ВизначенняАнтитіла IgG до капсидного антигену віруса Епштейн-Барра – визначаються в сироватці крові на перших тижня захворювання та залишаються протягом усього життя. Важливу роль відіграє у диференційній діагностиці вперше виявленої інфекції та реінфекції; диференційної діагностики з ангіною, захворювання системи кровотворення; з’ясування етіології лихоманки невідомого генезу.
Вірус Епштейн-Барра – належить до герпесвірусів 4 типу, вважається основним чинником розвитку інфекційного мононуклеозу а також пухлин, особливо лімфоми Беркітта.
Інфекційний мононуклеоз – гостре антропонозне вірусне захворювання, яке спричинене ВЕБ. Джерелом інфекції є хвора або інфікована людина, інфікування відбувається через контакт зі слиною, можливе також і через переливання крові та пересадку кісткового мозку та органів. Інкубаційний період триває від 30 до 50 днів, заразливість зберігається до 6 місяців, іноді до 1,5 року.
Найчастіше інфекційний мононуклеоз має безсимптомний перебіг, особливо у дітей та осіб похилого віку. За наявності симптомів характерно:
- лихоманка;
- запалення горла (фарингіт);
- збільшення лімфатичних вузлів.
Температура тіла підвищується ввечері, вдень нормальна, спостерігається протягом 3 тижнів. Фарингіт протікає важко. Шийні лімфатичні вузли мають симетричне ураження, проте може бути збільшення і інших лімфатичних вузлів.
Коли призначають?Дане дослідження використовується для лабораторного підтвердження діагнозу при наявності клінічних ознак гострого інфекційного мононуклеозу, для оцінки стану перебігу інфекційного захворювання, для діагностики онкологічних та лімфопроліферативних захворювань пов’язаних з вірусом Епштейн-Барра.