Групи аналізів

Комплекс 12. Електроліти крові

Ціна: 200.00 грн
Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Електроліти крові включають:

 • Калій (К)
 • Натрій (Na)
 • Хлориди (Cl)

Калій - важливий макроелемент, основний внутрішньоклітинний катіон. Основна його кількість знаходиться всередині клітин. Даний елемент бере участь в регуляції роботи серця, нервової системи та м'язів. Міститься переважно в продуктах рослинного походження, всмоктується в тонкому кишечнику та виводиться з сечею ( близько 90%), калом та потом. При недостатньому вживанні К з їжею, швидко наступає його дефіцит в організмі.

Натрій - основний катіон позаклітинного простору, основна функція якого полягає в підтримці нормального осмотичного тиску, який в свою чергу підтримує цілісність клітини. Також даний макроелемент бере участь у підтриманні стабільної роботи нервової, м'язової та серцево-судинної системи. Основним регулятором обміну Na в організмі людини є ренін-ангіотензин-альдостеронова система, вазопресин та натрійуретичний гормон. З організму натрій виводиться нирками та через піт.

Хлорид - основний позаклітинний аніон, який відіграє важливу роль в кислотно-основній рівновазі, підтримує осмотичний тиск, та бере участь в утворенні шлункового соку. Під контролем наднирників та щитоподібної залози відбувається обмін хлоридів. Їх виведення проводится переважно сечею (до 90%), потом та калом.


Відхилення від норми
 • Калій (К)
  Підвищення
  рівня калію свідчить про: ниркову недостатність, цукровий діабет, зневоднення, важкі травматичні ушкодження, шок, гемоліз.
  Зниження рівня спостерігається при: блюванні, проносі, голодуванні, синдромі Іценко-Кушинга, переохолодженні, осмотичному діурезі.
   
 • Натрій (Na)
  Підвищення
  рівня характерно для: блювання, діареї, нецукрового діабету, профузного потовиділення, діабетичного ацидозу, синдрому Кушинга, гіперальдостеронізму, дегідратації.
  Знижений рівень говорить про: надмірне надходження рідини в організм людини, серцеву недостатність, цукровий діабет, гіпотиреоз, недостатність наднирників, опіки, хронічний пієлонефрит, метаболічний ацидоз, осмотичний діурез.
   
 • Хлориди (Cl)
  Підвищений
  рівень спостерігається при: гострій нирковій недостатності, нецукрвому діабеті, метаболічному ацидозі, дегідратації, гіперфункції кори наднирників.
  Знижений рівень притаманний для: тривалого блювання, респіраторно ацидозу, альдостеронізму, надмірного потовиділення, нефриту з втратою солей, опіків.
   

Коли призначають?

Даний комплекс використовується для діагностики захворювань з набряками, нудотою, слабкістю, аритмією, втратою свідомості; при обстеженні пацієнтів з гострими та хронічними захворюваннями; при низькому рівні електролітів та для контролю ефективності проведеного лікування.


Рекомендації

Даний комплекс призначається лікарем, як маркер кислотно-основої рівноваги та водно-електролітного балансу.


Склад комплексу
Хлориди (Cl), Калій, Натрій


Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку