Комплекс 13. Діагностика ревматоїдного артриту (ревмопроби)

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

Діагностика ревматоїдного артриту включає:

 • Антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (Anti- CCP) 
 • Ревматоїдний фактор (кількісний) 
 • С-реактивний білок(кількісний)

Антитіла до циклічного цитрулінового пептиду - це аутоантитіла, які взаємодіють з синтетичними пептидами, що містять цитрулін. Цитрулін не відноситься до стандартних амінокислот, він утворюється в результаті модифікації аргініну. Специфічність Аnti-CCP при ревматоїдному артриті становить близько 95%.

Ревматоїдний фактор - гетерогенна група аутоантитіл, спрямованих проти власних IgG. Вони відіграють важливу роль в діагностиці ревматоїдного артриту, проте можуть бути виявлені при інших запальних ревматичних захворюваннях, а також при різних захворюваннях неревматичної природи. Дані аутоантитіла виявляються у клінічно здорових осіб у віці старше 60 років. Незважаючи на ці обмеження, визначення ревматоїдного фактору є діагностичним критерієм Американського коледжу ревматології для класифікації ревматоїдного артриту. Аутоантитіла зустрічаються у всіх класах імуноглобулінів, проте звичайні аналітичні методи обмежуються виявленням ревматоїдних факторів типу IgM.

C-реактивний білок є класичним гостофазним білком. Він синтезується в печінці і складається з п'яти однакових поліпептидних ланцюгів. CRP є найбільш чутливим з реактантів гострої фази і його концентрація швидко збільшується протягом запального процесу. Відповідь CRP часто передує появі клінічних симптомів, в тому числі лихоманки. У здорових людей CRP є слідовим білком. Після прояву гострофазної відповіді концентрація CRP сироватки швидко і значно підвищується. Підвищення починається протягом 6-12 годин, а пікове значення досягається протягом 24-48 годин.Рівні вище 100 мг/л пов'язані з сильним впливом, таким як серйозна травма і важка інфекція (сепсис). Відповідь CRP може бути менш виражений у пацієнтів, які страждають захворюваннями печінки.

Відхилення від норми
 • Антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (Anti- CCP) 
  Підвищений
  рівень сигналізує про ревматоїдний артрит, в деяких випадках про інші захворювання сполучної тканини, переважно системний червоний вовчак.
   
 • Ревматоїдний фактор, кількісно 
  Підвищений
  рівень свідчить про: ревматоїдний артрит, склеродемію, дерматоміозит, синдром Шегрена, саркоїдоз, макроглобулінемію, системний червоний вовчак, туберкульоз, бактеріальний ендокардит, хронічний гепатит, первинний біліарний цироз, інфекційний мононуклеоз, вірусні інфекції.
  Відсутність РФ не виключає захворювання на ревматоїдний артирит.
   
 • С-реактивний білок, кількісно
  Наявність підвищеної концентрації CRP в сироватці крові зазвичай є важливим прогностичним показником, який вказує на наявність бактеріальної або вірусної інфекції, ревматоїдного артириту, атеросклерозу, інфаркту міокарада, сепсису, пошкодження тканин, цукрового діабету.
Коли призначають?

Дане комплексне дослідження використовується для ранньої діагностики та оцінки тактики лікування ревматоїдного артириту, диференційної діагностики захворювань з суглобовим синдромом, диференційної діагностики аутоімунних захворювань, оцінки ризику деструкції суглоба.

Рекомендації

Перелік даних досліджень здавати у комплексі дешевше!

Склад комплексу
С-реактивний білок(кількісний); Ревматоїдний фактор (кількісний); Антитіла до циклічного цитрулінового пептиду (Anti- CCP)
575 грнЦіна у відділенні
546 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку