Запитання та відповіді

Підготовка до аналізів

Чи необхідно мати скерування від лікаря для того, щоб здати аналізи?

Для здачі аналізів не обов'язково мати скерування від лікаря. Якщо Ви знаєте, які аналізи потрібно здати, скерування випишуть медичні сестри у наших відділеннях.

Як підготуватись до аналізів?

Усю детальну інформацію про підготовку до аналізів ви можете прочитати ТУТ.

Чи можна снідати перед здачею аналізів?

Для здачі аналізу крові, необхідно бути натщесерце. Більш детально читайте ТУТ.

Чи можна пити водичку перед здачею аналізів?

Так, невелику кількість води можна випити, якщо це стосується аналізу крові. Якщо Ви здаєте мазки з ротоглотки, водичку пити не рекомендовано, а також не рекомендовано чистити зуби. Більш детально читайте ТУТ.

Як довго не можна їсти перед здачею аналізів?

Мінімальний інтервал після їжі складає 3 години. Більш детально про підготовку до аналізів читайте ТУТ.

Дозамовлення аналізів

Чи можна дозамовити аналізи без повторного забору крові?

У медичній лабораторії МеДіС протягом як мінімум 3-ох днів після здачі аналізів Ви можете дозамовити дослідження без повторного забору крові з вени. Дозамовлення – це послуга проведення додаткових досліджень з сироватки крові, яка зберігається в архіві біоматеріалів МеДіС. Детальніше ->

Які дослідження можна дозамовити?

Практично усі дослідження підлягають дозамовленню при певних умовах, крім таких досліджень: кальцитонін, прокальцитонін, соматотропний гормон, АКТГ, коагулограма, тропонін І, D-димери, глюкоза, інсулін, пролактин, вільний тестостерон, С-пептид, АТ IgG до гліадинів, АТ IgA до гліадинів, концентрація в сироватці PAPP-A

Діагностика COVID-19

Де можна здати аналіз на COVID-19 методом ПЛР?

У мережі ДЦ «МеДіС» даний аналіз можна здати у спеціально визначених відділеннях. Перелік відділень Ви знайдете на сторінці COVID-19 (ПЛР). Для здачі даного аналізу необхідний попередній запис – кнопка для запису знаходиться на сайті.

Що потрібно мати з собою для COVID-19 методом ПЛР?

Щоб здати даний аналіз потрібно мати з собою паспорт, бути у захисній масці. Також рекомендуємо попередньо заповнити СКЕРУВАННЯ і принести з собою у двох примірниках, або надіслати на вказану на сторінці COVID-19 (ПЛР) електронну адресу.

Як записатись на COVID-19 методом ПЛР?

Для запису на COVID-19 методом ПЛР скористайтесь формою онлайн запису на цьому сайті. Усі доступні дні та години відображаються під час онлайн запису. Ні оператори інформаційної лінії, ні менеджери офісу не зможуть записати пацієнта на час, який не відображається у формі онлайн.

Коли буде готовий прискорений COVID-19 методом ПЛР?

Результат прискореного ПЛР-тесту на COVID-19 Ви отримаєте до кінця наступного після здачі дня, окрім неділі. Якщо Ви здаєте аналіз у суботу – результат просимо очікувати у понеділок.

Як отримати результат з печаткою?

Якщо у Вас є необхідність отримати результат з так званою «мокрою» печаткою, для цього Вам необхідно звернутись у центральне відділення у м. Львові по вул. Некрасова, 35-В у робочий час (до 20 год.). Звертаємо Вашу увагу, що звертатись за результатом з печаткою доцільно після того, як Ви отримали результат аналізів на свою електронну адресу. Також повідомляємо, що печатка – не є обов’язковою для видачі результатів, оскільки у кожному результаті є фірмовий логотип «МеДіС», а також унікальний код Вашого замовлення.

Який додатковий захист достовірності результату ПЛР-тесту на COVID-19?

У випадках, коли пацієнти звертаються у центральне відділення «МеДіС» у м. Львові по вул. Некрасова, 35-В за результатом англійською мовою та з печаткою, ми видаємо даний результат на бланку з спеціальною голограмою, що засвідчує оригінальність документу.

Отримання результатів аналізів

Як можна отримати результати аналізів на електронну пошту?

Щоб отримати результати аналізів на електронну пошту, потрібно залишити її при здачі аналізів. Обов’язково перевіряйте коректність написання електронної адреси, адже найменша помилка у написанні адреси може стати причиною неотримання результатів аналізів. Наявність коректної електронної адреси – гарантія отримання результату.

Як можна переглянути результати аналізів он-лайн?

Кожному пацієнтові лабораторії «МеДіС» присвоюється унікальний логін та пароль для онлайн доступу до Кабінету результатів, який пацієнт отримує двічі:

 • при оплаті послуг у рахунку-фактурі
 • у SMS-повідомленні, яке приходить як тільки аналіз отримує статус виконаного

До моменту отримання SMS-повідомлення Ви також можете увійти у Кабінет результатів, проте переглянути зможете лише результати Ваших попередніх візитів, або побачите свій актуальний візит, проте у графі "Результат" буде статус "у виконанні".

Що означає статус «У виконанні» в Кабінеті результатів?

Якщо Ви вже отримали SMS-повідомлення, тоді Ваші результати вже виконані, але синхронізація готових результатів у нашій медичній інформаційній системі з Електронним кабінетом результатів може зайняти до 30 хв. Потрібно або трішки почекати і увійти повторно. Якщо ж SMS ви ще не отримували, таке повідомлення свідчить про те, що Ваші аналізи ще не виконані. Просимо Вас перевірити, чи заявлені терміни виконання замовленого дослідження вичерпано. Також просимо перевірити свою електронну пошту. Якщо результатів немає на пошті, якщо вичерпано термін виконання – лише тоді варто звертатись на нашу інформаційну лінію.

Коли будуть готові аналізи?

Термін виконання кожного аналізу вказаний у офіційному прайс-листі, розміщеному на даному сайті. Важливо: щоб визначити плановий день отримання результатів необхідно відрахувати відповідну кількість робочих днів, без урахування дня здачі біоматеріалу.

Чи будуть готові аналізи сьогодні ввечері?

Мінімальний термін виконання аналізів – одна робоча доба (це не стосується аналізів з розділу «Ургентні» - для них терміни є індивідуальними). Отже, якщо Ви здали аналіз сьогодні, результат потрібно очікувати завтра. Ми залишаємо за собою можливість надіслати Вам повідомлення про виконання раніше, але просимо очікувати зазначений у прайс-листі термін, оскільки наша лабораторії дуже пильно дотримується стандартів та вимог щодо якості аналізів, а отже процес виконання аналізів має свій критичний шлях.

Чи можна отримати результати аналізів у Viber?

Поки що з міркувань інформаційної безпеки ми не розсилаємо результатів аналізів пацієнтів у месенджерах, в тому числі у Viber. Ближчим часом розпочнемо альтернативну розсилку повідомлень про готовність результатів із даними для входу у Кабінет результатів. Нагадуємо, що результати можна отримати на електронну пошту, а також переглянути онлайн у Кабінету результатів пацієнта. Тому ще раз нагадуємо – вказуйте свою електронну пошту під час здачі аналізів!

Чому я маю вірити у достовірність аналізів?

Наша лабораторія працює у сфері лабораторної медицини вже понад 20 років, у нас є всі відповідні документи (ліцензія, акредитаційний сертифікат, сертифікати міжлабораторних порівнянь), аналізи виконуємо на апаратурі відомих виробників Європи та США, використовуємо оригінальні реактиви. Регулярно кожен апарат проходить контроль та калібрування. Ми чергоий раз підтвердили якість та отримали сертифікат ISO 9001:2015, наші послуги є гарантовано якісними. При сумнівах щодо результату аналізів, ми подаємо біоматеріал на повторний аналіз, а отже видаємо пацієнту результат, якість та точність якого гарантуємо.

Вибір видів аналізів

Які аналізи рекомендовано здавати при плануванні вагітності?

Перед вагітністю рекомендовано зробити скринінги TORCH інфекцій (антитіла типу Ig G та IgM), які у нашому прайс-листі для Вашої зручності та економії складені у два окремі комплекси №15 та №44.

Які аналізи потрібно здавати під час вагітності?

Для виявлення вагітності здається аналіз Загальний ХГ на 2-3 тиждень після ймовірного зачаття.
У пренатальний період потрібно двічі пройти планові скринінгові дослідження, які у нашому прайс-листі для Вашої зручності та економії складені у два окремі комплекси №16 та №17:

 • на 10-13 тижні потрібно здати Комплекс №16 «Пренатальна діагностика I триместру» (до комплексу входять такі дослідження: РАРР-А та Вільний ХГ)
 • на 14-26 тижнях потрібно здати Комплекс №17 «Пренатальна діагностика ІІ триместру» для обстеження вагітних з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плоду (синдрому Дауна, Едвардса) і дефекту розвитку нервової трубки плода (до комплексу входять такі дослідження: альфафетопротеїн (АФП), загальний хоріонічний гонадотропін (ХГ), естріол вільний)

Чому у результаті не відображаються МоМ?

МоМ (Multiple of Median) – це відхилення показника від середнього значення для даного терміну, він вимірюється як співвідношення отриманого та середнього значень показників. Чим ближче МoМ до одиниці, тим ближче значення показника до середнього. МОМи у результаті аналізів пацієнта не відображаються у єдиному випадку – якщо не вказано тиждень вагітності, або вказано некоректно. Потрібно при заборі обов'язково повідомляти тиждень вагітності «з __ по___» на момент здачі аналізу, щоб медична сестра внесла цей показник у картку клієнта. Не допускається внесення одного (ідентичного) тижня вагітності (наприклад, з 11 по 11 тиждень вагітності), в такому випадку МоМ не розрахується. 

МоМ розраховується для таких аналізів:

 1. Під час першого триместру вагітності виключно в період з 10 по 14 тиждень вагітності:
  • Концентрація в сироватці вільного β-ХГ (free β-HCG)
  • Концентрація в сироватці РАРР-А
 2. Під час другого триместру вагітності виключно в період з 16 по 19 тиждень вагітності:
  • Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну
  • 4. Концентрація в сироватці Вільного Естріолу  (free E3)
  • 5. Концентрація в сироватці Загального ХГ

Для інших періодів (тижнів вагітності) розрахунок МоМ не актуальний і не проводиться. Якщо Ви бажаєте оновити інформацію у своїй карті клієнта, щоб розрахувались МоМ - залишіть заявку на гарячій лінії і наш адміністратор обов'язково Вам перетелефонує та допоможе!

Які аналізи потрібно здати, щоб перевірити щитоподібну залозу?

Для перевірки функціональної здатності щитоподібної залози здаються такі аналізи: тиреотропний гормон (ТТГ), трийодтиронін (Т3), тироксин (Т4), антитіла до тиреопероксидази (АТПО), тиреоглобулін, антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ), АТ до рецепторів ТТГ. Для Вашої зручності та економії аналізи для діагностики щитоподібної залози складені у комплекси №1, 2, 3 та 4. Комплекси аналізів можете переглянути ТУТ.

Аналізи дітям

Де можна здати аналізи дитині до 1 року?

У нашому центрі є відділення, де працюють спеціально підготовлені педіатричні медсестри: вул. Некрасова, 35В, вул. Мазепи, 25А, вул. Шевченка 370 А (Рясне-1), Кульпарківська 174.

Який матеріал забирають для загального аналізу крові дітям?

Загальний аналіз крові у нашій лабораторії лікарі-гематологи виконують як з венозної, так і з капілярної крові. Біохімічний склад крові у обидвох випадках є тотожним. Меншим діткам, які бояться здавати кров з вени, ми практикуємо забір з пальчика. На результат аналізу це не впливає.

Якщо Вас цікавить інформація по іншій темі, будь ласка, надішліть нам запитання на адресу info@medis.com.ua і ми будемо раді Вам допомогти!