Вітамін D (Vitamin D total, 25-Hydroxyvitamin D).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Вітамін D -  сукупність біологічно активних речовин, основна функція  яких полягає в забезпеченні засвоєння кальцію та фосфору в тонкому кишківнику, які надходять з продуктами харчування, також кальцифікації кістки, участі в регуляції розмноження клітин, синтезі гормонів. 25 гідроксикальциферол - основний метаболіт, який відображає сумарну концентрацію вітаміну D в формах D3 та D2.

Відхилення від норми

Підвищений рівень свідчить про інтоксикацію вітаміном D, надмірну експозицію ультрафіолетового випромінювання.
Знижений рівень притаманний для: недостатнього споживання вітаміну D з їжею, нестачі сонячного світла, синдрому мальабсорбції, нефротичного синдрому, захворювань печінки, тиреотоксикозу, целіакії.

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики гіповітамінозу та порушень кальцієвого обміну, при ознаках дефіциту вітаміну D, синдромі мальабсорбції, контролю лікування препаратами, що містять вітамін  D.

Рекомендації

Визначення рівня 25-гідроксивітаміну D  потрібно обов'язково проводити перед початком вживанням препаратів вітаміну  D.

Додаткова інформація

Аналіз крові на вітамін Д

Вітамін D - речовина, необхідне для життя. Унікальна особливість вітаміну Д в тому, що він одночасно є і жиророзчинних вітаміном, і гормоноподібною речовиною. Зазвичай, вітамін D надходить в організм з їжею (наприклад, риба, біодобавки, що містять риб'ячий жир, молочні продукти, яєчний жовток) - вітамін Д2, ергокальциферол, а також виробляється в шкірі під впливом сонячного світла - вітамін Д3, холекальциферол.

Основна функція вітаміну D - це регуляція обміну кальцію і фосфору, які регулюють процес мінералізації кісткової тканини, нервово-м'язової передачі, а також беруть участь в метаболічних реакціях. Доведено роль в пригніченні росту онкологічних новоутворень молочних залоз, кишечника.

25 (ОН) вітамін D - основний метаболіт вітаміну D. Концентрація 25 (OH) D відображає внесок двох складових вітаміну D - вітаміну D2 і вітаміну D3. Обидві форми вітаміну в даному дослідженні вимірюються еквімолярно. Рівень 25 (OH) D вважається найкращим індикатором статусу вітаміну D в організмі.

Ознаки надлишку та нестачі вітаміну D

При прийомі занадто високою дозування вітаміну D можуть бути діагностовані наступні симптоми: втрата апетиту, слабкість, запори, нудота, діарея, головні і м'язові болі, різкі болі в суглобах, підвищення артеріального тиску, лихоманка, судоми, розвиток остеопорозу, уповільнення пульсу, відкладення солей кальцію в органах, що утрудняє їх функції, утруднення дихання, демінералізація кісткової тканини.

При нестачі вітаміну D можуть бути виявлені наступні симптоми: зменшення маси тіла, недолік сну, погіршення гостроти зору, печіння в роті і в горлі. Подальший недолік даного елемента може привести до прояву остеопорозу, а у дітей до розвитку викривлення хребта, рахіту, затримки в розвитку і зростанні.

Покази для проведення дослідження на вітамін D

Аналіз на вітамін D можуть призначити лікарі різних спеціальностей - педіатр, терапевт, ортопед, травматолог, ревматолог або ендокринолог. Тест на сумарний вітамін D (25- ОН вітамін Д) лікар може направити при:

 • гіпо - і авітаміноз D;
 • остеодистрофія ниркового генезу;
 • гіпопаратиреоз і гіперпаратиреоз з остеомаляцією;
 • при підтвердженому остеопорозі для підбору або коригування проведеного лікування;
 • червоний вовчак з переважним ураженням шкіри;
 • хронічний гастрит з ахлоргідрією; 
 • хвороба Крона, радіаційний ентерит;
 • дефіцит вітаміну Д менопаузального періоду жінок;
 • Обстеження вагітних і дітей, а також осіб зі зниженим харчуванням, імунодефіцитом;
 • комплексна діагностика патології кальцієво-фосфорного обміну
 • наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються порушенням всмоктування - виразкова хвороба кишечника, синдром мальабсорбції, пухлинні процеси)
 • терапії вітаміном Д для контролю за ефективністю.

Підготовка до аналізу

Кров рекомендується здавати вранці, в період з 8 до 12 годин. Взяття крові проводиться натщесерце або через 6-8 годин голодування. Допускається вживання води без газу і цукру. Напередодні здачі дослідження слід уникати харчових перевантажень.

Здати 25-OH вітамін D (аналіз крові на вітамін D) ви можете в діагностичному центрі Медіс. Наші лабораторії облаштовані сучасним обладнанням, ми гарантуємо високу точність результатів та доступні ціни. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, що вказані на сайті.

415 грнЦіна у відділенні
374 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку