Вірус гепатиту С (HCV), ПЛР Real-Time якісно.

Тривалість виконання: 3 робочих днів
Визначення

Вірус гепатиту C (HCV), ПЛР Real-Time якісно - використовуються в якості скринінгового дослідження на наявність гепатиту С в організмі.

Вірусний гепатит С відноситься до сімейства флавівірусів і володіє одноланцюговим геномом РНК позитивної полярності. З причини високої швидкості поширення безсимптомних інфекцій існує складність у проведенні клінічної діагностики, тому важливо проводити скринінгові тести. Інфікування HCV може привести до розвитку гострої і хронічної форм гепатиту. Приблизно 70-85% інфекцій HCV прогресують в хронічне захворювання, хоча цей відсоток може змінюватися залежно від статі, віку, расової приналежності і стану імунної системи.  Хронічна інфекція HCV може привести до цирозу і гепатокарциноми, отже, раннє виявлення анти-HCV - перший крок у моніторингу хронічного гепатиту та своєчасного призначення необхідного лікування. 
 

Відхилення від норми

Позитивний результат cвідчить про наявність в організмі вірусу гепатиту С.

Негативний результат – відсутність вірусу гепатиту С в організмі, рання стадія захворювання.

Коли призначають?

Дане дослідження використовується при підготовці до оперативного втручання, вагітності, у випадку підвищення рівня АЛТ та АСТ, а також при холестазі.

Рекомендації

При діагностиці гепатиту С рекомендується здавати ПЛР-тест у комплексі з АЛТ та АСТ.

Додаткова інформація

Тест на гепатит С - який, коли і кому?

Гепатит С називають лагідним вбивцею через його підступність – протягом усього періоду зараження людина може не знати, що вона інфікована, адже відсутні будь-які симптоми. А після появи перших симптомів, швидко розвивається масивне ураження печінки і прогресує погіршення її функції. Саме тому тест на гепатит С необхідно робити навіть здоровим людям, без будь-яких симптомів ураження печінки. 

Коли треба робити тест на гепатит С

На ранніх стадіях – до розвитку фіброзу печінку і порушення її функції, гепатит С можливо вилікувати всього за три місяці. Завдяки досягненням сучасної медицини для цього не потрібна навіть госпіталізація до стаціонару – достатньо регулярно відвідувати свого лікуючого лікаря та щоденно приймати призначені пігулки. З розвитком фіброзу лікування стає складнішим, займає більше часу та при цьому збільшується ризик розвитку ускладнень.

Саме тому гепатит С необхідно виявити якомога раніше і швидко розпочати його лікування. 

Швидкий аналіз на гепатит С рекомендовано здавати у наступних випадках:

  • медичним працівникам, що контактують із біологічними рідинами пацієнтів;
  • людям, що перенесли великі оперативні втручання, під час яких проводилось переливання крові;
  • людям, що мають незахищені статеві контакти;
  • жінкам та чоловікам після відвідування сумнівних манікюрних салонів та ін'єкційних процедур краси;
  • людям після інтенсивних стоматологічних втручань (складне видалення зуба, відновні щелепно-лицьові втручання);
  • лікарям-лаборантам;
  • пацієнтам, що мають підвищені рівні печінкових ферментів;
  • ВІЛ-інфікованим пацієнтам.

Інкубаційний період гепатиту С складає від 2 тижнів до 6 місяців. Це час від потрапляння вірусу в організм до моменту його активного розмноження. Виявити вірус в організмі можливо не раніше, ніж за 2 тижні від моменту зараження.

Це означає, що найліпший спосіб перевірити чи захворіла людина після оперативного втручання чи незахищеного статевого контакту – виконати аналіз на гепатит С через 6 місяців від моменту можливого зараження.

Аналізи крові на виявлення вірусного гепатиту робляться швидко і є цілком доступними. Здоровим людям без факторів ризику рекомендовано проводити тестування раз на два роки.

Коли роблять якісний ПЛР-тест

Існує декілька видів діагностики гепатиту С. Найпростіший з них – це експрес-тест, що виконується за 15 хвилин. Його головна перевага – це швидкість. Його головний недолік – це виявлення антитіл, що виробляє організм у відповідь на розвиток вірусу у клітинах печінки. Але для виробки антитіл організму потрібен час. Тому коли вірус в організмі вже є, антитіл ще може не бути. Тож негативний результат на цито-тест не завжди означає, що вірусу немає в організмі.

Найбільш точним і інформативним для людей, що хочуть знати є чи немає вірусу в організмі, є якісне ПЛР тестування. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції лікар-лаборант виявля чи є у відібраному зранку крові РНК вірусу гепатиту С.

В результаті, людина, що здавала аналіз крові на гепатит С отримує чітку відповідь – виявлено вірус чи не виявлено.

За умови позитивного результату, людину відправляють на подальші дослідження:

  • кількісне ПЛР-тестування для визначення вірусного навантаження;
  • Anti-HCV – визначення IgG та IgM для уточнення фази захворювання.

Ці тести можуть повторюватись в залежності від фази лікування та після досягнення ремісії для оцінки ефективності призначеного лікування.

Ціна якісного ПЛР-тестування в лабораторії «МеДІС» представлена вище на сторінці. Строк виконання аналізу – від 1 до 3 діб. Записатись на тестування Ви можете за номером, вказаним на сайті або за допомогою онлайн-форми.

550 грнЦіна у відділенні
495 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку