Групи аналізів

Антитіла IgM, IgG до вірусу гепатиту А

Ціна: 250.00 грн
Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Вірус гепатиту А – це одноланцюговий РНК вірус без оболонки, що належить до сімейства пікорнавірусів. Вірусний капсид складається з 3 основних структурних білків (VP1-VP3), четвертого передбачуваного білка (VP4), які формують імунодомінантну структуру на поверхні вірусної частки, яка в значній мірі консервативна для всіх генотипів. Імунна відповідь після вакцинації або природного інфікування спрямована проти цієї структури. ВГА є однією з найбільш поширених причин інфекційної жовтяниці і передається фекально-оральним шляхом. ВГА викликає гострий гепатит і не пов'язаний з хронічним захворюванням печінки, тому що вірус не зберігається в організмі. Загальний анти-ВГА (Anti-HAV IgM і IgG) позитивний після прояву симптомів і через наявність IgM. Після природної інфекції анти-ВГА IgG зазвичай може бути виявлений на ранній стадії інфекції і залишається протягом усього життя людини, забезпечуючи захист від захворювання, якщо організм повторно інфікується. 


Відхилення від норми

>1.0 - від'ємний результат (не виявлено діагностичної концентрації сумарних антитіл до віруса гепатита А) 

<1.0 - позитивний результат (виявлено сумарні антитіла до віруса  гепатиту А) 


Коли призначають?

Дане дослідження використовується для діагностики вірусного гепатиту А, визначення наявності імунітету при вакцинації.


Рекомендації

Важливий для оцінки напруженості поствакцинального імунітету.


Додаткова інформація

Гепатит А - інфекція, що вражає печінку. Він характеризується запаленням печінкової тканини і збільшенням органу. Гепатит А передається через їжу або воду, забруднену вірусом, або при контакті з хворою людиною. Він може протікати в гострій формі, хронічної ж форми, як у інших видів вірусного гепатиту, у нього немає.

Гепатиту А властиво гострий циклічний перебіг, тривалість інкубаційного періоду становить від 15 до 30 днів. Прийнято виділяти періоди хвороби: інкубаційний, переджовтяничний, період розпалу і реконвалесценції. 

Переджовтяничний період починається, зазвичай, гостро, супроводжується підвищенням температури тіла до 38-39 С, головним болем, загальним нездужанням, слабкістю, розбитістю, проносом, болем у правому підребер'ї. Тривалість переджовтяничного періоду, зазвичай, становить 3-7 днів, через 3-5 днів від початку захворювання температура нормалізується, але з'являється жовтушність склер, що свідчить про 3-й період. Вірус виділяється з фекаліями, починаючи з 2-го тижня інкубаційного періоду, протягом 1,5 місяців.

Діагностика гепатиту А 

Методи діагностики гепатиту А є аналізи на виявлення специфічних антитіл (анти-HAV), що належать до імуноглобулінів класу М (анти-HAV IgM) та класу G (Anti-HAV-IgG),в сироватці крові обстежуваного.

У відповідь на впровадження вірусу імунна система виробляє антитіла. Даний тест допомагає виявити в крові антитіла до вірусного гепатиту А. 

Сама рання діагностика - серологічна, шляхом визначення аnti-HАV IgM.При впливі вірусу гепатиту А на організм імунна система спочатку буде виробляти імуноглобуліни класу М (IgM). При гепатиті А антитіла, що відносяться до IgM, виявляються в крові ще в інкубаційному періоді, за 5-10 днів до появи перших симптомів хвороби. До моменту первинного звернення хворого до лікаря рівень анти-HAV IgM встигає досягти високих показників, щоб бути виявленими методом ІФА. Вони зазвичай виробляються через 2-3 тижні з моменту зараження і зберігаються від 2 до 6 місяців. При позитивному результаті аnti-HАV Ig M для визначення тяжкості інфекційного процесу, викликаного ВГА, необхідно провести діагностику ушкодження печінки за біохімічним аналізом крові.

Антитіла класу IgG проти вірусу гепатиту А з'являються в ході інфекції незабаром після антитіл класу IgM і зберігаються після перенесеного гепатиту А довічно, забезпечуючи стійкий імунітет. Наявність в крові людини anti-HAV-IgG (при відсутності anti-HAV-IgM) говорить про наявність імунітету до вірусу гепатиту А в результаті перенесеної в минулому інфекції або вакцинації проти цього вірусу.

Показання

Здати аналіз крові на IgG до вірусу гепатиту А рекомендується:

  • для діагностики гепатиту А;
  • при плановому обстеженні донорів, стоматологів, хірургів, персоналу, що працює з дітьми;
  • при необхідності проведення вакцинації і для оцінки її ефективності.

Підготовка до дослідження

Спеціальної підготовки до дослідження не потрібно. Взяття крові на гемотест проводиться натщесерце або не раніше, ніж через 4 години після невеликого прийому їжі. Припустимо пити чисту не мінеральну і не газовану воду. Чай, кава, сік забороняються.

Причини відхилення показників від норми 

Підвищені показники:

  • гострий перебіг вірусного гепатиту А.

Знижені значення:

  • відсутність інфікування вірусного гепатиту А;
  • ранній інкубаційний період вірусного гепатиту А (серонегативний період);
  • реконвалесценсія вірусного гепатиту А.

Здати тест на гепатит А IGM IGG можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаних на сайті.Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку