Онкомаркер CA 19-9 (ШКТ).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Онкомаркер CA 19-9 - високомолекулярний глікопротеїн, в нормі синтезується епітеліальними клітинами шлунково-кишкового тракту. СА 19-9 виводиться з організму виключно з жовчю, тому навіть при незначному холестазі, його рівень може значно зрости. Даний аналіз може допомогти у діагностиці карциноми підшлункової залози, а також при її лікуванні та виявленні метастазів. 

Відхилення від норми

Підвищений рівень СА 19-9 свідчить про: рак підшлункової залози, жовчного міхура або жовчних шляхів, шлунку, колатеральний рак та рак яєчників. Також про захворювання печінки, жовчнокам’яну хворобу та пакреатит.

Коли призначають?

Дане  дослідження використовується для  моніторингу перебігу, метастазування та ефективності терапії карциноми підшлункової залози.

Рекомендації

У випадку карциноми шлунка рекомендовано здавати разом із СА 72-4 та РЕА.

Додаткова інформація

Аналізи на онкомаркери ca19-9

Антиген СА 19-9 - маркер злоякісних пухлин підшлункової залози, а також ряду інших новоутворень.

Коротка характеристика аналізу 

Антиген ca 19 9 (Вуглеводний антиген 19-9) - маркер карциноми підшлункової залози. Виробляється клітинами карциноми підшлункової залози, рідше пухлинами шлунка (другий за значимістю маркер цих пухлин) і печінки. СА 19-9 є глікопротеїном, продукується в нормі клітинами епітелію шлунково-кишкового тракту (Мюллерова протока, підшлункова залоза, шлунок, печінка, тонка і товста кишки) плода. Молекулярна маса його висока, близько 1 000 кДа. У незначних концентраціях СА 19-9 в нормі може виявлятися у дорослих в клітинах слизового епітелію, підшлункової залози, печінки і легенів.

Його рівень підвищується практично у всіх пацієнтів з пухлинами шлунково-кишкового тракту, особливо підшлункової залози. Продукуючи пухлинними клітинами, СА 19-9 надходить в кровотік, що робить його ефективним маркером пухлини, що дозволяє стежити за перебігом захворювання.

Може збільшуватися його концентрація і при пухлинах інших локалізацій (колоректальний рак, рак печінки, шлунка, жовчного міхура або жовчних шляхів, яєчників), захворюваннях печінки (гепатиті, цирозі), жовчнокам'яної хвороби, панкреатиті, муковісцидозі.

Тест на СА 19-9 не використовується для первинної діагностики раку, так як не володіє достатньою чутливістю і специфічністю.

Показання до призначення

 • діагностика і моніторинг лікування раку підшлункової залози;
 • раннє виявлення метастазування пухлини підшлункової залози;
 • моніторинг раку товстої кишки, шлунка, жовчного міхура і жовчних проток;
 • діагностика і моніторинг лікування раку яєчників в поєднанні з СА-125 і СА-72-4.

Рекомендується здати кров на Antigen СА 19-9 і для диференціації пухлин в органах шлунково-кишкового тракту від гострої форми панкреатиту.

Діагностика за допомогою CA 19-9

Онкомаркер буває підвищений при таких злоякісних захворюваннях, як:

 • рак підшлункової залози - підвищення рівня антигену при локалізованій карциномі проявляється в 40% випадків, при великих пухлинах в 90%;
 • пухлини гепатобіліарної системи - жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, печінки;
 • ракові захворювання шлунку;
 • карцинома кишечника;
 • рак грудей у ​​жінок;
 • онкологічні зміни в матці і придатках.

Невелике підвищення до 100-500 Од / мл спостерігається при наступних соматичних патологіях:

 • гепатит;
 • цироз печінки;
 • жовчнокам'яна хвороба;
 • запальні процеси шлунково-кишкового тракту і печінки;
 • муковісцидоз.

Як правильно здавати аналіз

Кров на визначення онкомаркерів здають як звичайний біохімічний аналіз - з вени:

 • натщесерце, не приймати їжу протягом 8 годин до здачі;
 • виключити алкоголь;
 • пацієнт повинен лежати або сидіти;
 • можна пити воду без газу.

Пройти діагностику, здати аналізи на онкомаркер CA 19 9 і отримати консультацію фахівця можна діагностичному центрі Медіс. В бланках лабораторного дослідження вказуються як показники пухлинного білка в крові, так і його референсні значення. Ми пропонуємо помірні ціни на всі аналізи та високу точність результатів.

Отримати додаткову інформацію з аналізу можна за номером телефону, вказаним на сайті.

230 грнЦіна у відділенні
207 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку