патології печінки це АСТ, АЛТ, фракції білірубіну, ГГТ, ЛФ і альбумін або загальний білок.

Показання до призначення аналізу крові на аланінамінотрансфераза (АЛТ)

  • присутність факторів ризику пошкодження печінки;
  • клінічні прояви, характерні для патологій печінки;
  • контакт з хворим на вірусний гепатит;
  • моніторинг стану хворих на гепатити;
  • контроль стану здоров'я пацієнтів, які тривалий час приймають гепатотоксичні препарати;
  • в ході лікування дослідження призначається з певною періодичністю для контролю ефективності терапії.

Що саме визначається в процесі аналізу

Визначається активність ферменту АЛТ методом УФ кінетичного визначення.

Що означають результати тесту

Істотне підвищення рівня АЛТ, зазвичай, пов'язане з гострим вірусним гепатитом (може бути більше, ніж 10-кратне підвищення) або з гострим токсичним ураженням печінки з масивним ушкодженням гепатоцитів.

Помірне підвищення АЛТ (перевищення в кілька разів) характерно для хронічних вірусних гепатитів, порушення відтоку жовчі і хронічних захворюваннях гепатобіліарної зони, зловживання алкоголем, ураження печінки при інфекційних захворюваннях.

Підвищення АЛТ також може бути ознакою гострого інфаркту міокарда, травми або запалення скелетних м'язів.

Звичайний термін виконання тесту

Зазвичай результат АЛТ можна отримати протягом 1-2 днів

Чи потрібна спеціальна підготовка до аналізу 

Спеціальна підготовка не потрібна. Взяття крові проводиться натщесерце (не менше 8 і не більше 14 ч голодування). Можна пити воду без газу.

Здати аналіз крові АЛТ можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаними на сайті.

95 грнЦіна у відділенні
86 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку