Антитіла IgG до ядерного (нуклеарного) антигену віруса Епштейн-Барра (EBV-EBNA IgG).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Антитіла IgG до ядерного антигена віруса Епштейн-Барра - визначаються в сироватці крові через 4-6 місяців від моменту інфікування та зберігаються протягом усього життя. Підвищення рівня є показником переходу ранньої стадії одужання до пізньої.

Вірус Епштейн-Барра – належить до герпесвірусів 4 типу, вважається основним чинником розвитку інфекційного мононуклеозу а також пухлин, особливо лімфоми Беркітта.

Інфекційний мононуклеоз – гостре антропонозне вірусне захворювання, яке спричинене ВЕБ. Джерелом інфекції є хвора або інфікована людина, інфікування відбувається через контакт зі слиною, можливе також і через переливання крові та пересадку кісткового мозку та органів. Інкубаційний період триває від 30 до 50 днів, заразливість зберігається до 6 місяців, іноді до 1,5 року.
Найчастіше інфекційний мононуклеоз має безсимптомний перебіг, особливо у дітей та осіб похилого віку. За наявності симптомів характерно:

  • лихоманка;
  • запалення горла (фарингіт);
  • збільшення лімфатичних вузлів.

Температура тіла підвищується ввечері, вдень нормальна, спостерігається протягом 3 тижнів. Фарингіт протікає важко. Шийні лімфатичні вузли мають симетричне ураження, проте може бути збільшення і інших лімфатичних вузлів.

Відхилення від норми

Позитивний результат свідчить про: пізні стадії первинного інфікування, реактивацію інфекційного процес, про перенесену раніше інфекцію ЕБВ, лімфому Беркітта, імуносупресію.
Негативний результат можливий при відсутності інфекції та перших місяцях інфікування.
 

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для лабораторного підтвердження діагнозу при наявності клінічних ознак гострого інфекційного мононуклеозу, для оцінки стану перебігу інфекційного захворювання, для діагностики онкологічних та лімфопроліферативних захворювань пов’язаних з вірусом Епштейн-Барра.

Рекомендації

При наявності симптоматики інфекційного мононуклеозу EBNA IgG в тандемі з VCA IgM і IgG використовується для диференційної діагностики стадії одужання та гострої фази інфекційного мононуклеозу. 

205 грнЦіна у відділенні
185 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку