Комплекс 56. Інсулінорезистенстність (профілактика діабету)

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Дослідження "Інсулінорезистенстність" включає:

 •   Глікований гемоглобін (HbA1с) 
 •   С-пептид  
 •   Індекс HOMA-IR (Homeostasis Model Assessment for Insulin Resistance) 
 •   Інсулін 
 •   Глюкоза в сироватці 

Глікований гемоглобін (HbA1c) - біохімічний показник, який відображає середній вміст глюкози крові за три місяці. Як відомо, гемоглобін знаходиться в еритроцитах період життя яких - 120 діб. Вони зберігають пам'ять про число молекул гемоглобіну, що з'єдналися з глюкозою, тому даний тест показує рівень глікемії за тривалий період.

Індекс HOMA-IR - це дослідження, що визначає резистентність до інсуліну шляхом оцінювання вмісту глюкози та інсуліну натще у сироватці крові та розрахунок індексу інсулінорезистентності.
Розрахунок індексу резистентності проводиться за формулою: HOMA-IR = інсулін натще  x глюкоза натще / 22,5.

Глюкоза - важливе джерело енергії організму людини. Потрапляючи в організм з їжею перетворюється в глікоген, який зберігається в печінці, або ж в жирні кислоти. Основним регулятором рівня глюкози в нормі є гормон підшлункової залози. Даний метод передбачає визначення рівня глюкози в сироватці венозної крові.

Інсулін - гормон, який секретується бета-клітинами підшлункової залози, і відповідає за підтримання рівня глюкози в крові. Концентрація інсуліну в крові прямо пропорційна рівню глюкози: на зростання рівня глюкози в крові, підшлункова залоза відповідає секрецією інсуліну, який стимулює транспортування глюкози з крові в тканини і органи.

С-пептид - продукт розщеплення проінсуліну. За допомогою якого проводять оцінку рівня інсуліну, який синтезувався в підшлунковій залозі. Частково виводится нирками та не зв'язується з рецепторами печінки, що в свою чергу сприяє більш точному відображенню секреції бета-клітин підшлункової залози. Дане дослідження необхідне для корекції введення дози інсуліну.

 

Відхилення від норми
 • Глікований гемоглобін (HbA1с)  
  Підвищений
  рівень сигналізує про: порушення толерантності до глюкози, цукровий діабет, залізодефіцитну анемію.
  Знижений рівнь притаманний для: гемолізу, кровотечі, серповидноклітинної анемії.
   
 • С-пептид 
  Підвищений
  рівень притаманний для: цукрового діабету 2 типу, інсуліноми, загострення хронічного панкреатиту, ожиріння.
  Знижений рівень говорить про: цукровий діабет 1 типу, передозування інсуліну.
    
 • Індекс HOMA-IR
  Високий
  рівень свідчить про підвищення резистентності до інсуліну, розвиток інсулінорезистентності при таких захворюваннях і станах (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2-го типу, метаболічний синдром, ожиріння, синдром полікістозних яєчників, хронічний вірусний гепатит, хронічна ниркова недостатність, стеатоз печінки, патологія гіпофіза, надниркових залоз).
   
 • Глюкоза в сироватці 
  Підвищення рівня характерно для: цукрового діабету, гіперглікемії при ендокринних захворюваннях, захворювання підшлункової залози, нирок та печінки, стресу.
  Знижений рівень свідчить про: порушення всмоктування вуглеводів, захворювання печінки, недостатність наднирників, голодання, передозування інсуліну, ендокринологічні захворювання.
   
 • Інсулін
  Підвищення рівня вказує на: цукровий діабет 2 типу, інсуліному, ожиріння, захворювання печінки, синдром Іценко-Кушинга.
  Зниження рівня свідчить про: цукровий діабет 1 типу.
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження призначають для визначення інсулінорезистентності в людей з підозрою на цукровий діабет 2 типу, диференційної діагностики з порушеннями вуглеводного обміну та захворюваннями підшлункової залози.

Рекомендації

Даний комплексний аналіз рекомендовано виконувати не тільки з діагностичною метою, а й профілактичною у хворих з цукровим діабетом та іншими порушеннями вуглеводного обміну.

Склад комплексу
Глюкоза в сироватці; Індекс HOMA-IR (Homeostasis Model Assessment for Insulin Resistance); Інсулін (Insulin); С-пептид; Глікований гемоглобін (HbA1с)
690 грнЦіна у відділенні
656 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку