ПСА вільний (free PSA).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

ПСА вільний (free PSA) - білок, який синтезується клітинами передміхурової залози. Підвищення рівня ПСА можливе при будь-якому ушкодженні капілярів передміхурової залози, яке можу бути спровоковане простатитом, аденомою передміхурової залози, раком простати, а також внаслідок статевого акту, ректального пальцевого дослідження, закрепу. Саме тому дуже важливо  уникати будь-які маніпуляції на простаті протягом 7 днів та протягом 48 годин утримуватися від статевих контактів до проведення дослідження.
В сироватці крові ПСА міститься в двох формах – вільній та зв’язаній. Вміст вільної форми  становить близько 10% від загальної кількості ПСА.

ПСА вільний є корисним для оцінки ризику раку простати у пацієнтів з граничним або дещо збільшеним рівнем загального ПСА, та слугує одним із критеріїв для виконання подальшій біопсії простати.
 

Відхилення від норми

Сам по собі не має діагностичного значення.

Коли призначають?

Дослідження рівня вільного ПСА призначається додатково до визначення загального ПСА у випадку необхідності розрахунку співвідношення фракції вільного та загального ПСА.

Рекомендації

 При підозрі на рак простати проводять розрахунок вільного ПСА: вільний ПСА / загальний ПСА х 100%.

180 грнЦіна у відділенні
162 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку