Альбумін.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Альбумін - це білок, який синтезується печінкою. Основні його функції полягають у підтриманні онкотичного тиску крові, транспорті хімічних речовин, а також участь у метаболічних процесах організму.  Є важливим маркером у діагностиці захвоювань печінки та нирок. Підвищується альбумін найчастіше при зневодненні організму, часто спостерігається у курців і людей, що зловживають алкоголем.

Відхилення від норми

Підвищений рівень зустрічається при: опіках, травмах, зневоденні.
Знижений рівень при: захворюваннях печінки та нирок, анальбумінемії, вагітності та під час періоду грудного вигодовування. 

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики захворювань печінки та нирок, при важких травмах та опіках, онкологічних захворюваннях.

Рекомендації

Не є рутинним дослідження, виконується за призначенням лікаря.

Додаткова інформація

Аналіз на альбумін

Аналіз для кількісної оцінки вмісту альбуміну в сироватці крові проводиться для оцінки функції печінки та нирок і нутрієнтного статусу.

Альбумін - білок плазми крові, який за масою займає більше половини всіх плазмових білків. Він виконує ряд важливих фізіологічних функцій:

  • підтримка фізико-хімічних властивостей крові - в'язкість, рН, онкотичний тиск;
  • регуляція об'єму циркулюючої крові і її балансу з міжклітинною рідиною;
  • транспорт деяких гормонів, ліків, жирів і їх комплексів;
  • зв'язування кальцію і участь в його метаболізмі;
  • резерв білка - якщо з їжею білка буде надходити недостатньо, його джерелом може стати альбумін.

Альбумін синтезується в печінці під впливом гормонів щитовидної залози і ростових факторів, а виводиться нирками. Якщо в печінці його утворюється занадто мало або він надмірно виводиться з сечею, його плазмова концентрація знижується. Цей стан називається гіпоальбумінемія.

З якою метою визначають рівень сироваткового альбуміну

Визначення концентрації альбуміну, зазвичай, використовують з метою первинного діагностичного скринінгу і подальшого моніторингу пацієнтів із захворюваннями печінки, і нирок, важкими травмами і опіками, онкологічними захворюваннями для оцінки білкового балансу; диференціальної діагностики причин набрякового синдрому.

В яких випадках призначають дослідження

  • при оцінці функції печінки і підозрі на її захворювання;
  • при захворюваннях нирок;
  • при наявності набряків;
  • для оцінки повноцінності харчування пацієнта;
  • при травмах, опіках, онкологічних захворюваннях.

Важливо визначити рівень альбуміну при виявленні зниження рівня загального білка в крові.

Інтерпретація результатів

Альбумін синтезується в печінці. У нормі за добу виробляється приблизно 15 грам білка. Він зберігається в організмі і виконує свої функції протягом декількох тижнів. Основне призначення даного тесту - оцінка білково-синтетичної функції печінки.

Підвищення показників свідчить про зневоднення організму. Причини дегідратації можуть бути різними наприклад, серйозні опіки. Також високий рівень ALB може вказувати на наявність інфекції і ряд інших захворювань. Для їх точної діагностики в обов'язковому порядку проводиться додаткове обстеження.

Недостатній рівень білка в більшості випадків вказує на патологію нирок. Також він може спостерігатися при наявності запального процесу. Зниження показників під час вагітності є нормою. Референсні значення залежать від віку пацієнта. Для дорослих норма коливається в межах 35-52 г / л. За результатами тесту можна судити про ступінь тяжкості ряду захворювань.

Підготовка до аналізу крові на альбумін

Даний аналіз є біохімічним аналізом крові. Підготовка до нього полягає в тому, що за вісім годин до проведення забору крові необхідно відмовитися від прийому їжі і рідини, а також від вживання алкоголю. Прийом препаратів також припиняється, але даний аспект необхідно, перш за все, узгодити з вашим лікарем.

Здати аналіз крові на альбумін можна в діагностичному центрі Медіс. 

Медцентр Медіс надає до ваших послуг найкваліфікованіших фахівців і сучасну техніку, завдяки чому аналіз можна зробити в короткі терміни. Ми гарантуємо високу точність результатів та доступні ціни.

95 грнЦіна у відділенні
86 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку