Вірус гепатиту В (HBV), ПЛР Real-Time якісно.

Тривалість виконання: 3 робочих днів
Визначення

Вірус гепатиту В (HBV), ПЛР Real-Time якісно – це дослідження, що використовується для визначення вірусу гепатиту В в організмі людини. 
 
Гепатит В - це вірусне інфекційне захворювання, яке має як гострий так і хронічний перебіг, уражає печінку. Передається під час незахищеного статевого акту, від інфікованої матері до дитини, під час гемотрансфузії, через медичні інструменти, в тату та манікюрних салонах, а також в разі повторного використання шприців та голок ін’єкційними наркоманами. Інкубаційний період в середньому становить 75 днів, проте може тривати від 30 до 180 днів. Під час гострого перебігу захворювання, як правило, протікає безсимптомно.

При наявності симптомів відмічають:
•    пожовтіння шкіри та склер;
•    потемніння сечі;
•    швидку втомлюваність;
•    нудоту;
•    блювання;
•    біль в животі.

Відхилення від норми

Позитивний результат тесту завжди свідчить про гострий перебіг гепатиту В, або про загострення хронічного гепатиту B (при важких станах).

Негативний результат тесту свідчить про те, що вірус гепатиту B в організмі не виявлений.

Коли призначають?

ПЛР-визначення вірусу гепатиту B використовують для профілактичної діагностики та для моніторингу перебігу гострого, хронічного гепатиту B; диференційної діагностики гострих гепатитів.
 

Рекомендації

Даний лабораторний тест рекомендується проводити з профілактичною метою та для кращої діагностики та диференціації гострих та хронічних вірусних гепатитів. Тест потрібно проводити у комплексі з іншими аналізами на антитіла та маркери гепатитів.

Додаткова інформація

Аналізи на гепатит Б

Вірусний гепатит Б (В) - це інфекційне захворювання печінки, широко поширене в світі. Його небезпека полягає в тому, що ураження печінки, викликане вірусом, може призвести до тяжких наслідків - цирозу і раку.

Чим раніше розпочато лікування гепатиту Б, тим краще його прогноз і вище ймовірність зберегти здорову печінку на довгі роки.

Форми вірусного гепатиту Б

Вірус гепатиту В вражає печінку в гострій або хронічній формі. При гострій формі захворювання протягом 6 місяців після зараження з'являються характерні симптоми - жовтизна шкіри, нудота, темна сеча, підвищена стомлюваність, температура, біль у животі. На тлі появи жовтяниці симптоми стають більш вираженими. Печінка збільшується в розмірах. У крові підвищується рівень загального білірубіну, більш ніж в 10 разів підвищується рівень ферментів АЛТ і АСТ. У сироватці крові можна виявити маркери гострої ВГВ-інфекції: поверхневий антиген HBsAg і антитіла анти-HBcore IgM.

У 15-20% гострий вірусний гепатит переходить в хронічну, безсимптомну форму. 30% з них - з прогресуючим перебігом.

 Гепатит В є високим ризиком смерті від цирозу і раку печінки.

Як можна заразитися вірусним гепатитом B

Гепатит В може потрапити в кров при різних медичних маніпуляціях - хірургічних операціях, переливанні крові, лікуванні зубів. Також заразитися можна при пірсингу, нанесенні татуювань, при введенні наркотиків внутрішньовенно, а також статевим шляхом. Вірогідність зараження від статевого партнера становить 30%. Крім того, можливе зараження дитини від інфікованої матері під час вагітності та пологів.

Діагностика

Діагностичним маркером вірусного гепатиту В є аналіз HBsAg. Якщо після здачі крові на гепатит В, HBsAg позитивний, це означає наявність в крові вірусу гепатиту В.

При негативному результаті можна виключити наявність вірусу в прихованій формі, тому рекомендується завжди одночасно здавати кров на два інших важливих лабораторних показника: anti-HBcor і anti-HBs.

  • маркер Anti-HBcor - показує наявність вірусу гепатиту В в минулому;
  • маркер Аnti-HBs позитивний - означає наявність захисних антитіл, які виробляються або в результаті перенесеного з одужанням гострого вірусного гепатиту В, або в результаті щеплення.

Якщо всі три маркера за результатами аналізу крові негативні, то ваш організм ніколи не мав контакту з вірусом.

Якщо в результаті обстеження на маркери гепатиту виявлено HBsAg, то необхідно зробити аналіз методом ПЛР, що дозволяє визначити кількість вірусу, активність вірусу і його генотип (різновид).

Як підготуватися до здачі аналізу

При необхідності здати тест на гепатит б особливої ​​підготовки не потрібно.

  • аналіз проводиться натщесерце - останній прийом їжі повинен бути не пізніше ніж за 8 годин до здачі крові;
  • до моменту здачі крові не можна пити чай, каву, соки. Дозволяється тільки питна вода;
  • за дві доби необхідно виключити жирну і смажену їжу, алкоголь;
  • про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити лікаря і за 24 години до забору крові необхідно припинити їх прийом. Якщо будуть потрібні інші заходи підготовки, лікар повідомить про це окремо;
  • протягом години до здачі крові слід утриматися від куріння сигарет;
  • Відразу після рентгенографічних, ультразвукових та інструментальних досліджень, після масажу і фізіотерапії кров здавати не рекомендується;
  • не допускати великих фізичних навантажень;
  • емоційні збудження також протипоказані.

Останнім часом підвищену популярність набирають експрес-тести на гепатит В, які дозволяють максимально швидко і якісно проводити достовірне діагностування.

Цито тест на гепатит в являє собою комплект тест-смужок, які при контакті з маркером гепатиту Б змінюють свій колір.

Подібні тести користуються популярністю, тому як гарантують достовірність результатів, а також є простими в користуванні.

525 грнЦіна у відділенні
473 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку