Онкомаркер СА 125 (яйників).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Онкомаркер СА 125 - глікопротеїн, який присутній в епітелії яєчників, підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, кишківника, нирок. Маркер раку яєчників та його метастазування.

Відхилення від норми

Підвищений рівень СА 125 свідчить про: рак яєчників, ендометрію, матки, фалопієвих труб, молочної залози, прямої кишки, підшлункової залози, легень, печінки, хронічні захворювання печінки, перитоніт, влеврит, панкреатит, ендометріоз, кістоми яєчників, аутоімунні захворювання.

Зниження рівня онкомаркера протягом 3 місяців після видалення злоякісного новоутворення говорить про сприятливий прогноз.

Коли призначають?

Визначення рівня СА 125 використовується для діагностики раку яєчників, матки, ендометрію, молочної та підшлункової залози, шлунка, печінки, прямої кишки, легень, та інших злоякісних новоутворень.

Рекомендації

Регулярні аналізи з певною періодичністю призначають для відстеження динаміки процесу і виявлення рецидивів після операції або проведеної терапії. Дуже рідко в разі онкології яєчників показник знаходиться в нормі через те, що клітини пухлини виробляють білок в недостатній кількості.

Додаткова інформація

Норма і патологічні титри маркера СА 125

Мала кількість антигену виявляється в організмі будь-якої здорової людини. Його кількість зазвичай не перевищує показник в 35 Од / Мл. У чоловіків і жінок з видаленою маткою показник на рівні 10 Од / Мл свідчить про норму. Більш висока концентрація вказує на такі проблеми:

  • 35-100 Од / Мл - запалення, доброякісні пухлини;
  • понад 100 Од / Мл - злоякісні новоутворення.

Концентрація CA 125 в межах 124-164 Од / Мл з великою ймовірністю свідчить про серозну карциному яєчників і її рецидивах (у 80% пацієнток). При 1-2 стадіях захворювання показник підвищується у 50% хворих, а при більш розвиненому процесі в 100% випадків. Концентрація 150-200 Од / Мл повідомляє про те, що розвиток карциноми торкнувся серозної оболонки яєчників.

Регулярні аналізи з певною періодичністю призначають для відстеження динаміки процесу і виявлення рецидивів після операції або проведеної терапії. Дуже рідко в разі онкології яєчників показник знаходиться в нормі через те, що клітини пухлини виробляють білок в недостатній кількості.

Зниження рівня онкомаркера протягом 3 місяців після видалення злоякісного новоутворення говорить про хороший прогноз виживаності пацієнта. Постійне зростання концентрації CA 125 свідчить про прогресування захворювання.

Цілі призначення аналізу

Дослідження на CA 125 пропонується з такими цілями:

  • отримати інформацію про наявність чи відсутність пухлинного процесу;
  • диференціювати злоякісне новоутворення від доброякісного;
  • оцінити дієвість проведеної терапії (порівнюються показники до початку лікування раку і після нього);
  • розпізнати рецидиви після наданої допомоги пацієнту.
225 грнЦіна у відділенні
203 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку