ВизначенняПренатальна діагностика ІІ триместру включає:
- Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну
- Концентрація в сироватці Вільного Естріолу
- Концентрація в сироватці Загального ХГ
Альфафетопротеїн (АФП) - глікопротеїн, який синтезується жовтим тілом яєчників, а з 5 тижня внутрішньоутробного розвитку в печінці плоду. АФП захищає плід від імунного відторгнення організмом матері. Вміст в крові матері починає наростати з 10 тижня вагітності, максимальна концентрація визначається в 32 - 34 тижні, після чого його вміст знижується.
Вільний естріол- жіночий статевий гормон - головний естроген вагітності, який синтезується плацентою, а далі і печінкою плода. Він покращує кровотік по судинах матки, сприяє розвитку проток в молочних залозах.
Загальний хоріонічний гонадоторопін - це гормон, який виробляється в організмі жінки під час вагітності. За його рівнем можна визначити наявність вагітності, її термін та виявити можливі вроджені вади. Протягом першого триместру концентрація подвоюється кожні 2 дні та досягає максимуму на 10-11 тиждень вагітності, після чого його рівень починає поступово знижуватись і протягом другої половини вагітності залишається відносно постійним. У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЛ, що може свідчити про позаматкову вагітність або вагітність, що не розвивається, недостатність функції плаценти, високий ризик самовільного аборту, затримку у розвитку плоду або навіть його загибель.
Відхилення від норми- Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну
Підвищений рівень АФП може свідчити про: багатоплідну вагітність, дефекти розвитку нервовової трубки у плода, патологію плаценти, рак печінки та метастази в неї, рак яєчок та яєчників.
Знижений рівень може бути ознакою: наявності синдромів Едвардса, Дауна, Патау, а також міхурового занеску.
- Концентрація в сироватці Вільного Естріолу
Підвищений естріол може свідчити про: захворювання печінки або ниркову недостатність. Також він підвищується і при багатоплідній вагітності або великому плоді.
Зниження рівня даного гормону може свідчити про: переношування, загрозу викидня, внутрішньоутробні інфекції, синдром Дауна, фетоплацентарну недостатность, гіпоплазію надниркових залоз плоду.
- Концентрація в сироватці Загального ХГ
Підвищений рівень притаманний для: прогресуючої вагітності, ризику розвитку синдрому Дауна, міхурового занеску, хоріонепітеліоми.
Знижений рівень спостерігається при: позаматковій вагітності або вагітності, що не розвивається, недостатності функції плаценти, високому ризику самовільного аборту, затримці розвитку плоду або навіть його загибелі.
Коли призначають?Показом для призначення даного комплексного дослідження є діагностика вагітності та її перебігу, затримки розвитку плода, оцінка ризику переривання вагітності, діагностика пухлин, які здатні продукувати хоріонічний гонадотропін.
РекомендаціїПренатальний скринінг 2 триместру вагтіності найоптимальніше проводити з 16 до 18 тижня.
Склад комплексу
Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну, Медіана (Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну), МОМ (Концентрація в сироватці Альфафетопротеїну), Концентрація в сироватці Вільного Естріолу (free E3), Медіана (Концентрація в сироватці Вільного Естріолу (free E3)), МОМ (Концентрація в сироватці Вільного Естріолу (free E3)), Концентрація в сироватці Загального ХГ, Медіана (Концентрація в сироватці Загального ХГ), МОМ (Концентрація в сироватці Загального ХГ)