Чоловіче здоров'я

Зазвичай про власне здоров’я турбуються жінки, вони більш чутливі до появи перших симптомів і частіше звертаються до лікарів. Мужні та сильні чоловіки приховують симптоми хвороб та значно рідше обстежуються. Проте профілактична діагностика є важливою для кожного з них.

Що варто знати про чоловіче здоров'я?

Простатит – це запалення передміхурової залози, найпоширеніша хвороба органів чоловічої статевої системи.
Існує стереотип, що ця хвороба вражає тільки старших чоловіків, але лікарі запевняють, що це не так. У групу ризику потрапляють навіть юнаки до 20 років. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен третій чоловік з числа дорослого населення раз у житті стикався з проблемами передміхурової залози. А кожен п’ятий має діагноз "хронічний простатит".

Рак простати — найбільш поширений вид раку серед чоловіків. За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить в топ-5 хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі.
В групі ризику – чоловіки старшого та похилого віку, а також ті, у кого є виявлена спадкова генетична схильність до даного захворювання. Нещодавні дослідження показують, що ожиріння може призводити до підвищеного ризику виникнення даного захворювання.

Згідно з результатами численних досліджень, більшість чоловіків мають певні форми раку простати без жодних зовнішніх симптомів захворювання, і саме це ускладнює діагностику на ранніх стадіях. Однак важливо пам’ятати, що вчасна діагностика та лікування може бути досить ефективним для чоловіків, у яких цей тип раку розвивається досить швидко.

Рак яєчок - це злоякісна пухлина, що вражає статеві залози чоловіків. Це найпоширеніший рак серед молодих чоловіків віком від 15 до 35 років. 

Саме тому всім чоловікам рекомендується здати простий аналіз крові на ПСА (простат специфічний антиген), а також пройти огляд в уролога, який може виявити захворювання.

Познайомитись із нашими урологами

ПСА - що це таке і чому важливо його визначати?

ПСА – простатичний специфічний антиген – це найбільш цінний пухлинний маркер для чоловіків. Це білок, який виробляється клітинами передміхурової залози. Підвищення рівня ПСА може вказувати як на рак простати, так і на інші серйозні захворювання або порушення (наприклад, збільшення розміру передміхурової залози або наявність інфекції). Крім застосування ПСА для первинної діагностики захворювань простати, ПСА використовується також в якості критерію ефективності лікування раку простати і прогнозу захворювання.

6 основних чоловічих аналізи

Загальний ПСА

У крові переважно в комплексі з α2-мікроглобуліном, антитрипсином та антихімотрипсином.

Загальний ПСА

Загальний пса

Вільний ПСА

Перебуває поза цим комплексом, визначається окремим моноклональним антитілом.

Вільний ПСА

Вільний пса

Індекс ПСА

Співвідношення вільного ПСА до загального ПСА, яке дозволяє одержати важливу додаткову інформацію для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних захворювань передміхурової залози.

Комплекс 20. Захворювання простати

Захворювання простати

Біопсія простати

Це сучасний швидкий метод забору клітин з передміхурової залози для мікроскопічного дослідження з метою підтвердження попереднього діагнозу. Це одним із способів дізнатися, чи саме пухлина стала причиною відхилення від норми результату аналізу на ПСА.

Біопсія простати (до 4 зразків)

Дослідження біопсійного матеріалу простати (до 4 зразків)

Дослідження біопсійного матеріалу простати (більше 4 зразків)

Аналіз секрету простати

Аналіз секрету передміхурової залози, або аналіз «соку простати» - мікроскопічне дослідження рідини, що виробляється передміхурової залозою, який дозволяє оцінити здоров’я передміхурової залози. Це основний метод діагностики та контролю лікування хронічного простатиту.
Матеріал для аналізу є приносним, адже його отримують після масажу простати.

Аналіз виділення із простати

Аналіз виділення із простати

Мікробіологічне дослідження соку простати з визначенням чутливості до 12 антибіотиків

Це дослідження дозволить знайти збудника та правильно підібрати лікування захворювання. Виконується з приносного матеріалу.

Мікробіологічне дослідження соку простати з визначенням чутливості до 12 антибіотиків (тільки приносний матеріал)

Мікробіологічне дослідження соку простати з визначенням чутливості до 12 антибіотиків