Антитіла IgG до H. pylori (Helicobacter pylori IgG)

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Антитіла IgG  до H.pylori починають вироблятися в організмі людини через 3-4 тижні від моменту інфікування. Після лікування титр антитіл поступово зменшується впродовж кількох місяців. Зараження відбувається харчовим, фекально-оральним, побутовим шляхами.
Даний патогенний мікроорганізм викликає:

 • гастрит,
 • дуоденіт,
 • виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки. 

Низькі титри IgG на фоні атрофії слизової оболонки шлунка підвищують ризик розвитку раку. Міжнародна асоціація з вивчення раку (IARC) встановлений тісний зв’язок між Helycobacter pylori та розвитком раку. 
 

Відхилення від норми

Позитивний результат свідчить про наявність  інфекції Helicobacter pylori або період елімінації.
Негативний результат свідчить про відсутність  інфекції Helicobacter pylori, період серонегативності.

Коли призначають?

Визначення рівня IgG до H.pylori призначають при наявності симптомів гастриту та дуоденіту, ознака виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, для контролю ефективності лікування інфекції.

Рекомендації

Важливо, через 4 місяці після лікування інфекції Helicobacter pylori провести повторне визначення рівня IgG до H.pylori для контролю ефективності проведеної терапії.

Додаткова інформація

Аналіз на хелікобактер

Інфекція Helicobacter pylori на сьогоднішній день - одна з широко поширених інфекцій на землі. До H.pylori-асоційованих хвороб відносяться хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. Поразка слизової оболонки шлунка обумовлено прямим пошкодженням її мікроорганізмом, а також вторинним пошкодженням слизової оболонки шлунка, дванадцятипалої кишки і кардіальної частини стравоходу під дією факторів агресії H.pylori. 

Хелікобактер є грамнегативною бактерію спіралевидної форми з джгутиками. Бактеріальна клітина оточена шаром гелю - глікокаліксу, який захищає її від впливу соляної кислоти шлункового соку. Хелікобактер чутливий до дії високих температур, але довго зберігається у вологому середовищі.

Зараження відбувається харчовим, фекально-оральним, побутовим шляхами. H.pylori має здатність до колонізації і персистірованню в слизовій оболонці шлунка.

Велика частина людей має хелікобактер пілорі в крові, але ця інфекція може не викликати якихось захворювань. Однак при наявності негативних факторів, наприклад, неправильне харчування, дана інфекція стає серйозною проблемою для здоров'я людини. Хелікобактер пілорі руйнує слизову шлунка, провокуючи появу виразок.

Коли призначається дослідження

При обстеженні пацієнта з ознаками диспепсії - дискомфорт або біль в епігастральній ділянці, нудота, блювота, порушення апетиту.

Аналіз крові на хелікобактер - це лабораторне дослідження, яке виявляє наявність в організмі людини хелікобактерної інфекції. При своєчасному виявленні цієї інфекції можна уникнути серйозних захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки.

Дослідження спрямовано на виявлення серологічних маркерів інфікування хелікобактерної інфекцією - імуноглобулінів IgG. Це специфічні антитіла, вироблення яких відбувається у відповідь на взаємодією з бактерією.

Антитіла до хелікобактер (Helicobacter pylori) IgG - це білки імунного захисту, які виробляються через 3-4 тижні після контакту з інфекцією, слідом за імуноглобулінами М (IgM) і А (IgA) і зберігаються тривалий час після виздоровлення. Тому проводити дане дослідження рекомендується двічі з інтервалом в 3 тижні. 

Дослідження є маркером інфікування організму та буде інформативним для первинної діагностики інфекції бактерією в комплексі з іншими АТ (IgA, IgM), але не рекомендований для оцінки ефективності лікування, тому що IgG можуть зберігатися тривалий час навіть після успішних лікувальних заходів.

В яких випадках призначають дослідження на визначення рівня антитіл до хелікобактер (Helicobacter pylori), IgG

Визначення наявності імуноглобулінів до Хелікобактер пілорі застосовується :

 • при діагностуванні виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки - в якості скринінгового первинного обстеження;
 • при симптомах хронічного гастриту;
 • при обстеженні родичів пацієнтів з виявленою інфекцією Helicobacter pylori;
 • при діагностуванні антрального і фундального виду гастриту.

Також аналізи призначаються при контролі ефективності лікування цих захворювань.

Що означають результати тесту

Референсні значення:

 • <0,9 МО / мл - антитіла не виявлені - відсутність інфікування Helicobacter pylori або
 • можливо, дослідження зроблено в ранній період інфекції, коли ще не встигли виробитися IgG;
 • 0,9-1,1 МО / мл - сумнівний результат, аналіз рекомендується повторити через 1 тиждень. Рекомендується повторне дослідження через 1 2 тижні, в разі інфікування в повторному дослідженні антитіла будуть виявлені, тобто рівень антитіл підвищиться;
 • > 1,1 МО / мл - антитіла виявлені - свідчить про наявність антитіл до хелікобактер, що може бути при поточній інфекції або ще якийсь час після проведеного лікування.

Як підготуватися до аналізу

Перед тестом протягом 4-6 годин не можна:

 • приймати їжу;
 • пити каву, чай, спиртні напої;
 • курити.

Аналіз показує взаємодію збудника хвороби і імуноглобулінів, що дає можливість встановити, чи є хелікобактер пілорі в шлунку або дванадцятипалої кишці. Результат отримують через 4-6 днів.

Здати аналіз на хелікобактер можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаними на сайті.

210 грнЦіна у відділенні
189 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку