Лютеїнізуючий гормон (ЛГ, LH).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Лютеїнізуючий гормон - гонадотропний пептидний гормон передньої частки гіпофізу, який стимулює секрецію статевих гормонів, як у жінок так і у чоловіків. Концентрація ЛГ змінюється протягом менстуального циклу: наростає у І фазі, досягає піку в середині циклу, викликаючи овуляцію. Під час вагітності рівень ЛГ зменшується внаслідок зростання концентрації естрогенів. У період менопаузи рівень ЛГ зростає.

Відхилення від норми

Підвищення рівня ЛГ свідчить про: первинний гіпогонадизм, гонадотропінсекретуючі пухлини гіпофіза, менопауза, синдром полікістозних яєчників, синдром Шерешевского – Тернера, синдром Клайнфельтера, синдром передчасного статевого дозрівання.

Зниження рівня притаманне для: гіперпролактинемії, гіпоталамічної аменореї, втрати маси тіла, синдром затримки статевого дозрівання, гіпогонадотропний гіпогонадизм.
 

Коли призначають?

Показами до призначення є: неплідність, порушення менструального циклу, гормонсекретуючі пухлини гіпофіза, у дітей- передчасне статеве дозрівання, або ж його затримка.
 

Рекомендації

Перед тим, як здати даний аналіз, важливо узгодити з лікарем день відповідно до менструального циклу.

Додаткова інформація

Аналіз на лютеїнізуючий гормон

Лютеїнізуючий гормон виробляється гіпофізом для регуляції синтезу статевих гормонів - естрогену і прогестерону у жінок і тестостерону у чоловіків.

Аналіз призначається для оцінки функцій репродуктивної системи і в ході діагностики безпліддя (як жіночого, так і чоловічого). У жінок нормальна концентрація гормону визначається фазою менструального циклу, а у чоловіків його вироблення підтримується на постійному рівні. Для жінок в постменопаузі встановлена ​​власна норма.

При різних патологіях концентрація гормону може підвищуватися або знижуватися. Низькі показники ЛГ можуть спостерігатися при патологіях статевих залоз, новоутвореннях на них, дисфункціях гіпофіза і гіпоталамуса, синдромі Каллмана, нервової анорексії та інших захворюваннях. Також рівень цього гормону може знизитися внаслідок сильного стресу. Перевищення норми може свідчити про синдром полікістозних яєчників, аменореї, різних патологіях статевих залоз або гіпофізу, деяких новоутвореннях, порушення статевих хромосом. Також підвищення рівня лютеїнізуючого гормону характерно для постменопаузи.

Коли потрібно здавати аналіз ЛГ

Лютеїнізуючий гормон в нормі відповідає за нормальне запліднення яйцеклітини. Аналіз на рівень гормону ЛГ необхідний при:

 • відсутність овуляції;
 • зниження лібідо;
 • порушення еректильної функції і потенції;
 • при проведенні гормональної терапії з метою індукції овуляції;
 • гірсутизм;
 • відсутність менструації;
 • дисфункціональні маткові кровотечі;
 • невиношування вагітності;
 • порушення термінів статевого дозрівання;
 • затримка росту;
 • синдром полікістозних яєчників;
 • ендометріоз.

Що саме визначається в процесі аналізу

Лютеїнізуючий гормон людини (ЛГ, лютропін) є білковим з'єднанням, що складається з двох різних субодиниць: альфа і бета. Альфа-субодиниця ЛГ дуже схожа з аналогічними альфа - субодиниця інших гормонів: ФСГ, ТТГ і ХГ. А ось бета - субодиниці цих біологічних речовин відрізняються. Рівень ЛГ в крові визначається саме по концентрації бета- субодиниці.

Що означають результати тесту

У жінок при наявності регулярного менструального циклу є певні коливання рівня гормонів. Отриманий результат ЛГ потрібно оцінювати в залежності від фази циклу. Перед овуляцією концентрація ЛГ підвищується. У періоді менопаузи поряд зі зниженням рівня естрогенів відзначається підвищення концентрації ФСГ і ЛГ в крові.

У чоловіків головна роль ЛГ полягає в стимуляції вироблення тестостерону клітинами Лейдіга. ЛГ бере участь в регуляції сперматогенезу. Тестостерон впливає на викид LH за принципом негативного зворотного зв'язку, тому якщо рівень тестостерону низький і немає порушень функції гіпофіза, ЛГ буде підвищено.

Пройти діагностику, здати аналізи на лютеїнізуючий гормон і отримати консультацію фахівця можна діагностичному центрі Медіс. Ми пропонуємо помірні ціни на всі аналізи та високу точність результатів. Отримати додаткову інформацію з аналізу можна за номером телефону, вказаним на сайті.

200 грнЦіна у відділенні
180 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку