Вірус папіломи людини (ВПЛ) високоонкогенного ризику типів 16,18, 31,33,35,39,45,51,52,56,58,59, 66 (ПЛР якісний, з генотипуванням), Real-Time.

Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

Вірус папіломи людини (ВПЛ) високоонкогенного ризику типів 16,18, 31,33,35,39,45,51,52,56,58,59 (ПЛР якісний, з генотипуванням), Real-Time – використовується для виявлення 12 найбільш поширених генотипів ВПЛ високого онкогенного ризику. 

За статистичними даними вірусом папіломи людини інфіковані близько 90% дорослого населення планети. Передається ВПЛ від людини до людини – статевим способом. Вірус може викликати як безпечні захворювання (наприклад бородавки) так і рак та передракові стани.

Існує декілька типів папіломавірусів:

  • неонкогенні папіломавіруси (1, 2, 3, 4, 7, 10, 28, 41 типи). Не призводять до виникнення злоякісних пухлин. 
  • онкогенні папіломавіруси низького онкогенного ризику (5-8, 11, 12, 14, 15, 17, 19, 20-25, 40, 42-44 типи). Можуть бути причиною розвитку пухлин та онкологічних процесів за певних рідкісних умов.
  • онкогенні папіломавіруси високого онкогенного ризику (16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68 типи). Призводять до розвитку раку шийки матки та інших видів раку.

Папіломавірусна інфекція протікає майже безсимптомно та без помітних проявів. У більшості випадків організм самостійно справляється з вірусом без сторонньої допомоги. 

Відхилення від норми

Позитивний результат свідчить про високий ризик розвитку раку шийки матки, потребу в з'ясуванні поточної стадії інфекції та виключення важкої дисплазії та раку шийки матки. 

Негативний результат – відсутність ВПЛ в організмі людини.

Коли призначають?

Дане обстеження призначають для діагностики раку шийки матки у віці 19-60 років, а також для підтвердження діагнозу та контролю ефективності лікування раку шийки матки; для визначення групи ризику РШМ та наявності вірусу папіломи людини в організмі.

Рекомендації

Рекомендується профілактично здавати тест на вірус папіломи людини кожні 3 роки починаючи з 21-річного віку.

Додаткова інформація

Аналіз на папіломавірус — показання

Діагностичний центр «МеДіс» пропонує вам швидко, якісно та недорого виконати комплексний аналіз на папіломавірус, що дозволяє виявити даний вірус в організмі людини і визначити кількісний склад таких його типів: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59. Основна частина з них відноситься до типів високого онкогенного ризику. Хоча інфекція не є захворюванням, і імунна система у більшості випадків самостійно справляється з проблемою, без будь-якого лікування, все ж віддаленим наслідком зараження ВПЛ може стати рак шийки матки. Інфекція підступна і може жодним чином не проявитися навіть під час огляду у гінеколога, а через 10-20 років після зараження розвивається серйозна хвороба. Аналіз на ВПЛ дозволяє виявити ризик можливого розвитку раку. Додаткові обстеження допоможуть достовірно визначити, є хвороба чи ні.

Як передається папіломавірус?

До людських папіломавірусів відноситься кілька десятків видів і сотні типів вірусів, споріднених один одному і надзвичайно широко поширених. Прості шляхи інфікування і відсутність (у більшості випадків) ознак наявності вірусу сприяють його поширенню. Найчастіше зараження відбувається під час статевого контакту, хоча не виключена можливість зараження в побуті, а також передача збудника до дитини від матері під час пологів. Зазвичай носій інфекції одночасно переносить кілька типів папіломавірусу.

Ознаки та наслідки зараження ВПЛ, показання для обстеження

Всі штами ВПЛ можуть викликати появу доброякісних новоутворень на шкірі (бородавок, папілом і кондилом) та слизових оболонках. Найчастіше вражаються статеві органи та ротова порожнина. Та все ж наявність вірусу у більшості випадків встановлюється за допомогою додаткових лабораторних досліджень, так як інфекція часто не проявляє себе симптомами, помітними пацієнтові. Виявляючи на тілі людини такі ознаки присутності ВПЛ, як бородавки, папіломи або кондиломи, необхідно враховувати ступінь ризику переродження новоутворень.

Ризик розвитку злоякісного процесу значно зростає за умови високої концентрації вірусу і відсутності адекватного лікування. Однак, зараження ВПЛ не обов’язково передує появі раку. Інфекція цього типу — це один з факторів, які сприяють виникненню злоякісного процесу. Але все ж коли існує ймовірність появи в майбутньому даної проблеми не варто нехтувати можливість визначити ризик розвитку серйозної хвороби. У всякому випадку обстеження, яке ви будете проходити хоча б раз на 3-5 років дозволить значно знизити ймовірність захворіти на рак шийки матки.

Показання для проведення аналізу на ВПЛ:

  • Насторожуючі та сумнівні результати цитологічних мазків.
  • Підозра на ВПЛ, наявність доброякісних новоутворень на шкірі — папілом, бородавок, кондилом.
  • Оцінка ризику малігнізації дисплазії шийки матки.

Матеріал для аналізу на ВПЛ — зішкріб епітеліальних клітин з шийки матки, із цервікального каналу, з уретри. Дослідження дозволяє визначити чи є в організмі один з найпоширеніших типів вірусу. На підставі отриманих даних, результатів огляду, анамнезу, цитологічних, а також інших досліджень лікар ставить остаточний діагноз, призначає лікування і визначається з необхідністю подальшого спостереження.

Підготовка до аналізу на папіломавірус

Оптимальним для першої здачі аналізу на ВПЛ є вік 26-28 років. Підготовка необхідна не лише при здачі урогенітального мазка. Жінки не здають мазок в період місячних. Чоловікам необхідно утриматися від сечовипускання на період 2-3 години перед забором матеріалу (сечі, урогенітального мазка, біоптату). Ви завжди можете проконсультуватися з нашими спеціалістами стосовно особливостей виконання та підготовки до тесту.

635 грнЦіна у відділенні
572 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку