Антиген плоскоклітинної карциноми (SCC) .

Тривалість виконання: 4 робочих днів
Визначення

Антиген плоскоклітинної карцином (SCC) – це білок, що з’являється в організмі при карциномах різної локалізації. В основному він утворюється в печінкових метастазах плоскоклітинних карцином шийки матки.

Відхилення від норми

Підвищення рівня антигену плоскоклітинної карциноми в крові може свідчити про плоскоклітинний рак шийки матки, рак носоглотки та вуха, легенів, стравоходу;
незначне підвищення спостерігається при нирковій недостатності, захворюваннях печінки та жовчного міхура, бронхіальній астмі та при вагітності.

Коли призначають?

Дане дослідження призначається для діагностики та моніторингу перебігу і ефективності лікування плоскоклітинної карциноми шийки матки, носоглотки та вуха.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується використовувати як маркер діагностики та моніторингу плоскоклітинної карциноми.
 

Додаткова інформація

Онкомаркер SCC

SCC- антиген є однією зі складових частин ракового антигену TA-4. За хімічною природою він являє собою глікопротеїд. У нормі він синтезується клітинами плоского епітелію (в шийці матки, в шкірі, на слизових оболонках), але в кров він практично не виділяється. При трансформації клітин епітелію в ракові клітини кількість цієї речовини різко підвищується як в самих клітинах, так і в крові.

Концентрація антигену залежить від розміру пухлини, швидкості її росту, здатністю до метастазування, тобто концентрація безпосередньо обумовлена ​​стадією плоскоклітинного раку.

Дослідження являє собою забір венозної крові і вивчення сироватки за допомогою імуноферментного аналізу - сучасного лабораторного методу, що дозволяє отримати точний результат.

Для чого використовується дослідження

Моніторинг рівня цього пухлинного маркера може бути рекомендований при плоскоклітинний карциноми різних локалізацій: шийки матки, носоглотки, вуха, легенів та стравоходу.

Концентрація SCC відображає ступінь гістологічної диференціювання пухлини, будучи важливим незалежним прогностичним маркером. Вимірювання рівня даного антигену при динамічних дослідженнях можуть виявити рецидив захворювання, залишкове захворювання після лікування і визначити, наскільки ефективна призначена терапія.

Найбільш добре показана значимість цього маркера при плоскоклітинному раку шийки матки.

Отже, онкомаркер SCC використовуються, в першу чергу, для:

 • комплексної діагностики плоскоклітинної карциноми з оцінкою ймовірного поширення пухлинного процесу і наявності метастазів;
 • моніторингу пацієнтів з плоскоклітинними новоутвореннями різних локалізацій;
 • прогнозу виживання при плоскоклітинній карциномі;
 • планування тактики лікування пацієнтів з плоскоклітинною карциномою;
 • оцінки ефективності лікування плоскоклітинного раку.

Показання до визначення рівня SCC

Дослідження призначаються в разі:

 • підозри на епітеліальне новоутворення різних органів і тканин;
 • плануванні схеми лікування для пацієнтів з плоскоклітинною карциномою і відборі пацієнтів для більш агресивної тактики лікування;
 • хірургічного видалення плоскоклітинного новоутворення різної локалізації - до і після операції;;
 • періодичного обстеження пацієнтів, у яких вилучено плоскоклітинну карциному.

Що означають результати

Референсні значення: 0 - 1,5 нг / мл.

Причини підвищення рівня антигену плоскоклітинної карциноми:

 • плоскоклітинний рак (шийки матки, ротової порожнини, стравоходу, легенів, ануса і шкіри).

Значне підвищення рівня антигену плоскоклітинної карциноми може свідчити про ймовірне поширення пухлинного процесу, наявності метастазів в лімфатичних вузлах та інших органах.

Підвищення кількості антигену в крові після лікування плоскоклітинного раку вказує на неефективність проведеної терапії і ймовірний рецидив захворювання.

Інші захворювання, що супроводжуються невеликим підвищенням рівня антигену плоскоклітинної карциноми:

 • доброякісна патологія шкіри (екзема, еритродермія, пухирчатка, псоріаз);
 • непухлинні захворювання легенів (туберкульоз, респіраторний дистрес-синдром дорослих, саркоїдоз, ексудативний плеврит);
 • хронічна ниркова і печінкова недостатність.

Рівні SCC антигену в крові, незалежно від значення, не слід інтерпретувати як абсолютний доказ наявності або відсутності злоякісної пухлини. Для діагностики та правильної тактики лікування пацієнтів з передбачуваним або діагностованим раком, необхідно брати до уваги результати інших тестів, методик та досліджень.

Підготовка до дослідження

Кров рекомендується здавати вранці, в період з 8 до 11 години. Взяття крові проводиться строго натщесерце. Допускається вживання води без газу і цукру. Напередодні здачі дослідження слід уникати харчових перевантажень.

 • за 8 годин до здачі крові слід виключити прийом їжі;
 • за 24 години до здачі крові слід виключити із раціону жирну їжу;
 • за 30 хвилин до здачі крові необхідно відмовитися від куріння.

Здати аналіз на онкомаркер SCC можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаних на сайті.

525 грнЦіна у відділенні
473 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку