Раково-ембріональний антиген (РЕА, СЕА).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Раково-ембріональний антиген (РЕА) - онкофетальний білок, який утворюється в значній кількості у період внутрішньоутробного розвитку. В дорослому організмі онкофетальні білки продукуються пухлинними клітинами, що в свою чергу дає змогу діагностувати онкологічний процес. Проте підвищення рівня РЕА притаманне не лише для онкологічних захворювань.

Відхилення від норми

Високий рівень РЕА свідчить про: колоректальні карциноми, рак шлунку, легень, печінки, підшлункової та молочної залози, пухлини простати та яєчників. Підвищення рівня можливо у курців, а також при цирозі печінки, хронічному гепатиті, панкреатиті, муковісцидозі, туберкульозі, пневмонії, нирковій недостатності та аутоімунних захворюваннях.  

 

Коли призначають?

Визначення рівня РЕА використовується для контролю за перебігом захворювання, ефективністю лікування,  а також для виявлення рецидивів та метастазування колоректального раку, пухлин молочної залози, легень, шлунку та ін. Даний аналіз не є специфічним, тому може слугувати в якості додаткового обстеження.

Рекомендації

Не є специфічним аналізом, саме тому його важливо здавати, як додатковий метод обстеження.

Додаткова інформація

Онкомаркер РЕА, СЕА

Раково-ембріональний антиген (РЕА) - один з найбільш широко використовуваних онкомаркерів. Являє собою глікопротеїн, відноситься до класу онкоембріональних антигенів. У плоду він синтезується в клітинах слизової оболонки шлунку і кишечника. Після народження продукція даного антигену зберігається в невеликій кількості. 

При розвитку пухлинного процесу концентрація РЕА в крові різко підвищується, особливо при колоректальному раку, інших карциномах шлунково-кишкового тракту, легенів, молочної залози, яєчників і матки. Його рівень також збільшується при запальних захворюваннях кишечника, інфекціях легенів і внаслідок куріння. РЕА руйнується в печінці, тому його рівень зростає при захворюваннях печінки, особливо при цирозі. Однак швидкість росту і максимальний рівень маркера в цих випадках значно нижче, ніж при злоякісних захворюваннях, і після клінічного поліпшення значення зазвичай нормалізуються.

Показання для призначення 

Дослідження РЕА в сироватці крові рекомендовано використовувати переважно з метою прогнозу, контролю лікування, виявлення рецидивів певних видів раку. А саме:

 • в комплексному обстеженні при діагностиці пухлин - для оцінки загального прогнозу перебігу пухлинного процесу, так як рівень РЕА залежить від обсягу пухлинної маси - підвищення концентрації більше 20 нг / мл є діагностичним ознакою злоякісних пухлин різної локалізації;
 • контроль ефективності хірургічного лікування, радіо- і хіміотерапії колоректального раку, раку молочної залози, шлунка, легенів; 
 • виявлення доклінічних рецидивів і метастазування у віддалений період після оперативного лікування. 
 • діагностика С-клітинної карциноми.
 • моніторинг в групах ризику - цироз, гепатит, панкреатит.

Причини відхилення показників від норми

Слід пам'ятати, що куріння сприяє підвищенню рівня РЕА. Тому нормою для дорослої людини є такі середні значення:

 • для некурящих - від 0 до 3,8 нг / мл;
 • для курців - від 0 до 5,5 нг / мл.

Підвищення рівня пухлинного маркера РЕА до 7-10 нг / мл вказує, в основному, на розвиток доброякісних пухлин або інших захворювань, а саме:

 • хвороби кишечника - поліпи, ліпоми, фіброми, невриноми, хвороба Крона, виразковий коліт;
 • патології печінки - аденома гепатоцелюлярна, гемангіома печінки, гіперплазія печінки вузлова, гепатит, цироз;
 • захворювання підшлункової залози - цистаденома, панкреатит;
 • патології легень і нирок - муковісцидоз, туберкульоз, бронхіт, пневмонія, легенева емфізема, ниркова недостатність.

Різке підвищення рівня РЕА вище 10 нг / мл вказує на розвиток таких злоякісних новоутворень:

 • рак товстого кишечника;
 • пухлина прямої кишки;
 • злоякісні новоутворення легенів, бронхів;
 • рак плеври;
 • рак шлунка, стравоходу;
 • пухлини підшлункової залози;
 • метастази в кістки і тканини печінки;
 • рак простати;
 • рак грудей;
 • пухлини яєчників, новоутворення шийки матки.

При злоякісних новоутвореннях спостерігається підвищення концентрації РЕА в кілька разів, а при метастазах спостерігається збільшення рівня в десятки разів.

Концентрація пухлинного маркера раково-ембріональний антиген в крові може підвищуватися у літніх людей та осіб, які страждають на атеросклероз у важкій формі, а також у завзятих курців і людей, що зловживають спиртним.

Як проводиться процедура та чи потрібна підготовка

Кров, взята з вени, є матеріалом для дослідження. Вона піддається Імунохемілюмінесцентному аналізу в спеціально обладнаних лабораторіях. Час проведення дослідження - 1-2 дні.

Кров на онкомаркер РЕА слід здавати натщесерце. Протягом 8 годин перед процедурою дозволяється пити лише чисту негазовану воду. За півгодини до дослідження рекомендується заспокоїтися і виключити будь-які фізичні навантаження. До здачі крові на цей пухлинний маркер заборонено курити та вживати спиртне.

Здати аналіз на РЕА - раково-ембріональний антиген можна в нашому діагностичному центрі Медіс за доступною ціною. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, вказаних на сайті.

240 грнЦіна у відділенні
216 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку