ПСА загальний (total PSA).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

ПСА загальний (total PSA) - білок, який синтезується клітинами передміхурової залози. Підвищення рівня ПСА можливе при будь-якому ушкодженні капілярів передміхурової залози, яке можу бути спровоковане простатитом, аденомою передміхурової залози, раком простати, а також внаслідок статевого акту, ректального пальцевого дослідження, закрепу. Саме тому дуже важливо  уникати будь-які маніпуляції на простаті протягом 7 днів та протягом 48 годин утримуватися від статевих контактів до проведення дослідження.
В сироватці крові ПСА міститься в двох формах – вільній та зв’язаній. Вміст вільної форми  становить близько 10% від загальної кількості ПСА.

Відхилення від норми

Підвищений рівень загального ПСА свідчить про: карциному простати, гіпертрофію та запальні захворювання простати, а також про порушення правил підготовки до аналізу.

Коли призначають?

Визначення рівня загального ПСА використовується для діагностики та моніторингу ефективності лікування раку передміхурової залози, доброякісної гіперплазії, запальних захворювань, ішемії простати.

Рекомендації

 При підозрі на рак простати проводять розрахунок вільного ПСА: вільний ПСА / загальний ПСА х 100%.

Додаткова інформація

Аналіз ПСА — що це за дослідження?

Успішно вилікувати захворювання та запобігти виникненню ускладнень допомагає рання діагностика проблеми. Отож, не зволікайте з відвідуванням лікаря, якщо виявили бодай якісь симптоми хвороби. Також спеціалісти медичної сфери рекомендують як чоловікам, так і жінкам, незалежно від їхнього віку, не нехтувати необхідністю профілактичних оглядів. В діагностичному центрі «МеДіс» ви зможете отримати консультацію щодо необхідності проведення тих чи інших досліджень. Фахівці нашої лабораторії якісно і швидко виконають аналіз ПСА та інші тести, рекомендовані вашим лікарем, що допоможуть виявити рак передміхурової залози на ранніх стадіях, який дає високий показник смертності серед чоловіків віком 40-45 років. Визначення рівня загального PSA також використовується для моніторингу ефективності лікування злоякісної пухлини передміхурової залози, виявлення ішемії, запальних захворювань простати, доброякісної гіперплазії.

Що таке аналіз PSA і його значення для діагностики патологічних станів

ПСА (простатоспецифічний антиген) — білкова речовина, яка виробляється клітинами передміхурової залози. Підвищення рівня PSA свідчить про пошкодження капілярів передміхурової залози.

Причини, які можуть призвести до підвищення рівня PSA:

 • рак простати;
 • аденома передміхурової залози;
 • простатит;
 • ректальне пальцьове дослідження простати;
 • запор;
 • бурхливий секс та інші процеси, в результаті яких можуть бути пошкоджені капіляри передміхурової залози.

Аналіз PSA дозволяє визначити структуру тканин передміхурової залози. Дослідження простатоспецифічного антигену в сироватці крові має важливе значення для діагностики раку, доброякісної гіперплазії передміхурової залози, моніторингу ефективності лікування злоякісного процесу.

Підвищення рівня PSA спостерігається не лише під час злоякісного процесу. Причиною цьому можуть слугувати:

 • інфекційні захворювання простати;
 • еякуляція напередодні дослідження;
 • аденома, ішемія, інфаркт простати.

Якщо при аденомі простати під час аналізу на ПСА визначається зростання його рівня, то для більш точної діагностики використовуються додаткові дані: вікова норма, співвідношення вільного PSA до загального. Також лікар повинен впевнитися в тому, що аналіз був зданий правильно. При визначенні норми рівня простатоспецифічного антигену в крові враховується вік пацієнта. Низький рівень загального ПСА може свідчити про успішне лікування простатиту або інших хвороб передміхурової залози, невисокий ризик захворювання простати.

Фахівці діагностичного центру «МеДіс» якісно і швидко виконають тест PSA. Проте ви повинні пам’ятати, що для отримання достовірних результатів необхідно правильно підготуватися до здачі аналізу.

Аналіз крові на ПСА — правила здачі

Правила здачі аналізу крові на PSA:

 • Кров необхідно здавати натщесерце.
 • Перед проведенням дослідження уникайте фізичних навантажень.
 • Протягом двох днів, що передують здачі аналізу, утримайтеся від статевих зв’язків.
 • Після ректального обстеження простати, масажу, біопсії має пройти не менше двох тижнів, перш ніж можна буде проводити тест ПСА.
 • Для точної діагностики рекомендується здавати 2 аналізи: PSA загальний і вільний. Зниження рівня вільного ПСА може свідчити про рак простати.

Скористайтеся послугами фахівців діагностичного центру «МеДіс». Вони проконсультують вас щодо особливостей та правил здачі аналізу ПСА. Якщо дотримаєтеся усіх вимог, гарантуємо швидке та якісне виконання тесту. Вартість аналізу ПСА у нашому діагностичному центрі приємно вас здивує.

210 грнЦіна у відділенні
189 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку