Групи аналізів

Антитіла IgG до Bordetella pertussis (збудника кашлюку)

Ціна: 345.00 грн
Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

Антитіла IgG до Bordetella pertussis починають синтезуватися з 2-3 тижня від моменту інфікування, даний вид антитіл є маркером перенесеного гострого інфекційного захворювання або вакцинації. 

Кашлюк -  бактерійне інфекційне захворювання спричинене Bordetella pertussis, яка синтезує кашлюковий токсин. Даний токсин викликає некроз епітелію дихальних шля-хів, в результаті чого слиз стає густий та в’язкий, що в свою чергу призводить до порушення його виділення та стимулює кашльовий рефлекс. Передається дане захворювання від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає 5-21 день, найвища контагіозність в перші 3 тижні захворювання.
Клінічна картина кашлюка нагадує бронхіт з тривалим нападоподібним кашлем.
Періоди перебігу захврювання:

  • Катальний період: триває 1-2 тижні, характеризується грипоподібними симптомами, після чого починає з’являтися кашель, спочатку в нічний період доби, пізніше протягом дня.
  • Період спазматичного кашлю: триває 4-6 тижнів, характеризується нападами кашлю спастичного характеру без можливості набрати повітря, кашель закінчується глибоким вдихом з голосним гортанним свистом, що нагадує «кукурікання». В кінці нападу відкашлюється густе, в’язке харкотиння. Напади кашлю супроводжуються ціанозом та набряком обличчя, петехіями на обличчі. У новонароджених можуть виникати генералізовані судоми. Поза приступами стан людини задовільний.
  • Період одужання: триває 3-4 місяці, поступово зникають напади кашлю, при  фізичному навантаженні та під час приєднання інших інфекцій кашель може посилитися.

Відхилення від норми

Позитивний результат говорить про: перенесене захворювання у минулому, проведену вакцинацію, поточну гостру інфекцію.
Негативний результат можливий за відсутності захворювання, а також при ранньому проведені дослідження, при наявності симптомів потрібно повторити аналіз  через 1-2 тижні.
 


Коли призначають?

Дане дослідження використовується для підтвердження клінічного діагнозу кашлюк, для оцінки наявності імунітету та ефективності вакцинації.


Рекомендації

Для надійсності діагностики рекомендовано здавати антитіла IgM + IgG.Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку