Антитіла IgM, IgA, IgG до лямблій (Giardia Lamblia intestinalis).

Тривалість виконання: 2 робочих днів
Визначення

Сумарні антитіла (IgM, IgA, IgG) до лямблій – високоспецифічний тест, який дозволяє виявити в крові антитіла до лямблії.

Лямбліоз – захворювання викликане Giardia lamblia, які уражають дванадцятипалу та тонку кишку, супроводжується персистуючою діареєю. Життєвий цикл включає в себе дві стадії: стадію цисти (циста) і вегетативну (трофозоїт – здатна до харчування та розмноження).
Циста знаходиться у зовнішньому середовищі та потрапляє в організм людини через брудні руки, немиті фрукти та овочі, а також через некип’ячену воду. При заковтуванні цист під впливом соляної кислоти вивільняються трофозоїти, при цьому пошкоджуючи слизову оболонку кишківника та структуру ворсинок. Під впливом лужного середовища (жовчі) трофозоїти трансформуються в цисти, які виділяються з калом. Резервуаром інфекції є не лише людина, а й багато інших ссавців (коти, собаки, бобри, і т.д). Інкубаційний період триває від 3 до 42 днів.

Клінічні форми лямбліозу:

 •  безсимптомна колонізація — найчастіша (у більшості випадків спонтанно минає);
 • гострий гастроентероколіт (триває 7–14 днів, при відсутності лікування у 30–50 % хворих переходить у хронічну форму): переважає діарея (водяниста, без крові і слизу у калі) і спазмуючий біль в епігастральній ділянці (диспепсичні симптоми); можливі слабкість, метеоризм, порушення апетиту і втрата маси тіла, рідше — блювання та гарячка;
 • хронічний синдром шлунково-кишкових симптомів із порушенням всмоктування (cтеаторея) — симптоми, схожі на гостре захворювання, але менш тяжкі, періодично повторюються; у дітей призводить до гіпотрофії і затримки росту;
 • атипові симптоми: кропив’янка, реактивний артрит. Можливий розвиток вторинної непереносимості лактози, кахексії, холангіту та холецистит.
   
Відхилення від норми

<0.9 - негативний результат;
0.9-1.1 - сумнівний результат;
>1.1 - позитивний результат.

Коли призначають?

Показом до аналізу крові на антитіла проти лямблій є: симптоми лямбліозу, профілактика лямбліозу у пацієнтів з групи ризику (ветеринари, мандрівники, зоотехніки, діти та ін.).

Рекомендації

Дане дослідження важливо здавати з профілактичною метою, також його можна здати у комплексі з антитілами до іншим паразитарних інфекцій.

Додаткова інформація

Аналіз на лямблії

Лямбліоз - широко поширене захворювання, яке викликається представником сімейства Protozoa Lamblia intestinalis (Giardia Lamblia).

Джерелом інфекції є людина, інфікована лямбліями. Передача інфекції здійснюється фекально-оральним шляхом. Основним фактором передачі є вода, але перенесення може здійснюватися і через харчові продукти, на яких цисти лямблій зберігають життєздатність від 6 годин до 2 діб, можлива і контактна передача від людини до людини. Лямблії здатні викликати серйозні кишкові захворювання людей, як у формі епідемій, так і у вигляді спорадичних випадків.

Діти більш схильні до інвазії лямбліями, захворювання у них протікає з більш вираженими клінічними ознаками.

Інкубаційний період хвороби становить від 3 до 42 днів. Симптоми гострої інфекції неспецифічні: біль, здуття і бурчання в животі, метеоризм, часті рідкі випорожнення з неприємним запахом, підвищена кількість неперетравлених жирів в калі, іноді з втратою апетиту і блювотою. Також при лямбліозі спостерігаються алергічні дерматити, артрит і риніт. Перебіг хвороби може бути і безсимптомним.

В яких випадках зазвичай призначають дослідження

 • при порушеннях стільця;
 • при хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
 • при ознаках шкірних захворювань або алергічної патологшіі респіраторного тракту;
 • при обстеженні осіб, які контактували носієм лямблій.

Що саме визначається в процесі аналізу

Проводиться сумарне визначення концентрації антитіл до лямблій в крові методом ІФА (імуноферментний аналіз). Його мета - виявити в плазмі антитіла, які з'являються при наявності лямблій в організмі. Першими з'являються антитіла, які відносяться до групи IgM. По закінченню інкубаційного періоду, через чотирнадцять днів, антитіла IgA і IgG.

Підготовка до аналізу

Для отримання достовірних даних при обстеженні, до нього необхідно підготуватися, дотримуючись ряду правил:

 • кров береться натщесерце. Останній прийом їжі проводять за вісім годин до забору матеріалу;
 • з харчування прибираються страви, що містять велику кількість жирів і гострих спецій. Перевага повинна бути віддана овочевим стравам і свіжим фруктам;
 • за 5 днів повністю відмовляються від алкоголю і спиртовмісних напоїв. При підготовці до обстеження допускається пити звичайну негазовану воду.
 • протягом 30 хвилин до дослідження не можна палити;
 • за чотирнадцять днів до обстеження припиняють прийом лікарських препаратів, особливо антибіотиків і протибактеріальних засобів;
 • дослідження не проводиться після підвищених фізичних навантажень.
 • забір матеріалу не проводять після УЗД, комп'ютерної томографії та флюорографії з використанням контрастної речовини;
 • якщо пацієнт напередодні приймав якісь лікарські засоби, про це рекомендується повідомити лаборанту і лікаря.

Що означають результати тесту

У нормі результат аналізу на лямбліоз повинен бути негативним. Позитивний результат свідчить про наявність антитіл до лямблій, що може бути ознакою поточної інфекції, недавно перенесеного захворювання або можливого безсимптомного носійства. Слід пам'ятати, що негативні значення можуть бути отримані при відсутності імунної відповіді (імунодефіцитні стани) або якщо з моменту зараження пройшло менше 14 днів (серонегативний період хвороби).

Здати аналіз крові на лямблії можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. У наших клініках ви можете швидко і безболісно пройти необхідне дослідження. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаних на сайті.

275 грнЦіна у відділенні
248 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку