Креатинін.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Креатинін - кінцевий дегідратований продукт обміну креатину. Визначення рівня креатиніну  дозволяє оцінити клубочкову фільтрацію. Виділяється лише клубочками, не реабсорбуючись у ниркових канальцях. Тому зниження виведення креатиніну з сечею та підвищення креатиніну в кровi спостерігається у хворих із ураженнями нирок.

Відхилення від норми

Підвищений рівень сигналізує про: ниркову недостатність, ураження м'язової системи, фізичне навантаження, надмірне споживання м'яса.
Знижений рівень спостерігається при: зниженні м'язової маси, вагітності, недостатності білка, захворюваннях печінки.

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для оцінки видільної функції нирок, а також для діагностики захворювань нирок та м'язової системи, моніторингу лікування.

Рекомендації

Рівень креатиніну залежить від способу життя та раціону харчування, тож важливо його здавати з профілактичною метою.

Додаткова інформація

Досвідчені фахівці якісно і швидко зроблять аналіз на креатинін

Ефективний метод дослідження, який призначається для перевірки стану сечостатевої та видільної систем, — це аналіз на креатинін і сечовину. Для діагностики важливу роль грають обидва цих показника. Підвищення або зниження їхнього рівня може свідчити про збої в роботі нирок та ряд інших проблем. Концентрацію креатиніну і сечовини в сироватці або плазмі крові дозволяє визначити біохімічний аналіз крові. Діагностичний центр МеДіс пропонує швидко і недорого виконати дослідження, що дасть достовірні результати. Наші фахівці проконсультують вас стосовно того, як правильно підготуватися до аналізу.

Аналіз крові на креатинін і сечовину — норми, причини відхилень від норми

Креатинін — це кінцевий продукт, який утворюється в результаті креатин-фосфатної реакції. Приймає участь в енергетичному обміні м’язової тканини. Креатинін утворюється в печінці, виділяється в кров, а виводиться з організму із сечею. За умови нормальної діяльності нирок, сечовидільної системи та інших органів і систем організму цей процес відбувається постійно. І в такому випадку рівень креатініну в крові стабільний, визначається він, як правило, об’ємом м’язової маси. Тому у чоловіків вміст креатиніну в крові зазвичай вищий, ніж у жінок.

Відхилення норми сечовини і креатиніну у крові можуть свідчити про такі стани:

  • ниркова недостатність;
  • сечокам’яна хвороба;
  • інфекційна хронічна патологія;
  • наявність новоутворення у сечовивідних шляхах або сечовому міхурі;
  • опіковий або травматичний шок;
  • гостра серцева недостатність;
  • порушення роботи ендокринної системи.

Необхідно зважати також на те, що рівень креатиніну може змінюватися не лише за наявності вище названих причин, але й в результаті тривалого голодування, незбалансованого харчування, обезводнення організму, внутрішньої кровотечі. Зниження концентрації креатинину може спостерігатися при вагітності, атрофії м’язів, підвищення — при порушенні обмінних процесів, прийомі лікарських препаратів, у разі надмірної м’язової маси.

Показники нормальної концентрації креатиніну і сечовини у крові:

  • Норма креатиніну — 44-106 ммоль/л. Відхилення від норми може свідчити про порушення в роботі нирок. Але точний діагноз встановлюється не лише на основі аналізу крові. Для діагностики проблеми призначається ряд досліджень, які дозволять підтвердити або ж спростувати діагноз.
  • Допустимі норми концентрації сечовини у крові — 2,5-8,3 ммоль/л. Підвищення рівня цього показника свідчить про порушення видільної здатності нирок і процесу фільтрації. Якщо рівень сечовини у крові становить 16-20 ммоль/л (у розрахунку на азот сечовини), то такий стан класифікується як порушення функції нирок середньої тяжкості, показник 35 ммоль/л — важкий перебіг, понад 50 ммоль/л — дуже важкий, з несприятливим прогнозом. Рівень концентрації сечовини 50-83 ммоль/л свідчить про гостру ниркову недостатність.

Показник рівня креатиніну розглядається в комплексі з сечовиною.

Підготовка до аналізу на креатинін

Концентрацію креатиніну дозволяє визначити біохімічний аналіз крові. Кров із вени здається натщесерце, вранці. Ввечері слід відмовитися від жирної, надто солоної чи солодкої їжі. Краще, якщо вечеря буде легкою. Готуючись до аналізу, уникайте підвищених фізичних навантажень, емоційної перевтоми. На день-два варто відмовитися від солодкого. Відхилення від норми потребують додаткової діагностики. Призначається ряд досліджень, які допоможуть виявити причини збою в роботі нирок і сечовидільної системи.

95 грнЦіна у відділенні
86 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку