Глікований гемоглобін (HbA1C).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Глікований гемоглобін (HbA1c) - біохімічний показник, який відображає середній вміст глюкози крові за три місяці. Як відомо, гемоглобін знаходиться в еритроцитах період життя яких - 120 діб. Вони зберігають пам'ять про число молекул гемоглобіну, що з'єдналися з глюкозою, тому даний тест показує рівень глікемії за тривалий період.

Відхилення від норми

Підвищений рівень сигналізує про: порушення толерантності до глюкози, цукровий діабет, залізодефіцитну анемію.
Знижений рівень притаманний для: гемолізу, кровотечі, серповидноклітинної анемії.

Коли призначають?

Дане дослідженя призначається при підозрі на цукровий діабет, його діагностиці, корекції та моніторингу лікування, з метою профілактики.

Рекомендації

Пацієнтам з цукровим діабетом важливо здавати глікований гемоглобін двічі на рік.

Додаткова інформація

Аналіз крові на глікозильований гемоглобін

Важливим показником біохімії крові є аналіз для визначення рівня глікованого гемоглобіну. Він дає змогу встановити наявність у пацієнта цукрового діабету або переддіабету. Іншими назвами цього показника можуть бути - гемоглобін А1с, HbA1c, глікогемоглобін, глікозильований гемоглобін. По суті цей аналіз грунтується на здатності гемоглобіну, що знаходиться в еритроцитах, постійно і необоротно зв'язуватися з молекулами глюкози. Чим більше таких комплексів утворюється, тим буде вищим рівень глюкози в крові. У нормі пов'язаних еритроцитів повинно бути в межах 5-7%. Підвищення цих показників говорить про збільшений вміст цукру (глюкози) в крові протягом попередніх трьох місяців - терміну життя еритроцитів, це є найбільш достовірним свідченням наявності порушень вуглеводного обміну.

Переваги аналізу на глікований гемоглобін

  • забір крові робиться в будь-який час і не залежить від того чи робиться натщесерце чи після прийому їжі;
  • більш ефективно і точно дозволяє виявити цукровий діабет на ранніх стадіях;
  • проведення аналізу набагато простіше і швидше, ніж інші аналізи;
  • допомагає лікарям зрозуміти, як хворий на цукровий діабет протягом останніх 3 місяців контролював рівень цукруі;
  • на точність аналізу не впливають інші чинники - інфекційні, вірусні і простудні захворювання.

Цей аналіз дозволяє виявити цукровий діабет на ранніх стадіях розвитку та показує - чи є у людини схильність до захворювання, дає можливість зрозуміти, наскільки уважно хворий ставиться до свого здоров'я, чи вміє він компенсувати рівень цукру в крові і тривалий час тримати його в потрібній для його життя нормі.

Рекомендовано хворим на цукровий діабет проводити тест HbA1c не менше одного разу на квартал. Рекомендовано тримати рівень глікозильованого гемоглобіну менше 7% та при підвищенні цього показника більше 8% вносити корективи в терапію.

Показання для здачі аналізу

  • діагностика цукрового діабету;
  • довготривалий контроль лікування цукрового діабету для визначення ступеня стабілізації захворювання;
  • вагітність.

Підготовка до аналізу

Для проведення аналізу на глікований гемоглобін береться капілярна кров. Хоча і немає ніяких протипоказань щодо того, натщесерце або після прийому їжі, краще робити аналіз вранці натщесерце, без попередніх фізичних навантажень. 

Заздалегідь необхідно обговорити з лікарем прийом лікарських препаратів напередодні і в день проведення дослідження крові, а також інші додаткові умови підготовки.

Не здавайте аналіз крові на гемоглобін відразу після рентгенографії, флюорографії, УЗД, фізіопроцедур.

За 24 години до взяття крові слід обмежити жирну і смажену їжу, не приймати алкоголь.

Перед забором крові - 60 хвилин не курити,15-30 хвилин перебувати в спокійному стані.

Результат аналізу відображає цифри глікемії (рівня глюкози в крові) за тривалий проміжок часу, характеризує хронічний стан пацієнта, тому є найбільш об'єктивним для визначення порушень вуглеводного обміну.

Здати аналіз крові на глікозильований гемоглобін можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаних на сайті.

205 грнЦіна у відділенні
185 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку