Тестостерон загальний.

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Тестостерон загальний - андрогенний гормон, який синтезується в основній мірі в яєчках, а також в корі наднирників та яєчниках у жінок.  Його синтез контролює лютеїнізуючий гормон. Тестостерон відповідає за формування вторинних статевих ознак  та статеву функцію. У чоловіків рівень тестостерону залежить від віку та часу доби, у пубертатному періоді спостерігається виражене підвищення рівня, у дорослих чоловіків пік тестостерону спостерігається зранку. У жіночому організмі тестостерон є субстратом для утворення естрогенів, коливання його рівня залежить від менструального циклу.

Відхилення від норми

Підвищення рівня загального тестостерону характерне для: тестостерон-продукуючих пухлинах наднирників та яєчок, природженій гіперплазії кори наднирників, андрогенпродукуючих пухлинах наднирників та яєчників, передчасному статевому розвитку.

Знижений рівень свідчить про: первинний або вторинний гіпогонадизм, печінкову недостатність, міотонічну дистофію, менопаузу, затримку статевого розвитку.

Коли призначають?

Визначення рівня загального тестостерону призначають при: себореї, облисінні, акне, безплідді, наявності новоутворень, невиношуванні вагітності, зниженні потенції та лібідо, полікістозі яєчників, порушенні менструального циклу, затримці статевого розвитку.

Рекомендації

Важливо проконсультуватися з лікарем на рахунок терміну здачі даного аналізу.

Додаткова інформація

Аналізи на тестостерон

Тестостерон - гормон, який виробляється клітинами ендокринної тканини чоловічих яєчок і відповідає за регуляцію утворення сперматозоїдів, зростання статевих органів і підтримання на належному рівні сексуального потягу і потенції.

У жінок тестостерон виробляється статевими залозами, стимулює лібідо, а також відповідає за ріст волосся в паховій і пахвовій областях.

До основних функцій тестостерону відносяться активізація потенції і лібідо - статевого потягу, контроль синтезу сперматозоїдів і підтримання їх життєздатності, активізація обмінних процесів, підтримання оптимальної щільності кісток, стимуляція росту м'язів.

Недостатність цього гормону у чоловіків може призвести до порушення вуглеводного обміну, кардіологічних і психоемоційних розладів, зниження щільності м'язової і кісткової тканини, імпотенції.

Коли призначають тест на тестостерон 

Показаннями для призначення аналізу у чоловіків і жінок можуть бути безпліддя, пухлини надниркових залоз, контроль гормональної терапії (ГКС і андрогенвмісними препаратами), а також облисіння і деякі шкірні захворювання (вугрі, жирна себорея).

Тестостерон найчастіше досліджують у чоловіків при порушенні потенції, зниженні лібідо, чоловічому клімаксі, підозрі на гіпогонадизм - зниження вироблення тестостерону.

Визначення тестостерону у жінок виконується при різних порушеннях менструального циклу (в комплексі з дослідженнями інших статевих гормонів), невиношування вагітності, при різних гінекологічних захворюваннях - міомі матки, ендометріозі, гіпоплазії матки, полікістозі яєчників, а також при новоутвореннях і гіпоплазії молочних залоз, при гірсутизмі (підвищеному оволосінні).

Причини підвищення рівня тестостерону

У чоловіків:

 • пухлини яєчок і надниркових залоз;
 • вроджена гіперплазія і дисфункція кори надниркових залоз;
 • раннє статеве дозрівання у хлопчиків;
 • синдром Іценко - Кушинга;
 • синдром Рейфенштейна.

У жінок:

 • синдром полікістозних яєчників;
 • пухлина яєчників, ендометрія і надниркових залоз;
 • адреногенітальний синдром;
 • синдром Іценко - Кушинга;

Причини зниження рівня тестостерону вільного

У чоловіків:

 • генетичні порушення статевого розвитку та виробництва тестостерону (синдром Клайнфелтера, синдром Прадера - Віллі);
 • патологія гіпоталамо-гіпофізарної системи, пов'язана з продукцією лютеїнізуючого гормону;
 • патологія яєчок (крипторхізм, міотонічна дистрофія);
 • набута патологія статевих залоз (через травму яєчок, при вірусному паротиті, променевому ураженні або токсичній дії етанолу при алкоголізмі);
 • прийом аналогів гонадоліберину або антиандрогенів;
 • похилий вік.

У жінок зниження вільного тестостерону в клінічній практиці не беруть до уваги.

Як правильно підготуватися до дослідження

Як і будь-який планове дослідження, аналіз на тестостерон треба проводити поза гострих вірусних та бактеріальних захворювань, не раніше, ніж через два тижні після одужання.

Прийом деяких лікарських препаратів може вплинути на результати аналізу; необхідно обговорити з лікарем перелік використовуваних препаратів, можливо, скасувати якісь з них за погодженням з лікарем.

Взяття крові необхідно проводити вранці натщесерце, після 8-14 годин нічного голодування. Воду пити дозволяється. Напередодні дослідження рекомендується виключити значні фізичні та емоційні навантаження і прийом алкоголю. Не рекомендується курити хоча б за одну годину до дослідження.

Жінкам дослідження, як правило, проводиться на 2-4 день від початку менструації, якщо лікуючим лікарем не рекомендовані інші умови.

200 грнЦіна у відділенні
180 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку