Визначення маркерів гепатиту В.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Гепатит В - це вірусне інфекційне захворювання, яке має як гострий так і хронічний перебіг, уражає печінку. Передається під час незахищеного статевого акту, від інфікованої матері до дитини, під час гемотрансфузії, через медичні інструменти, в тату та манікюрних салонах, а також в разі повторного використання шприців та голок ін’єкційними наркоманами. Інкубаційний період в середньому становить 75 днів, проте може тривати від 30 до 180 днів. Під час гострого перебігу захворювання, як правило, протікає безсимптомно. При наявності симптомів відмічають:

 • пожовтіння шкіри та склер;
 • потемніння сечі;
 • швидку втомлюваність;
 • нудоту;
 • блювання;
 • біль в животі.

Маркери гепатиту В:​​​​​​

 • HBsAg (австралійський антиген) – маркер, який визначається в інкубаційному періоді та під час гострої фази. Застосовується як ранній маркер діагностики вірусного гепатиту В. Виявлення поверхневого антигена ВГВ у крові довше 6 місяців після початку хвороби свідчить про можливу хронізацію процесу.
 • HBsAb – антитіла до HBsAg – маркер поствакцинального імунітету, свідчить про одужання або наявність імунітету проти ВГВ.
 • HBcAb – сумарні антитіла, які спрямовані на визначення антитіл до ядерного антигену ВГВ для діагностики стадії захворювання. Дані антитіла з’являються одразу після HBsAg. HBcAb переважно є маркером перенесеного захворювання.
 • HBeAg – маркер інтенсивної вірусної реплікації та високого ризику передачі збудника ВГВ. З'являється після HBsAg,  циркулює недовго та зникає до кінця жовтяничного періоду. Циркуляція більше 2 місяців може свідчити про хронізацію гепатиту В.
 • HBeAb – антитіла до HBeAg – маркер перенесеного гострого гепатиту В, наявність даних антитіл свідчить про припинення розмноження вірусу в організмі людини. Анти- HBeAg з'являються в крові після зникнення HBeAg, циркулюють 2-5 років.
   
Відхилення від норми

HBsAg
Позитивний результат вказує на гострий гепатит В (інкубаційний або гострий періоди), носійство вірусу гепатиту В, хронічний гепатит В.
Негативний результат свідчить про те, що гепатит B не виявлений (при відсутності інших  маркерів гепатиту В).
Проте, не можна виключати гострий гепатит в період одужання, хронічний гепатит В з низькою інтенсивністю реплікації, блискавичний, злоякісний перебіг ВГВ, гепатит В з дефектним HBs- антигеном, мікст-гепатит В+D.

HBsAb – антитіла до HBsAg
Позитивний результат вказує на успішна вакцинацію проти гепатиту В; гострий гепатит В -  у фазі одужання; хронічний гепатит В з низькою інфекційністю.
Значення в референтних межах: ефект вакцинації не досягнутий; відсутність перенесеного гепатиту В у минулому (за відсутності інших маркерів гепатиту В); не можливо виключити гострий гепатит - інкубаційний або гострий періоди; не можливо виключити хронічний гепатит з високою інфекційністю; не можливо виключити носійство HBs- антигена з низькою реплікацією. 

HBcAb 
Позитивний результат вказує на гострий, хронічний або перенесений гепатит В.
Негативний результат свідчить про те, що гепатит B не виявлений (при відсутності інших  маркерів гепатиту В).
Проте, негативний результат не виключає гострий гепатит в інкубаційному періоді.

HBeAg
Позитивний
результат вказує на гострий або хронічний гепатит з високою інтенсивністю реплікації вірусу.
Негативний результат вказує на те, що гепатит B не виявлений (при відсутності інших маркерів гепатиту В), низьку реплікативну активність вірусу гепатиту В, інкубаційний період, період одужання.

HBeAb – антитіла до HBeAg
Позитивний результат вказує на гострий гепатит В у період одужання, хронічний гепатит В з низькою інфекційністю.
Негативний результат вказує на те, що гепатит B не виявлений (при відсутності інших маркерів гепатиту В). 
Проте, негативний результат не виключає гострий гепатит в інкубаційному або гострому періоді, хронічний гепатит В, носійство HBs- антигена з низькою реплікацією вірусу. 

Коли призначають?

Визначення маркерів гепатиту В використовується для профілактичної діагностики, перед та після імунізації, за наявності симптоматики гострого та вірусного гепатитут В, для встановлення стадії ВГВ, прогнозування перебігу та хронізації, а також для моніторингу ефективності лікування.

Рекомендації

Тест лише вказує на наявність маркерів ВГВ в зразку і не повинен бути єдиним критерієм діагностики вірусного гепатиту В. Як і у всіх випадках діагностики, результат тесту повинен розглядатись у сукупності з усією клінічною інформацією, доступною лікарю.

285 грнЦіна у відділенні
257 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку