Онкомаркер CYFRA 21-1 (фрагмент цитокератину 19) / Онкомаркер легень).

Тривалість виконання: 4 робочих днів
Визначення

Онкомаркер недрібноклітинного раку легень CYFRA 21-1 – це цитокератин, білок скелету клітин епітелію людини, який визначається в сироватці крові хворих на недрібноклітинний рак легень та рак сечового міхура.

Через те, що цей білок міститься в клітинах легень, матки і органах травної системи, під час розвитку в них пухлин цитокератин у  високих концентраціях потрапляє в кров. Тому він слугує маркером онкологічних процесів, особливо недрібноклітинного раку легень.

Відхилення від норми

Підвищення концентрації онкомаркеру недрібноклітинного раку легень CYFRA 21-1 свідчить про онкологічні процеси в організмі:

 • дрібноклітинну і плоскоклітинну карциному легень;
 • карциному сечового міхура;
 • рак шийки матки;
 • рак простати;
 • рак шлунка;
 • рак печінки.

Також виявляється при нирковій недостатності, захворюваннях печінки та при доброякісних новоутвореннях легень.

Коли призначають?

Дане дослідження призначається для діагностики раку легень, оцінки ефективності лікування недрібноклітинного раку легень, прогнозування і моніторингу перебігу раку сечового міхура.

Рекомендації

Дане обстеження рекомендується здавати людям, що хворіли або хворіють на рак легень для моніторингу перебігу захворювання і профілактики рецедивів.

Додаткова інформація

Цитокератини - група білків, що утворюють каркас епітеліальних клітин. Для кожного типу епітелію характерні різні види цитокератинів. Цитокератин 19 відповідає за формування каркасу епітелію в легенях і в сечовому міхурі.

При руйнуванні клітин епітелію в кров потрапляють фрагменти цитокератину - CYFRA 21-1 (розчинні компоненти білка). Кількість фрагментів цитокератину, що потрапила в кров знаходиться в прямій залежності від кількості епітеліальних клітин і швидкості їх руйнування. Найбільша кількість цього білка надходить у кров при руйнуванні клітин злоякісних пухлин відповідних органів (легенів, сечового міхура). При цьому швидкість і ступінь збільшення концентрації безпосередньо залежить від обсягу пухлини - чим більший об'єм, тим швидше зростає концентрація і тим вище рівень фрагментів цитокератину в крові. Саме тому фрагменти цитокератину є маркером раку легенів і сечового міхура.

Визначення концентрації даного маркера в крові обгрунтовано при динамічному спостереженні пацієнтів, що перенесли хірургічну операцію з приводу видалення злоякісної пухлини. Швидкість зниження показника і досягнення його референсного рівня дозволяє судити про ефективність проведеної операції і оцінювати прогноз. Повторне підвищення рівня маркера з високою ступіню достовірності дозволяє діагностувати рецидив пухлини.

Матеріалом для дослідження є венозна кров обсягом 3-5 мл, метод дослідження - імуноферментний аналіз.

Показання для призначення

Аналіз призначається в складі комплексного обстеження при підозрі на недрібноклітинний рак легенів.

Також дослідження рівня Cyfra-21-1 використовується в наступних ситуаціях:

 • визначення прогнозу при виявленні раку легень;
 • з метою прогнозу і неінвазивного моніторингу при раку сечового міхура (у разі підвищеної концентрації на момент первинної постановки діагнозу).
 • контроль ефективності хірургічного лікування раку легенів;
 • оцінка прогнозу лікування пухлини сечового міхура;
 • моніторинг якості лікування раку сечового міхура;
 • визначення найкращої тактики лікування при метастатичному ураженні щитовидної залози.

Що означають результати

Нормальна концентрація фрагмента Cyfra-21-1 - не більше 2,3 нг / мл.

Позитивний результат аналізу не завжди говорить на користь злоякісної пухлини, тому даний метод обстеження не використовується в якості скринінгового при виявленні злоякісних пухлин. Обов'язково використовуються інші методи діагностики раку - біопсія з наступною гістологією, цитологічний метод дослідження зіскрібків.

Причини підвищення концентрації:

 • плоскоклітинний рак легень;
 • аденокарцинома легень;
 • дрібноклітинний рак легень;
 • рак сечового міхура;
 • плоскоклітинний рак шийки матки, стравоходу і інших органів;
 • непухлинні захворювання - цироз печінки, бронхіальна астма, хронічна ниркова недостатність, гострі інфекції дихальних шляхів.

Результати аналізу залежать від конкретної методики виконання - референтні показники в різних лабораторіях мають досить широкий діапазон варіабельності, тому при динамічному спостереженні рекомендується виконувати аналіз в одній і тій же лабораторії.

Підготовка до аналізу

Кров рекомендується здавати вранці, в період з 8 до 11 години. Взяття крові проводиться строго натщесерце або через 4-6 годин після прийому їжі. Допускається вживання води без газу і цукру. Напередодні здачі дослідження слід уникати харчових перевантажень. За 30 хвилин до проведення аналізу не рекомендується курити.

Здати аналіз на онкомаркер CYFRA 21-1 (Фрагмент Цитокератина 19) можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаних на сайті.

445 грнЦіна у відділенні
401 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку