Лактози непереносимість, ген LTC.

Тривалість виконання: 4 робочих днів
Визначення

Дякуємо що завітали! Зовсім скоро ця сторіночка буде готова =)

Додаткова інформація

Аналізи на непереносимість лактози

Лактозна непереносимість пов'язана з генетично зумовленим зниженням активності лактази (ферменту, необхідного для засвоєння лактози) і проявляється неспецифічними симптомами, що розвиваються після споживання продуктів, що містять молочний цукор. Виникає після періоду грудного вигодовування.

Дефіцит лактази, або лактозна недостатність (мальабсорбція лактози, гіполактазія), - це порушення розщеплення лактози внаслідок недостатності лактази слизової оболонки тонкої кишки, що супроводжується клінічною симптоматикою. 

Лактоза (молочний цукор) міститься тільки в молоці ссавців і людини. Вона сприяє всмоктуванню в кишечнику кальцію і інших мінеральних речовин, а також розмноженню сприятливих для організму кисломолочних бактерій. Лактоза застосовується при виготовленні багатьох продуктів харчування, головним чином молочних; фармацевтична промисловість також використовує лактозу як допоміжну речовину.

Вживання цільного молока та інших продуктів, що містять лактозу, в такому випадку призводить до розладів травлення: здуття живота, болів, метеоризму, діареї. Індивідуальні симптоми лактазної недостатності різні, і ступінь їх вираженості може залежати від стану мікрофлори кишечника, особливостей харчування, психологічних чинників.

Профілактика полягає в попередженні симптомів гіполактазії шляхом дотримання дієти з низьким вмістом лактози або повною її відсутністю. Тому при симптомах розладів травлення після вживання неферментованих молочних продуктів доцільно проведення генетичного тесту на активність лактази, щоб уникнути спроб безглуздого лікування і вибрати відповідну дієту. Також тест має прогностичне значення в плані розвитку лактозной непереносимості у дітей з метою запобігання несподіваних розладів кишечника.

Важливо пам'ятати, що відмова від молока і молочних продуктів, які є важливим джерелом кальцію, може привести до дефіциту кальцію, що підвищує ризик остеопорозу (особливо у жінок в постменопаузі).

Первинну лактозну недостатність слід відрізняти від вторинної (придбаної), яка виникає при пошкодженні слизової оболонки тонкої кишки на фоні якого-небудь гострого або хронічного захворювання. Таке пошкодження можливо при інфекційному (кишкова інфекція), імунній (непереносимість білка коров'ячого молока), запальному процесах в кишечнику, атрофічних змінах (при целіакії, після тривалого періоду повного парентерального харчування та ін.).

Фактори, що підвищують ризик лактазной недостатності

вік - розвиток непереносимості лактози пов'язано з ростом - стан рідко зустрічається у новонароджених;

етнічна приналежність - непереносимість лактози найбільш поширена в Північній Америці, Африці, Південно-Східної Азії;

передчасні пологи - у недоношених новонароджених можливий низький рівень лактази через те, що зростання активності ферменту у плода відзначається в кінці третього триместру;

захворювання, що впливають на тонкий кишечник - кишкові інфекції, целіакія, хвороба Крона.

Коли призначається дослідження

  • при симптомах непереносимості лактози - здутті кишечника, розладах стільця, нудоті;
  • при диференціальній діагностиці лактозної непереносимості та інших захворювань шлунково-кишкового тракту у дорослих;
  • для визначення ймовірності розвитку остеопорозу;
  • для оцінки ймовірності лактозної непереносимості у дітей молодшого віку, для запобігання розладів кишечника.

Підготовка до аналізу

Обговоріть з лікарем прийом лікарських препаратів напередодні і в день проведення дослідження крові, а також інші додаткові умови підготовки.

Не можна здавати аналіз крові відразу після рентгенографії, флюорографії, УЗД, фізіопроцедур.

За 24 години до взяття крові необхідно:

  • обмежити жирну і смажену їжу, не приймати алкоголь;
  • виключити важкі фізичні навантаження.

Не менш 4-х годин до здачі крові не приймати їжу, пити тільки чисту негазовану воду.

Перед забором крові

  • 60 хвилин не курити,
  • 15-30 хвилин перебувати в спокійному стані.

Що означають результати

MCM6 (C (-13 910) T)

С / С - генотип, пов'язаний з непереносимістю лактози у дорослих.

З / Т - генотип, пов'язаний з добре переноситься лактози у дорослих.

Т / Т - генотип, пов'язаний з добре переноситься лактози у дорослих.

Результат генетичного дослідження є висновок, що включає в себе характеристику отриманого генотипу і відповідні рекомендації.

Здати аналіз на непереносимість лактози можна в нашому діагностичному центрі Медіс. Наші лабораторії облаштовані сучасним аналітичним обладнанням, ми гарантуємо високу точність результатів та доступні ціни. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, що вказані на сайті.

665 грнЦіна у відділенні
599 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку