Додаткова інформація
Аналіз крові на інсулін
Інсулін - гормон, який виробляється В-клітинами підшлункової залози, та знижує концентрацію глюкози в клітині, стимулюючий синтез білків і жирів. Визначення концентрації інсуліну використовується для встановлення типу цукрового діабету, підбору лікувальних препаратів, встановлення ступеня недостатності В-клітин підшлункової залози.
Збільшення вмісту інсуліну відзначається при таких захворюваннях: ожиріння, цукровий діабет 2 типу, нормальна вагітність, акромегалія, синдром Іценко-Кушинга, інсулинома.
При зниженні концентрації інсуліну розвивається цукровий діабет 1 типу або цукровий діабет 2 типу з інсулінозалежністю.
Інсулін регулює обмін вуглеводів, підтримуючи глюкозу в крові на необхідному рівні, а також бере участь в обміні жирів (ліпідів).
Концентрація інсуліну в крові безпосередньо залежить від концентрації глюкози - після прийому їжі в кров потрапляє велика кількість глюкози, у відповідь на це підшлункова залоза секретує інсулін, який запускає механізми переміщення глюкози з крові в клітини тканин і органів. Також інсулін регулює біохімічні процеси в печінці: якщо глюкози стає багато, то печінку запасає її у вигляді глікогену (полімеру глюкози) або використовує для синтезу жирних кислот. Коли синтез інсуліну порушений і його концентрація знижена, глюкоза не може потрапити в клітини організму і розвивається гіпоглікемія. Клітини відчувають нестачу в глюкозі - основному субстраті для утворення енергії. Якщо такий стан є хронічним, то порушується обмін речовин і починають розвиватися патології нирок, серцево-судинної, нервової систем, страждає зір.
В яких випадках призначається аналіз на інсулін
Лікарі призначають обстеження в наступних випадках:
- при появі, навіть незначних ознак гіпоглікемії, яка проявляється появою слабкості, запамороченнями і тремтінням;
- при блідості шкірних покривів, що супроводжується холодним потом і тахікардією;
- при скаргах пацієнта на потемніння в очах і появи безпричинних нападів страху.
Також обстеження проводиться при підозрі на такі патології:
- метаболічний синдром;
- полікістоз яєчників;
- злоякісне новоутворення підшлункової залози.
Аналіз необхідний для діагностики інсуліном (пухлин підшлункової залози), для з'ясування причин гострої або хронічної гіпоглікемії (разом з тестом на глюкозу і на С-пептид), для виявлення несприйнятливості до інсуліну.
Даний тип аналізу необхідний для контролю ефективності лікування, проведеного пацієнтам з цукровим діабетом. При необхідності лікар може призначити обидва типи діагностики. Дуже часто в медичній практиці зустрічається латентна форма діабету, виявити яку можна тільки за допомогою аналізів.
Підготовка до аналізу
Взяття крові на інсулін рекомендовано проводити в ранкові години, якщо інший час не вказано лікарем. Для перевірки динаміки показника кожен раз вибирайте однакові інтервали здачі аналізу.
Вірогідним результат буде лише в тому випадку, якщо забір крові проводиться натщесерце. За 24 години до взяття крові слід обмежити жирну і смажену їжу, виключити алкоголь. Останній прийом їжі повинен відбутися за 8 - 12 годин до забору матеріалу. Дозволяється пити тільки чисту негазовану воду.
Обговоріть з лікарем прийом лікарських препаратів. За два тижні до обстеження повинен припинитися прийом всіх лікарських препаратів. Якщо прийом деяких з них є обов'язковим, його дозування і назва вказується в направленні.
Не здавайте аналіз крові відразу після рентгенографії, флюорографії, УЗД, фізіопроцедур. Напередодні необхідно виключити спортивні тренування і емоційне перенапруження.
Перед забором крові бажано 60 хвилин не курити та 15-30 хвилин перебувати в спокійному стані.
Здати аналіз крові на інсулін можна в діагностичному центрі Медіс. У нашій клініці лабораторні аналізи крові виконуються на сучасному обладнанні - ми гарантуємо високу точність результатів дослідження, низькі ціни та своєчасну видачу результатів клієнтам. Отримати додаткову інформацію ви можете за номерами телефонів, що вказані на сайті.