Холестерин загальний.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Загальний холестерин – це жироподібна речовина, яка приймає участь у таких важливих процесах як: синтез гормонів (кортизолу, тестостерону, прогестерону та естрогену), процесах травлення, синтезі вітаміну Д, створенні мембран еритроцитів, клітин мозку та печінки. Майже 80% холестерину синтезується печінкою, решта потрапляє в організм з їжею.

Відхилення від норми

Підвищений рівень холестерину притаманний для: ожиріння, незбалансованого харчування, низької фізичної активності, цукрового діабету, серцево-судинних та ендокринологічних захворювань.
Знижений рівень також є недоліком, адже частіше виникають проблеми з гормональним балансом, нормальним перебігом вагітності та менструації, можуть з’являтися симптоми депресії.
 

Коли призначають?

Використовується для діагностики захворювань серцево-судинної системи, оцінки ризиків розвитку атеросклерозу, захворювань підшлункої та печінки, а також ендокринної системи.

Рекомендації

Проводити тестування на загальний холестерин потрібно кожні 4-6 років людям, у віці старше 20 років.
 

Додаткова інформація

Аналізи на холестерин

Холестерин – це особлива органічна речовина в організмі людини. Вона вкрай необхідна для нормальної роботи організму. Адже саме з холестерину синтезуються необхідні гормони та біологічні сполуки. Але з іншого боку надлишок холестерину призводить до патології серцево-судинної системи – ішемічної хвороби серця, інфарктів, інсультів. Аналізи на холестерин необхідно здавати регулярно – це допоможе контролювати рівень сполуки в організмі, попереджуючи ризик розвитку небажаних явищ з боку серцево-судинної системи.

Про що розкаже холестерин

Визначення рівню холестерину – це загальне біохімічне дослідження крові. Задля отримання результату необхідно лише прийти до лабораторії та здати венозну кров на аналіз. Вже за добу прийде результат, в якому буде вказан наявний рівень холестерину в крові.

Аналіз на загальний холестерин необхідно здавати раз на три роки усім здоровим людям. Нормальні рівні холестерину вказують відразу на декілька факторів:

 • кількості холестерину достатньо для синтезу вітаміну D та статевих гормонів;
 • є необхідна кількість основної речовини для утворення жовчних кислот;
 •  необхідна кількість речовини для синтезу гормонів кори наднирників –  глюкокортикоїдів, мінералокортикоїдів, адрено кортикоїдів.

Зниження рівню холестерину може свідчити про виснаження організму та захворювання печінки, адже 80% цієї речовини синтезується печінкою, а 20% поступає з їжею.

Не дивлячись на те, що холестерин – це вкрай необхідна сполука для синтезу гормонів та вітамінів в організмі людини, його надмірні рівні підвищують ризик розвитку негативних серцево-судинних станів та подій:

 • ішемічної хвороби серця;
 • гіпертензивної кардіоміопатії;
 • інфарктів;
 • інсультів;
 • хронічного порушення мозкового кровообігу;
 • атеросклерозу судин нижніх кінцівок;
 • атеросклерозу судин нирок і порушення кровопостачання цих органів.

Саме тому, людям із підвищенними рвнями холестерину та сімейною історію захворювань серцево-судинної системи необхідно визначати рівні холестерину щорічно, після досягнення 35-річного віку.

Хороший, поганий, злий

Разом із холестерином часто виконують ще одне дослідження – ліпідограму. За її допомогою визначають жирові сполуки – ліпопротеїди, які переносять холестерин від печінки до інших структур організму та назад до печінки. Існує три основні фракції ліпопротеїдів:

 1. ЛПВЩ ( ліпопротеїди високої щільності) – це «хороші жири», що повертають холестерин назад до печінки для утилізації. Високі рівні ЛПВЩ свідчать про низький ризик розвитку серцево-судинних ускладнень.
 2. ЛПНЩ (ліпопротеїди низької щільності) – це «погані» жирові сполуки, що несуть холестерин до внутрішніх органів та систем. Збільшення їх концентрації в плазмі крові свідчить про підвищення ризику серцево-судинних подій.
 3. ЛПДНЩ (ліпопротеїди дуже низької щільності) – це «злі» жирові утворення, що відкладаються разом із холестерином у судинній стінці та призводять до формування атеросклеротичних бляшок в судинах. Підвищення їх рівнів має коригуватись і підтримуватись на низькому рівні, задля зменшення рівня розвитку інфарктів та інсультів.

Тож ліпідограма має завжди доповнювати аналізи крові на холестерин. В лабораторії «МеДІС» кожен бажаючий може здати кров і дізнатись актуальні рівні ліпопротеїдів та холестерину в організмі. Ціна цих досліджень залежить від того чи здаються вони окремо чи в комплексі аналізів для визначення ризику серцево-судинних захворювань. Дізнатись точну вартість можно за телефоном, що вказаний на сайті або в адміністратора центру.

95 грнЦіна у відділенні
86 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку