Додаткова інформаціяАналіз на сечовину – швидка перевірка стану нирок
Нирки – це парний орган, що відповідає за фільтрацію крові в усьому організмі. За одну добу нирки фільтрують близько 180 літрів крові, що невпинно циркулює по організму. Саме з нирками виводиться більшість точкисичних речовин та медикаментозних препаратів. Здати аналіз на сечовину – це простий спосіб перевірити стан здоров'я нирок і їх функцію.
Нирки не болять!
Біль та дискомфорт – це основна причина звернень до лікарів, це своєрідний сигнал, що в організмі відбувається щось за межами фізіологічної норми. Але нирки не мають больових рецепторів, тому людина не може відчути, що ниркам потрібна допомога.
Існує всього декілька виключень:
- розтягнення капсули нирки, яка має больові рецептори;
- потрапляння каменю з нирки до сечоводу, який також має больові рецептори.
Але самі нирки не мають таких рецепторів, тож, процеси, що відбуваються в нирках можуть протікати абсолютно непоміченими. І слідкувати за здоров'ям нирок необхідно не покладаючись на власні відчуття, а за допомогою лабораторної та інструментальної діагностики:
- загальний аналіз крові;
- сечовина;
- креатинін;
- загальний аналіз сечі;
- еритропоетин;
- сечова кислота;
- УЗД-нирок;
- екскреторна урографія;
- компьютерна тоографія.
Сечовина та креатинін – це два найбільш точних показника, що відображаюсть стан роботи нирок. Утворюючись в організмі, сечовина виводиться нирками, адже це кінцевий продукт розпаду білків. Його надмірна кількість в організмі може бути токсичною. Здорові нирки швидко фільтрують сечовину і виводять її з сечею, в організмі залишаться лише невелика кількість цієї речовини, не здатна негативно впливати на роботу органів і систем у такій кількості. Коли ж функція нирок порушується, нирки втрачають спроможність повністю виводити токсичні речовини з організму. Тоді сечовина не виводиться повністю з сечею, її надлишок залишається в організмі і кількість сечовини в плазмі крові зростає.
Аналіз крові на сечовину – це простий спосіб перевірити стан роботи нирок. Адже для цього необхідно лише взяти венозну кров на аналіз.
Як підготуватись до здачі аналізу
Щоб отримати коректні результати тестування, перед відвідуванням лабораторії або забором крові на дому необхідно виключити усі можливості збільшення або зменшення рівню сечовини в крові. Для цього слід дотримуватись наступних рекомендацій:
- не змінювати раціон харчування протягом двох тижнів до здачі крові;
- не збільшувати кількість білкової їжі за декілька днів до здачі аналізу;
- ункникати дієт з обмеженням кількості білка;
- утриматись від надмірних інтенсивних навантажень протягом тижня (марафон, спортивні змагання);
- прийти зранку до лабораторії натще – не їсти протягом 8 годин до здачі крові, протягом 4 годин - відмовитись від напоїв.
При підготовці до дослідження не забороняється використовувати ліки, що передписані лікуючим лікарем на постійний прийом, виключаючи інсулін, що не може бути введений без наступного прийому їжі.
Сечову кислоту часто плутають із сечовиною. Але саме сечовина відображає стан роботи нирок. За наявності будь-яких складностей або незрозумілості призначеного аналізу, необхідно зв'язатися із лікуючим лікарем, або перевірити його призначення за допомогою адміністратора лабораторії.
Співробітники центру «МеДІС» швидко берують набрану кров у роботу. Саме тому кожний клієнт отримує результат протягом одного робочого дня. Все, що необхідно, аби здати аналіз та отримати інформацію, щодо роботи нирок, це зателефонувати за телефоном, вказаним на сайті та прийти зранку до лабораторії для здачі аналізу.