Естрадіол (E2).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Естрадіол - стероїдний гормон з максимальною естрогеновою активністю, основна його частка синтезується в яєчниках, невелика кількість в наднирниках та плаценті, жировій тканині у чоловіків. Контроль секреції проводиться фолікулостимулюючим, лютеїнізуючим гормонами та пролактином. Даний гормон відповідає за фертильність жінки та за розвиток за жіночим типом. У майбутніх мам відповідає за збереження вагітності, стан судин матки, кровообігу в них.
Рівень естрадіолу корелює зі ступенем зрілості фолікула, його рівень зростає під час фолікулярної фази.

Відхилення від норми

Підвищений рівень спостерігається при: естрогенпродукуючих пухлинах, гінекомастії, гіпертиреозі, маткових кровотечах при менопаузі, фемінізації, цирозі печінки.

Знижений рівень вказує на: первинний та вторинний гіпогонадизм, синдром Тернера, значну втрату ваги, вегетаріанство.
 

Коли призначають?

Визначення естрадіолу призначають при: проблемах репродуктивного здоров'я, гормональному дисбалансі, діагностиці причин фемінізації у чоловіків.
 

Рекомендації

Важливо узгодити з лікарем день здачі в залежності від дня менструації. Даний аналіз є незамінним для вегетаріанців.
 

Додаткова інформація

Коли визначається естрадіол – аналіз гормональної активності

При виявлені проблем із репродуктивним здоров’ям у жінки в першу чергу досліджують вміст таких гормонів, як естроген, прогестерон та естрадіол – аналіз дозволяє виявити відхилення у різні фази циклу та знайти першопричину таких порушень. У чоловічому організмі естрадіол необхідний для моделювання лібідо, еректильної функції.

Роль естрадіолу в організмі

Стероїдний гормон, який має найвищу естрогенну активність. У крові циркулює разом із глобуліном, що зв’язує статеві гормони. У жінок виробляється у яєчниках та надниркових залозах.

Під впливом гормону відбуваються наступні процеси:

 • підвищення концентрації білків, що зв’язують мідь та залізо;
 • формування психофізіологічних особливостей статевої поведінки;
 • опосередковано впливає на обмін кісткової тканини;
 • посилення здатності згортання крові.

Гормон відіграє важливу роль у регуляції циклічних біологічних процесів у жінок. Під час вагітності концентрація його підвищується до моменту пологів і повертається у норму на четвертий день після. З віком у жінок спостерігається зниження концентрації естрадіолу, а під час менопаузи вміст гормону у крові знижується до чоловічого рівню.

Для вегетаріанців дослідження є незамінним. Недостатність білків та жирів тваринного походження впливає на циклічність утворення естрогенів. Тому для контролю та своєчасного коригування необхідно досліджувати вміст естрадіолу принаймні 1 раз на 3 місяці.

Правила підготовки до аналізу

Діагностичний центр «МеДіС» пропонує пройти дослідження на вміст естрадіолу за високоточною технологією аналізу за 1 робочий день. Підготовка з простими правилами допоможе одразу отримати найбільш точні результати. Жінкам та чоловікам при підготовці до аналізу варто врахувати, що на результати впливають:

 • сильний стрес;
 • гострі захворювання;
 • куріння напередодні забору матеріалу;
 • сніданок або насичена вечеря напередодні аналізу.

Жінкам дослідження проводиться на 2-4 день циклу, але якщо лікар не вказав інші терміни – обов’язково відмітити день циклу. За три дні до дослідження варто виключити інтенсивні спортивні тренування. Помітний вплив на секрецію надає сильний стрес – варто перенести аналіз за можливості.

Показання до проведення

Аналіз можна здавати за направленням лікаря або самостійно до візиту спеціаліста. Жінкам дослідження призначається у наступних випадках:

 • діагностика гіпогонадизму;
 • порушення менструального циклу;
 • безпліддя – разом з виявленням гонадотропінів;
 • порушення статевого розвитку;
 • оцінка стану яєчників при допоміжних репродуктивних технологіях;
 • у комплексній оцінці ризику остеопорозу та переломів у період менопаузи;
 • контроль протиестрогенової та замісної терапії.

Чоловікам дослідження призначається при симптомах фемінізації, включаючи гінекомастію, а також при порушеннях статевого розвитку. Аналіз на естрадіол має критичне значення у діагностиці пухлин, що виробляють естрогени, а також у комплексній діагностиці при підозрі на порушення метаболізму стероїдів. У цих випадках лікар має вказати день, у який треба отримати результат, а пацієнт – вказати, які ліки приймає або приймав протягом 2 тижнів.

Дослідження крові на естрадіол

Виконайте прості правила підготовки для отримання достовірних результатів. Діагностичний центр «МеДіС» запрошує на дослідження за передовими методиками зі швидким отриманням результатів та безболісним забором матеріалів. Слідкуйте за здоров’ям разом із «МеДіС»!

195 грнЦіна у відділенні
176 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку