Атопічний дерматит. Схильність до псоріазу

Тривалість виконання: 11 робочих днів
Додаткова інформація

Атопічний дерматит, аналіз на псоріаз методом ПЛР

Аналіз на псоріаз – генетичне дослідження, що дозволяє оцінити схильність до запального захворювання шкіри. Хвороба не заразна, але хронічна – гострі періоди змінюються на періоди послаблення чи зникнення симптомів. Частіше хвороба зустрічається в жінок, не виліковується повністю, однак, можна полегшити симптоми та покращити якість життя пацієнта.

Діагностика схильності до псоріазу

Діагностичний центр «МеДіС» пропонує пройти генетичне дослідження на схильність до атопічного дерматиту та псоріазу. Аналіз виконуємо методом ПЛР зі зразком крові.

У 77% пацієнтів із псоріазом присутній генотип HLA-CW6 у гетеро- та гомозиготних формах. Вважається, що такий генотип характерний для псоріазу 1 типу. Практично у 100% пацієнтів із крапельним псоріазом також зустрічається такий генотип, саме тому його наявність – ознака генетичної схильності до захворювання.

Можливі результати діагностики

Результат аналізу досліджує лікар-дерматолог. Під час діагностики можна отримати такі результати:

 • HLA-CW6 позитивний – характеризується сімейним анамнезом та раннім початком захворювання до 40 років;
 • HLA-CW6 негативний – початок хвороби після 40 років, відсутність сімейного анамнезу.

Позитивний результат підвищує ризик розвитку хвороби, але не гарантує, що людина точно захворіє. Такий результат також може прогнозувати розвиток псоріазу в родичів пацієнта. За цією діагностикою лікар зможе побудувати ефективну логіку ведення хворого. Найчастіше наявність такого генотипу вказує на 1 тип звичайного або крапельного псоріазу і слабо корелює з 2 типом звичайного псоріазу.

Фактори, що провокують псоріаз

Маніфестація хвороби в носія генотипу HLA-CW6 може бути спровокована такими факторами:

 • інфекційні захворювання: ангіна, молочниця, ВІЛ;
 • переохолодження;
 • пошкодження шкіри: порізи, подряпини, опіки;
 • сонячні опіки;
 • емоційні стреси;
 • куріння, зловживання алкоголем;
 • прийом деяких ліків.

Не завжди для маніфестації потрібні провокуючі фактори, у деяких хворих симптоми з’являються без очевидного впливу зовнішніх факторів. У групі ризику знаходяться також люди з надлишковою вагою, клінічним ожирінням, а також ті, хто має хронічні інфекційні хвороби, як носії.

Додаткова діагностика

Генетичне дослідження дозволяє передбачити схильність до псоріазу. Сам діагноз встановлюється за результатом комплексного дослідження:

 • огляд у дерматолога – лікар ідентифікує висипи з урахуванням їхньої локалізації та характеру;
 • загальний аналіз крові – при псоріазі характерні лейкоцитоз, анемія;
 • ревматоїдний фактор – білок, рівень якого підвищується при запальних захворюваннях, дослідження призначається для диференційної діагностики з ревматоїдним артритом;
 • швидкість осідання еритроцитів – відхилення при пустульозному псоріазі, псоріатичній еритродермії.

Додатково лікар може призначити біопсію шкіри, щоби відрізнити псоріаз від інших хвороб. Оскільки раптовий початок хвороби може бути обумовлений ВІЛ-інфекцією, необхідно здати аналіз на антитіла до ВІЛ.

Дослідження генотипу HLA-CW6 у «МеДіС»

Пропонуємо високоточні методи генетичних досліджень із можливістю проведення додаткових і повторних аналізів з одного зразка протягом 3-х днів. Термін виконання аналізу – 11 робочих днів. Результати зручно отримати у власному кабінеті, не виходячи з дому. Обирайте комфортні умови діагностики за лояльними цінами в діагностичному центрі «МеДіС»!

1305 грнЦіна у відділенні
1175 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку