Гонорея (Neisserria gonorrhoeae), ПЛР, якісно.

Тривалість виконання: 4 робочих днів
Примітка

Увага! Приносний у/г мазок приймаємо у будь-якому відділенні. Забір у/г мазків нашим медперсоналом проводиться лише у місті Львів у відділенні по вул. Некрасова, 35В та вул. Героїв УПА, 71 (запис за телефоном +380670001432 з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00).

Визначення

Визначення гонореї (Neisserria gonorrhoeae) методом ПЛР – це діагностичний тест, що базується на методі полімеразної ланцюгової реакції. За допомогою цього аналізу можна визначити наявність ДНК бактерії Neisserria gonorrhoeae в зразку матеріалу.

Гонорея – це запальне захворювання слизової оболонки урогенітальних шляхів, що викликається бактерією виду Neisseria gonorhoeae. При загостренні процесу інфекція може поширюватись на слизову кон’юктиви, носоглотки та кінцеві відділи товстого кишківника. Передається збудник гонореї статевим шляхом, а також від матері до плода під час вагітності та пологів.

Відхилення від норми

Позитивний результат свідчить про наявність в досліджуваному зразку ДНК Neisseria gonorhoeae.
 

Коли призначають?

Даний аналіз призначають при підозрі на гонорею, як в гострій, так і в хронічні формах, для профілактики даного захворювання, при плануванні вагітності та для контролю ефективності медикаментозного лікування.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується проводити як з профілактичною, так і з діагностичною метою, жінками при плануванні вагітності разом із аналізами на інші TORCH-інфекції, в комплексі дешевше.
 

Додаткова інформація

Аналіз на гонорею

Гонорея - одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом. За поширеністю, ця інфекція поступається хіба що грипу. Це захворювання викликається Neisseria gonorrhoeae - грамнегативним диплококом, який вражає сечостатеві органи (уретру, цервікальний канал).  та відноситься до інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).  Але хвороба може передаватися і через предмети гігієни, діти можуть заразитися від вагітної матері внутрішньоутробно або при проходженні родових шляхів. Заразитися гонореєю можна:

 • при відвідуванні бань, саун, аквапарків, басейнів;
 • при користуванні чужою зубною щіткою, рушником, посудом хворої людини;
 • в загальній ванній, душі, туалеті.

Клінічно проявляється слизисто-гнійними виділеннями з статевих шляхів, проте може протікати безсимптомно. Гонорея нерідко супроводжується ускладненнями, найбільш небезпечними серед яких є безпліддя, позаматкова вагітність, спайкова хвороба малого тазу.

Виявлення ДНК Neisseria gonorrhoeae є підставою для постановки діагнозу «гонорея» і призначення лікування. Якісне визначення ДНК Neisseria gonorrhoeae також може застосовуватися для контролю проведеного лікування.

Визначення ДНК Neisseria gonorrhoeae методом ПЛР особливо показано в разі хронічної інфекції, при стертій клінічній картині, при прийомі антибіотиків. Дане дослідження є швидким, дешевим і простим методом діагностики гонореї.

Показання до здачі мазка на гонорею

Гонорея - захворювання, небезпечне своїми ускладненнями. Інфекція дуже швидко поширюється, викликаючи запалення сім'явивідних протоків, оболонок, яєчок і придатків яєчок у чоловіків, циститу, пієлонефриту, вагініту, аднекситу у жінок. Саме наслідки гонореї часто бувають винуватцями жіночого і чоловічого безпліддя.

Своєчасна діагностика - запорука повного лікування гонореї в найкоротший термін і усунення навіть найменших ризиків розвитку можливих ускладнень.

Показаннями для здачі мазка на гонорею є:

 • виникнення гнійних виділень з піхви або уретрального каналу;
 • біль внизу живота, свербіж, печіння і будь-які неприємні або дискомфортні відчуття в області геніталій;
 • зміна статевого партнера;
 • незахищений сексуальний контакт.

Ніяких протипоказань процедура не має. Оскільки інфекція легко передається від людини до людини, то шанси заразитися є у будь-якого, хто практикує статеві контакти без використання презервативів з частою зміною статевих партнерів.

Як береться мазок на гонорею

Процедура взяття мазка на гонорею нічим не відрізняється від процесу здачі мазка на флору. У жінок мазок береться з трьох точок слизової сечостатевих органів:

 • шийки матки;
 • піхви;
 • сечівника.

Процедура абсолютно безболісна, а результат готовий протягом одного або декількох годин після дослідження. При виконанні використовують стерильні тампони і інструменти (шпатель або гінекологічна щіточка) якою і беруть матеріал для аналізу. Здавати мазок на гонорею краще на 2-3 день після місячних, оскільки саме в цей період вірогідність виявлення гонококів максимальна.

Мазок на гонорею у чоловіків береться спеціальним зондом, який вводиться в сечовипускальний канал приблизно на 3 см. Процедура взяття мазка може доставляти чоловікові незначний дискомфорт, але це пов'язано з особливостями анатомічної будови чоловічих статевих органів.

Підготовка до аналізу

Якщо ви вагітні, перед здачею мазків обов'язково попередьте медичний центр про це.

Забір мазків на дослідження здійснюється в кабінеті гінеколога у жінок і уролога або венеролога у чоловіків.

Забір у жінок не проводиться під час менструації (на тлі кров'яних виділень) і не рекомендується за 5 днів до початку передбачуваної менструації.

Загальні правила підготовки:

 • обговоріть з лікарем прийом антибактеріальних препаратів та препаратів, що містять мікроорганізми, тому що це може призводити до псевдонегативних і хибнопозитивних результатів;
 • рекомендується проводити забір мазків не раніше, ніж через 2 тижні після закінчення курсу лікування;
 • 72 години не вступайте в статевий контакт;
 • для жінок 48 годин не проводьте кольпоскопію і трансвагінальне УЗД, не використовуйте антибактеріальні препарати.

У день здачі мазка не проводьте гігієнічні процедури статевих органів (для жінок також спринцювання піхви, не використовуйте тампони і вологі серветки).

Протягом 2-х годин до аналізу необхідно утриматися від відвідування туалету (при заборі мазка з уретри).

Здати тест на гонорею можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаними на сайті.

235 грнЦіна у відділенні
212 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку