Прогестерон (Progesterone, PGN).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Прогестерон - стероїдний гормон жовтого тіла, який відповідає за проходження усіх етапів вагітності жіночим організмом. Даний гормон готує ендометрій матки до імплантації заплідненої яйцеклітини, а після її імплантації сприяє збереженню вагітності.

У не вагітних жінок рівень прогестерону зростає перед овуляцією, а максимальне його значення фіксується в середині лютеїнової фази. У вагітних жінок рівень гормону підвищується вдвічі на 7-8 тижні вагітності, після чого поступово зростає до 37-38 тижня.
 

Відхилення від норми

Підвищений рівень прогестерону характерний для: кисти та пухлини яєчників, патології вагітності, вродженої гіперплазії наднирників, міхурцевого занеску.

Знижений рівень притаманний для: зниження функціональної активності яєчників, відсутності менструації, токсикоз на пізніх термінах вагітності, позаматкової вагітності, загрозі викидню.

Коли призначають?

Лабороторне дослідження прогесетрону призначають при: виявленні позаматкової вагітності, безплідді, стимуляції овуляції, маткових кровотечах, загрозі переривання вагітності.
 

Рекомендації

Рівень прогестерону важливо здавати на 22-23 день менструального циклу та в комплексі з лютеїнізуючим та фолікулостимулюючим гормонами.

Додаткова інформація

Тест на прогестерон – що важливо знати

Прогестерон – це один з основних статевих гормонів, що виробляються в організмі жінки протягом життя. Цей гормон має багато функцій – він відповідає за запліднення, впливає на роботу статевих органів а також самопочуття жінки. Тест на прогестерон частіше призначають для діагностики патології вагітності, але він може бути виконаний у абсолютно здорових жінок.

Чому важливо знати рівні прогестерону?

Прогестерон – це основних статевий гормон жінок, що відповідає за запліднення та вагітність. Він виробляється в яєчниках, але не самою тканиною органа, а жовтим тілом, що утворюється в яєчнику жінки всередині менструального циклу.

Аналіз крові на прогестерон вкрай важливий для жінок, які хочуть планувати вагітність. Адже:

  • низький рівень не перешкоджає заплідненню, але нестача прогестерону пов'язана із неможливістю яйцеклітини прикрипитись всередні матки, що призводить до невиношування вагітності;
  • зростання рівню прогестерону відбувається під час овуляції – періоду циклу у який жінка має найвищий шанс завагітніти;
  • надмірні рівні прогестерону перешкоджають заплідненню.

Надмірні рівні прогестерону, фізіологічно, зустрічаються у жінки під час вагітності – це природній механізм яких виключає можливість завагітніти повторно під час виношування дитини. Саме цей механізм використовується для попередження небажаної вагітності виробниками оральних контрацептивів. Саме тому, щоб правильно підібрати засоби контрацепції, що не зашкодять організму жінки та попередять розвиток небажаної вагітності, спочатку необхідно дізнатись фізіологічні значення статевого гормону в організмі жінки. При цьому важливо врахувати фазу циклу.

Рівень прогестерону не є сталою величиною – кількість гормону постійно змінюється протягом місяця, в залежності від фази менструального циклу. Тож тест на прогестерон роблять, коли пік активності гормону починає спадати – за 5-7 днів до початку нового менструального циклу. Це 21-25 день від початку менструацій.

Тест на прогестерон обов'язково призначається жінкам із невиношуванням вагітності та неможливістю завагітніти. Адже саме цей гормон регулює репродуктивну функцію в жіночому організмі. Виявлення проблеми із рівнем прогестерону, дозволяє знайти причину та вчасно її скоригувати. 

Коли та як правильно здавати аналіз

Знати рівень прогестерону необхідно навіть молодим дівчатам, що поки не планують вагітність та використовують інші засоби контрацепції, окрім гормональних препаратів. Адже знання свого фізіологічного рівню прогестерону знадобиться через багато років – у період менопаузи та постменопаузи, коли статеві органи вже не здатні продукувати достатню кількість гормонів і їх необхідно заміщувати для повноцінної роботи організма.

Для визначення рівню прогестерону необхідно:

  • прийти до лабораторії на 21-23 день менструального циклу (за наявності проблем із менструаціями, день здачі аналізу призначає лікар-гінеколог);
  • не вживати їжу та напої за 8 годин до тесту;
  • відмовитись від паління за 4 години до здачі крові;
  • за тиждень виключити будь-які препарати, що впливають на рівні прогестерону (окрім випадків, коли лікуючий лікар призначає аналіз для оцінки ефективності призначенної терапії).

Про все інше піклується лабораторія «МеДІС». У лабораторії швидко відбирають венозну кров на аналіз. Строк виконання тесту – 1 робочий день. Ціна дослідження залежить від того, чи здає пацієнтка 1 аналіз, або обирає комплекс на визначення рівню статевих гормонів. Точну вартість можна дізнатись на сайті, або за телефоном, вказаним у верхній частині екрану.

200 грнЦіна у відділенні
180 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку