Антитіла до глутамінокислої декарбоксилази (GADA) .

Тривалість виконання: 12 робочих днів
Визначення

Антитіла до глутамінокислої декарбоксилази (GADA) – це антитіла, що утворюються в організмі хворих на цукровий діабет 1 типу. Ці антитіла можуть з’являтися задовго до розвитку перших симптомів цукрового діабету і є показником, завдяки якому можна визначати людей зі схильністю до розвитку цукрового діабету 1 типу.

Цукровий діабет 1 типу – це автоімунне ендокринне захворювання, що характеризується хронічним підвищенням рівня цукру в крові внаслідок абсолютного або відносного дефіциту інсуліну. При ЦД 1 типу дефіцит інсуліну виникає через часткове або повне ушкодження клітин острівців Лангерганса підшлункової залози. Саме вони виробляють ендогенний інсулін в здорових людей.

Відхилення від норми

Підвищення даного показника в крові свідчить про діабет 1 типу, або підвищений ризик його виникнення внаслідок автоімунної деструкції клітин підшлункової залози. Також може бути показником ревматоїдних захворювань, синдрому Шегрена, автоімунного ураження щитоподібної залози.

Зниження кількості антитіл GADA рідко свідчить про якесь захворювання, але може бути показником розвитку хореї Гентингтона (за наявності типової для цього захворювання симптоматики та позитивних результатів інших лабораторних тестів).

Коли призначають?

Дане дослідження призначають задля визначення ризику розвитку цукрового діабету 1 типу в людей з групи ризику, для моніторингу здоров’я підшлункової залози жінок із гестаційним діабетом, для диференціації цукрового діабету 1 та 2 типу у дітей та підлітків.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується проводити з профілактичною метою людям зі схильністю до цукрового діабету 1 типу, людям з надмірною масою тіла, жінкам з гестаційним діабетом та тим, у кого в родині вже були випадки захворюваності на цукровий діабет 1 типу.

620 грнЦіна у відділенні
558 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку