Тиреотропний гормон гіпофізу (ТТГ, TSH).

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Тиреотропний гормон - це основний регулятор функцій щитоподібної залози, який синтезується у передній частці гіпофізу. Основна його функція полягає в підтримці сталого рівня тиреоїдних гормонів.
 

Відхилення від норми

Підвищення рівня ТТГ може вказувати на первинний або вторинний гіпотиреоз, аутоімунний тиреоїдит, пухлини гіпофізу, недостатність наднирників, прееклампсію, психічні хвороби і отруєння свинцем, також може підвищуватися в третьому триместрі вагітності. 
Зниження рівня ТТГ характерне для: дифузного токсичного зобу, гіпертиреозу вагітних, кахексії та психічних захворювань.

Коли призначають?

Дане дослідження призначають для: оцінки функції щитоподібної залози, контролю проведеного лікування, діагностики гормональних порушень.

Рекомендації

Даний аналіз може стати важливою підказкою за наявності симптомів: схуднення, дратівливості, втрати ваги, підвищеної втомлюваності, безсоння та зниження зору. Важливо здавати його натще зранку, адже саме з 2-6 години його концентрація найвища. Також важливим є уникнення будь яких емоційних та фізичних навантажень.

Додаткова інформація

Аналіз ТТГ — показання, причини відхилення від норми

Щитоподібна залоза продукує гормони, які забезпечують нормальний ріст, розвиток організму людини, відповідають за регуляцію температури тіла, обміну речовин, нормалізацію процесів кровотоку, водного і електролітного балансу, підтримання емоційного статусу, м’язової сили, впливають на обмінні процеси. Керує роботою щитоподібної залози тиреотропний гормон (ТТГ), який виробляється гіпофізом. Зміна його рівня в крові людини може вказувати на те, що орган працює неправильно. За наявності симптомів надмірної кількості тиреоїдних гормонів в крові або їхньої нестачі може знадобитися аналіз ТТГ. Ціна тесту в діагностичному центрі «МеДіс» вас приємно здивує. Ми гарантуємо високу точність результатів, так як забір крові для аналізу на ТТГ виконується висококваліфікованими фахівцями.

Як трактувати результати аналізу на ТТГ

Підвищення рівня ТТГ зазвичай свідчить про те, що щитоподібна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів (гіпотиреоз). Симптоми, що підтверджують розвиток такого патологічного стану: збільшення ваги, брадікардія, підвищена стомлюваність, задишка при ходьбі, загальна заторможеність, мерзлякуватість, набряклість обличчя, ламкість нігтів, випадіння волосся, сухість шкіри, запори, нудота, порушення менструального циклу.

Підвищення рівня ТТГ може бути ознакою таких патологічних станів, як тиреодит Хашимото, гіпотиреоз, пухлина гіпофіза. Проте не слід робити передчасних висновків, адже зміни показників рівня тиреотропного гормону в крові можна спостерігати також після інтенсивних фізичних навантажень, емоційного перенапруження, при вагітності.

Якщо ваш аналіз на ТТГ показав зниження рівня тиреотропного гормону, це може бути ознакою того, що щитовидна залоза продукує занадто багато тиреоїдних гормонів (гіпертиреоз). Симптоми захворювання: втрата ваги, тривога, м’язова слабкість, тремтіння кінцівок і пальців рук, метушливість, тахікардія, аритмія, безсоння, витрішкуватість, дратівливість, часті нестійкі випорожнення, підвищена пітливість, набряклість стоп, порушення менструального циклу, в деяких випадках — аменорея.

Наслідком патологічного процесу може стати розростання тканини щитоподібної залози (зоб).

Зниження рівня ТТГ може свідчити про розвиток таких станів:

 • дифузний токсичний зоб;
 • транзиторний тиреотоксикоз вагітних;
 • ТТГ-незалежний тиреотоксикоз;
 • психічні захворювання;
 • хвороба Пламмер — тиреотоксична аденома.

Рівень гормону також знижується після довготривалого голодування та в результаті емоційного перенапруження.

Показники аналізу на ТТГ обов’язково враховуються лікарем під час виявлення патологічного стану у пацієнта та встановлення діагнозу. Проте, точно визначити причину зміни рівня гормону лише на основі даних тесту, неможливо. Лікар призначає додаткові дослідження:

 • Визначення рівнів вільних фракцій тироксину (Т4 вільний) і трийодтироніну (Т3 вільний).
 • Визначення рівеня антитіл до тиреоїдної пероксидази (ТПО) або антитіл до тиреоглобуліну (ТГ) дозволяє виявити гіпотиреоз аутоімунного ґенезу.
 • Рівень антитіл до рецептора ТТГ досліджують для підтвердження аутоімунного тиреотоксикозу.

Зміни роботи щитоподібної залози можна спостерігати під час вагітності. Зазвичай ці зміни незначні. Проте, у деяких жінок можуть розвинутися захворювання щитоподібної залози.

Підготовка для здачі аналізу ТТГ

Матеріалом для дослідження слугує сироватка венозної крові.

Правила підготовки для здачі аналізу ТТГ:

 • Здавати кров з вени необхідно натщесерце.
 • За 1-2 дня до проведення дослідження відмовтеся від алкоголю і не вживайте жирну, гостру чи смажену їжу.
 • Уникайте фізичних навантажень та емоційного перенапруження.
 • Мінімум за 1 годину до аналізу не можна палити.
 • В день дослідження, а саме — вранці, слід пропустити прийом тиреоїдних препаратів. Ліки можна випити одразу після здачі крові.

Увага: інтерпретація результатів і остаточне встановлення діагнозу здійснюється тільки лікарем.

180 грнЦіна у відділенні
162 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку