Антитіла IgM до Bordetella pertussis (збудника кашлюку).

Тривалість виконання: 5 робочих днів
Визначення

Антитіла IgM до Bordetella pertussis є маркером гострого інфекційного захворювання, починають синтезуватися з 2 тижня від моменту появи симптомів, поступово їх титр збільшується, та впродовж 3 місяців змінюється антитілами IgG. В рідких випадках титр IgM при гострій інфекції може залишатися низьким.

Кашлюк -  бактерійне інфекційне захворювання спричинене Bordetella pertussis, яка синтезує кашлюковий токсин. Даний токсин викликає некроз епітелію дихальних шля-хів, в результаті чого слиз стає густий та в’язкий, що в свою чергу призводить до порушення його виділення та стимулює кашльовий рефлекс. Передається дане захворювання від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає 5-21 день, найвища контагіозність в перші 3 тижні захворювання.
Клінічна картина кашлюка нагадує бронхіт з тривалим нападоподібним кашлем.
Періоди перебігу захврювання:

  • Катальний період: триває 1-2 тижні, характеризується грипоподібними симптомами, після чого починає з’являтися кашель, спочатку в нічний період доби, пізніше протягом дня.
  • Період спазматичного кашлю: триває 4-6 тижнів, характеризується нападами кашлю спастичного характеру без можливості набрати повітря, кашель закінчується глибоким вдихом з голосним гортанним свистом, що нагадує «кукурікання». В кінці нападу відкашлюється густе, в’язке харкотиння. Напади кашлю супроводжуються ціанозом та набряком обличчя, петехіями на обличчі. У новонароджених можуть виникати генералізовані судоми. Поза приступами стан людини задовільний.
  • Період одужання: триває 3-4 місяці, поступово зникають напади кашлю, при  фізичному навантаженні та під час приєднання інших інфекцій кашель може посилитися.
     
Відхилення від норми

Позитивний результат характерний для гострої інфекції.
Негативний результат можливий за відсутності захворювання, а також при ранньому проведені дослідження, при наявності симптомів потрібно повторити аналіз  через 1-2 тижні.
 

Коли призначають?

Дане дослідження використовується для підтвердження клінічного діагнозу кашлюк, дифдіагностики з іншими захворюваннями перебіг яких супроводжується тривалим кашлем, а також для перевірки контактних осіб.

Рекомендації

Для надійсності діагностики рекомендовано здавати антитіла IgM + IgG.

380 грнЦіна у відділенні
342 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку