Глюкоза в сироватці .

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Глюкоза - важливе джерело енергії організму людини. Потрапляючи в організм з їжею перетворюється в глікоген, який зберігається в печінці, або ж в жирні кислоти. Основним регулятором рівня глюкози в нормі є гормон підшлункової залози.

Даний метод передбачає визначення рівня глюкози в сироватці венозної крові.

Відхилення від норми

Підвищення рівня характерно для: цукрового діабету, гіперглікемії при ендокринних захворюваннях, захворювання підшлункової залози, нирок та печінки, стресу.
Знижений рівень свідчить про: порушення всмоктування вуглеводів, захворювання печінки, недостатність наднирників, голодання, передозування інсуліну, ендокринологічні захворювання.

Коли призначають?

Дане дослідження застосовується для діагностики, моніторингу та лікування порушень вуглеводного обміну.

Рекомендації

Дане дослідження варто здавати рутинно з профілактичною метою, особливо у випадках коли маєте схильність до захворювання на цукровий діабет.

Додаткова інформація

Аналіз крові на цукор 

Визначення рівня глюкози у крові є одним з найпоширеніших методів лабораторної діагностики у всьому світі.  За частотою призначень воно поступається лише дослідженню загальних параметрів крові - еритроцитів, лейкоцитів, гемоглобіну, тромбоцитів. Аналіз крові на цукор дозволяє контролювати стан вуглеводного обміну речовин, адже глюкоза є основним джерелом енергії для клітин організму.

Діагностика цукрового діабету

Найбільш часто аналіз на глюкозу призначають для виявлення або контролю цукрового діабету.  Це одна з основних патологій ендокринної системи, що характеризується порушенням вуглеводного обміну. При цьому організм не може нормально засвоїти глюкозу (цукор), що поступає з їжею. В результаті, рівень цукру в крові підвищується, що негативно впливає на судинну стінку артерій, вен та капілярів.

Діабет небезпечний не своїми проявами, а ускладненнями:

 • гіперглікемічна або гіпоглікемічна кома;
 • безбольові форми інфаркту;
 • підвищення ризику розвитку інсульту;
 • тривале загоєння травм та післяопераційних рубців;
 • розвиток ниркової недостатності;
 • ураження периферичної нервової системи;
 • підвищений ризик розвитку бактеріальних ускладнень.

Порушення обміну глюкози може спостерігатися у будь-який період в життя – як в дитячому чи підліткову віці, так і у дорослих людей, а також у літніх людей.  Єдиний спосіб не допустити розвиток ускладнень – це своєчасно виявити захворювання та почати його лікування. 

Один з найпростіших та найефективніших методів діагностики цукрового діабету – визначити вміст глюкози у сироватці крові зранку, натщесерце.

 

Важливо пам'ятати! Людям, які вже мають встановлений діагноз цукрового діабету, необхідно слідкувати за рівнем глюкози як до їжі, так і після прийому їжі. Це допомагає правильно підібрати раціон та визначити ефективну дозу цукрознижуючих препаратів. Глюкоза крові у пацієнтів з цукровим діабетом першого типу вимірюється раз на день, у пацієнтів із цукровим діабетом другого типу – раз на три дні.

Дослідження у період вагітності

Визначення рівня глюкози крові вкрай важливе протягом усього періоду вагітності. Навіть у абсолютно здорових жінок, що ретельно планували і готувались до виношування дитини та пологів може виникнути гестаційний діабет. Це стан, при якому спостерігається підвищення рівню глюкози крові саме під час виношування дитини. Зазвичай він проходить після пологів.

Розвиток гестаційного діабету пов'язаний з синтезом специфічних гормонів, які виробляє плацента.  Надмірні рівні цукру негативно впливають на стан судин матері  та її обмін речовин. 

Саме тому усім вагітним жінкам призначають визначення глюкози крові натщесерце.  Якщо аналіз показує нормальні значення рівню цукру крові, але у вагітної є клінічні симптоми розвитку гестаційного діабету, додатково призначається  глюкозотолерантний тест. Саме він дозволяє виявити  латентну (приховану) форму цукрового діабету.

Підвищення рівня цукру крові у період вагітності – це порушення обміну речовин, що важливо не допускати у період формування і розвитку органів та систем дитини.  Саме тому вагітним жінкам необхідно виконувати аналіз цукру в крові кожний триместр вагітності та знаходитись під постійним спостереженням гінеколога.

Правильна підготовка до аналізу

Рівень глюкози крові постійно змінюється протягом доби. Він залежить від багатьох факторів:

 • часу доби;
 • фізичного навантаження;
 • стрессу;
 • часу від прийому їжі;
 • складу їжі;
 • вживання напоїв;
 • кількості сну.

Без підготовки до аналізу можна отримати некоректний результат, що може призвести до неправильної оцінки стану людини та призначення або не призначення їй лікування. Щоб отримати вірні значення, аналіз крові на цукор виконується після попередньої підготовки:

 • виключити інтенсивне фізичне навантаження за 24 години до здачі аналізу;
 • не змінювати раціон харчування у добу перед відвідуванням лабораторії;
 • відмовитись від надмірної кількості солодощів на вечерю перед здачею аналізу, якщо вони не є складовою щоденного раціону;
 • прийти в лабораторію натще – не вживаючи рідини та їжі зранку (дозволяється прийом лікарських засобів, але не цукрознижуючих);
 • при прийому щоденних пігулок зранку дозволяється випити половину склянки води, їжа до аналізу не рекомендована – вживання лікарських засобів, що приймаються під час їжі рекомендовано перенести на період після аналізів;
 • відмовитись від солодких газованих напоїв напередодні ввечері. 

Завітавши до лабораторії, необхідно декілька хвилин відпочити – це допоможе організму відновитись після ходьби і дасть можливість отримати найточніший результат.

Ціна визначення рівня глюкози в крові в лабораторії «МеДІС» вказана вище на сторінці. Результат буде готовий протягом одного робочого дня – у день здачі конкретне значення можна отримати в лабораторії або на адресу електронної пошти, що була вказана при реєстрації

125 грнЦіна у відділенні
113 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку