Онкомаркер HE4 (яйників).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

HE4 (human epididymis protein 4) - людський епідермальний протеїн. Гемотест HE4 дає досить точні результати і дозволяє виявити рак яєчників та ендометрію ще на доклінічній стадії захворювання. В порівнянні з іншими відомими маркерами раку яєчників, саме НЕ4 продемонстрував найбільшу чутливість, зокрема, на ранній стадії захворювання. Показник складає до 75%, тоді як для СА 125 — лише 40%. До того ж за умови наявності доброякісних і запальних гінекологічних захворювань, ендометріозу підвищення рівня НЕ4 не спостерігається. Це свідчить про високу діагностичну специфічність (до 96%) даного онкомаркера для визначення раку яєчників.

Для оцінки ризику злоякісних новоутворень у пацієнток з пухлиноподібними утвореннями в області малого тазу використовується діагностичний алгоритм ROMA. Алгоритм (індекс ROMA) враховує рівні онкомаркерів СА125 і HE4, а також менопаузальний статус пацієнтки, дозволяючи розрахувати вірогідність епітеліального раку яєчників у  жінок в пре – і пост менопаузі.

Відхилення від норми

Підвищення HE4 свідчить про: злоякісні захворювання (епітеліальний рак яєчників, рак ендометрію, поширена форма аденокарциноми легень); доброякісні захворювання, здебільшого при приєднанні ниркової недостатності на тлі різних захворювань.

 

Коли призначають?

Визначення рівня НЕ4 використовують для діагностики та диференційної діагностики злоякісних та доброякісних новоутворень в яєчниках, для контролю ефективності лікування та виявлення рецидиву захворювання.
 

Рекомендації

Для отримання точних результатів щодо виявлення та протікання захворювання використання аналізів онкомаркеру HE4 обов’язково повинно поєднуватися з іншими клінічними методами діагностики, що застосовуються  для моніторингу раку яєчників.

Додаткова інформація

Онкомаркер HE4 — для ранньої діагностики раку яєчника та ендометрію

Рання діагностика онкологічних захворювань у більшості випадків дозволяє попередити інтенсивний ріст та розвиток пухлини із подальшим утворенням метастазів. У сучасній медицині використовуються різноманітні аналізи та дослідження, що є малоінвазивними та не потребують оперативних втручань. Виявити рак яєчника чи ендометрію на ранніх стадіях дозволяє онкомаркер HE4. Матеріалом для проведення дослідження слугує венозна кров. Важливість такого методу діагностики ранніх стадій раку важко переоцінити, адже він абсолютно безпечний та практично безболісний.

Онкомаркер HE4 — можливість виявити рак на ранній стадії захворювання

Гемотест HE4 дає досить точні результати і дозволяє виявити рак яєчників та ендометрію ще на доклінічній стадії захворювання. До переваг дослідження даного типу також відносяться:

 • можливість моніторингу ефективності терапії раку яєчників;
 • виявлення рецидиву захворювання;
 • утворення метастазів.

Увага: для отримання точних результатів щодо виявлення та протікання захворювання використання для аналізів онкомаркеру HE4 обов’язково повинно поєднуватися з іншими клінічними методами діагностики, що застосовуються моніторингу раку яєчників.

Щоб бути впевненими в отриманих результатах аналізів, користуйтеся послугами спеціалістів, кваліфікація яких підтверджена відповідними сертифікатами. Медична лабораторія МеДіС — це понад 20 років досвіду у сфері лабораторних досліджень, високий рівень сервісу та турботливий підхід до кожного клієнта. Звертаючись за допомогою до наших фахівців, можете бути впевнені у їхньому високому професіоналізмі.

Медична лабораторія МеДіС сертифікована згідно Міжнародного стандарту ISO 9001:2015. У нас можна зробити цілий перелік аналізів та досліджень, включаючи онкомаркер HE4. Завдяки такій можливості, Ви заощадите час та гроші. Такий підхід також дозволяє зменшити кількість процедур забору матеріалів.

HE4 — показання для призначення, підготовка до аналізу, переваги

Ранній маркер раку яєчника використовується у таких випадках:

 • Діагностика епітеліального раку яєчника (за умови нормальних або підвищених показників СА 125)
 • Диференціальна діагностика при наявності утворень в малому тазі
 • Раннє виявлення рецидиву онкологічного захворювання
 • Діагностика метастазування раку яєчників
 • Рак молочної залози
 • Моніторинг ефективності терапії при епітеліальних видах раку яєчників
 • Доброякісні захворювання яєчників
 • Рак ендометрію

Основні правила підготовки щодо використання для діагностики раку яєчників та ендометрію онкомаркеру HE4 включають необхідність проведення загальноклінічних та біохімічних досліджень крові. Обов’язкова умова для оформлення замовлення — вказівка ​​інформації про стан репродуктивної функції організму пацієнтки: вагітність, наявність в анамнезі оперативних втручань, менопауза, прийом оральних препаратів тощо.

В порівнянні з іншими відомими маркерами раку яєчників, саме НЕ4 продемонстрував найбільшу чутливість, зокрема, на ранній стадії захворювання. Показник складає до 75%, тоді як для СА 125 — лише 40%. До того ж за умови наявності доброякісних і запальних гінекологічних захворювань, ендометріозу підвищення рівня НЕ4 не спостерігається. Це свідчить про високу діагностичну специфічність (до 96%) даного онкомаркера для визначення раку яєчників.

Щоб уникнути стресу під час здачі аналізів і отримати дійсно достовірні результати, звертайтеся за допомогою до фахівців. Наші спеціалісти підтримають вас на шляху до здоров’я. Комфортні умови, висока якість результатів досліджень, європейський рівень сервісу — це переваги, доступні клієнтам медичної лабораторії МеДіС.

595 грнЦіна у відділенні
536 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку