Калій (K).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Калій - важливий макроелемент, основний внутрішньоклітинний катіон. Основна його кількість знаходиться всередині клітин. Даний елемент бере участь в регуляції роботи серця, нервової системи та м'зів. Міститься переважно в продуктах рослинного походження, всмоктується в тонкому кишечнику та виводиться з сечею ( близько 90%), калом та потом. При недостатньому вживанні К з їжею, швидко наступає його дефіцит в організмі.

Відхилення від норми

Підвищення рівня калію свідчить про: ниркову недостатність, цукровий діабет, зневоднення, важкі травматичні ушкодження, шок, гемоліз.
Зниження рівня спостерігається при: блюванні, проносі, голодуванні, синдромі Іценко-Кушинга, переохолодженні, осмотичному діурезі.

Коли призначають?

Визначенння рівня кальцію використовується для діагностики та лікування захворювань серцево-судинної системи, нирок та ендокринологічних залоз.

Рекомендації

Призначається лікарем для оцінки електролітного балансу.

Додаткова інформація

Аналіз на калій

Калій - життєво необхідний мікроелемент, важливий для функціонування всіх клітин організму, що підтримує кислотно-лужний баланс та забезпечує поширення нервових імпульсів і нормальне скорочення м'язів. Калій надходить в організм з їжею. Відносно велика кількість його міститься в м'ясних і молочних продуктах, какао, багатьох плодах, петрушці, чорному чаї. Калій легко засвоюється і швидко виводиться з організму, головним чином, з сечею.

Підвищення рівня калію може означати дисбаланс електролітного обміну або дисфункцію кори надниркових залоз.

Знижений вміст - може свідчити про перевтому, порушення обміну речовин і виснаженні наднирників. Знижений вміст калію в організмі збільшує ризик порушень в міокарді, виникнення ерозій в слизових оболонках шлунка і матки, фертильності та переривання вагітності. При регулярному дефіциті калію виникає сухість шкіри, тьмяність і слабкість волосся, а також погано гояться рани.

Показання до призначення аналізу

Дослідження призначають при симптомах дефіциту або надлишку калію

 • непритомність; 
 • загальна слабкість, 
 • швидка стомлюваність, 
 • аритмія, 
 • запори, 
 • мерехтіння шлуночків, 
 • зниження толерантності до глюкози, 
 • довготривале загоєння ран, 
 • олігурія.

А також для доклінічної та гігієнічної діагностики при підозрі на дисбаланс мікроелементів в організмі. Часто обстеження носить діагностичний характер, таким чином лікарі виявляють пацієнтів із загрозою розвитку серцево-судинних захворювань.

Аналіз крові на калій призначають як самостійний тест, так і як частина комплексного вивчення стану організму. Він проводиться з метою моніторингу електролітів і визначення рівня кислотно-лужного дисбалансу. Корисний при відстеженні ефективності проведеного лікування серця та нирок.

Тести проводяться пацієнтам, що страждають на гіпертонічну хворобу, які мають серцево-судинну недостатність, патології, що порушують роботу печінки і нирок. При відхиленнях в отриманих даних обов'язково проводиться повторне обстеження.

Підготовка до тесту

Кров в цьому випадку здається тільки натщесерце. Бажано, щоб на момент процедури забору крові від останнього прийому їжі пройшло не менше восьми годин, в ідеалі близько дванадцяти.

Щоб отримати точний результат, рекомендується дотримуватися ряду правил:

 • вранці не можна пити чай, сік або каву. При сильній спразі дозволено випити склянку води;
 • за кілька днів до обстеження з раціону рекомендується виключити жирні і смажені страви;
 • за добу до аналізу заборонено вживати алкоголь;
 • за годину до відвідування лабораторії бажано утриматися від куріння;
 • перед здачею крові не можна напружуватися фізично і нервувати;
 • кров можна здавати відразу після рентгена;
 • при прийомі препаратів калію, аналіз можна здавати не раніше ніж через десять днів з моменту припинення курсу.

При здійсненні контролю лікування при нестачі калію, аналіз рекомендується здавати, починаючи з чотирнадцятого дня курсу прийому таблеток.

Розшифровка результатів

Норма вмісту калію в крові не залежать від статі. Вони єдині для чоловіків, жінок, майбутніх і годуючих матерів. Нормальними для дорослих вважаються показники від 3,5 до 5,5 ммоль / л. Загрозливими для пацієнтами вважається показники нижче 2,5 ммоль / л і вище 6,0 ммоль / л.

У першому випадку лікарі діагностують гіпокаліємію, у другому - гіперкаліємію. Обидва стани супроводжуються патологічними змінами в організмі.

Підвищений рівень калію може виникати при надмірному вживанні продуктів, що містять калій. Підвищений рівень в крові цього мікроелемента може бути спровокований розпадом пухлин, при великих обсягах пошкодження тканин в результаті травм і опіків. У таких пацієнтів виявляють важку ниркову недостатність.

Зниження рівня калію спостерігається при таких захворюваннях як нирковий ацидоз, синдром Кушинга, синдром Фанконі, при первинному і вторинному альдостеронізмі.

Зниження рівня калію може статися при тривалому введенні інсуліну, при передозуванні фолієвої кислоти і вітаміну В12. Недолік калію в організмі є однією з ознак мегалобластної анемії. Знизити рівень мікроелемента може масовий викид в кров адреналіну і норадреналіну при сильному стресі.

Пройти діагностику, здати аналіз на калій і отримати консультацію фахівця можна діагностичному центрі Медіс. Ми пропонуємо помірні ціни на всі аналізи та високу точність результатів. Отримати додаткову інформацію з аналізу можна за номером телефону, вказаному на сайті.

105 грнЦіна у відділенні
95 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку