ВизначенняПаракоклюш - це гостра бактерійна інфекція респіраторного тракту, що вражає дітей і дорослих. Збудником інфекції є аеробна паличка Bordetella parapertussis. Клінічні прояви даного захворювання схожі з картиною коклюшу, проте характерна більш стерта зміна періодів, легкий перебіг, рідкісні ускладнення, переважно у дітей.
На паракашлюк в основному хворіють діти дошкільного віку, передача бактерії відбувається повітряно-крапельним шляхом, від дітей, які перебувають на 1- 25-му дні хвороби, після чого починається інкубаційний період, що триває від декількох днів до двох тижнів. У хвороби, що розвивається згодом чітко виділяються кілька стадій: катаральна, пароксизмальна (спазматична), ранньої реконвалесценції і реконвалесценції.
На катаральній стадії, що триває від 5-8 днів до півтора-двох тижнів, симптоми кашлюку нагадують ГРВІ: нежить, чхання, кашель, можливо підвищення температури, блювота.
На пароксизмальній стадії (від двох тижнів до двох місяців) з'являються напади сухого спазматичного кашлю, які можуть повторюватися до тридцяти разів на добу. Напади кашлю можуть досягати такої сили, що утрудняють дихання, провокуючи задишку, розвивається ціаноз носогубного трикутника і акроціаноз.
Найважчий перебіг захворювання спостерігається у немовлят і людей похилого віку, можлива поява ускладнень, найпоширеніше з яких - запалення легень. У дорослих і вакцинованих дітей хвороба протікає набагато легше і без ускладнень.
Відхилення від нормиПозитивний результат: гостра фаза захворювання, людина перехворіла на паракоклюш раніше.
Негативний результат: відсутність збудника паракоклюшу в організмі.
Коли призначають?Дане дослідження призначається при підозрі на кашлюк, паракашлюк або бронхісептикоз для диференційної діагностики; обстеження дітей, які контактували з хворими.