Комплекс 20. Захворювання простати

Тривалість виконання: 1 робочих днів
Визначення

 Діагностика "Захворювання простати" включає:

 • ПСА загальний (total PSA)
 • ПСА вільний (free PSA)
 • Індекс вільного ПСА 

ПСА загальний (total PSA) - білок, який синтезується клітинами передміхурової залози. Підвищення рівня ПСА можливе при будь-якому ушкодженні капілярів передміхурової залози, яке можу бути спровоковане простатитом, аденомою передміхурової залози, раком простати, а також внаслідок статевого акту, ректального пальцевого дослідження, закрепу. Саме тому дуже важливо  уникати будь-які маніпуляції на простаті протягом 7 днів та протягом 48 годин утримуватися від статевих контактів до проведення дослідження.
В сироватці крові ПСА міститься в двох формах – вільній та зв’язаній. Вміст вільної форми  становить близько 10% від загальної кількості ПСА.

ПСА вільний є корисним для оцінки ризику раку простати у пацієнтів з граничним або дещо збільшеним рівнем загального ПСА, та слугує одним із критеріїв для виконання подальшій біопсії простати.

 При підозрі на рак простати проводять розрахунок індексу вільного ПСА: вільний ПСА / загальний ПСА х 100%.

Відхилення від норми

Підвищений рівень загального ПСА свідчить про: карциному простати, гіпертрофію та запальні захворювання простати, а також про порушення правил підготовки до аналізу.

Коли призначають?

Дане комплексне дослідження використовується для діагностики, диференційної діагностики доброякісних та злоякісних захворювань простати, а також для моніторингу ефективності проведеного лікування. 

Рекомендації

Даний комплекс є незамінним маркером в діагностиці раку передміхурової залози.

Додаткова інформація

Своєчасний аналіз простати допоможе виявити захворювання та попередити розвиток ускладнень

Серед чоловіків існує хибна думка, що захворювання простати вражають лише людей похилого віку. Однак, на жаль, саме молоді чоловіки страждають від недуг подібного типу. Захворювання передміхурової залози призводять до погіршення загального самопочуття хворого, зниження якості інтимного життя, а в деяких випадках — до складнощів із зачаттям. Аналіз простати допоможе виявити захворювання на ранніх стадіях та попередити розвиток ускладнень. Дослідження призначають у профілактичних цілях майбутнім батькам, спортсменам, зокрема, велосипедистам, офісним працівникам та чоловікам старше 40 років. У цьому віці може розпочатися чоловічий клімакс, що призводить до порушення гормонального балансу в організмі, яке провокує розвиток захворювань простати.

Аналіз виділення із простати — показання, правила підготовки до здачі

Наявність ознак та симптомів захворювання передміхурової залози є вагомим показанням для призначення аналізу виділення із простати. Зміна характеристик секрету може свідчити про наявність патологічного стану та дозволяє визначити ступінь його розвитку.

Показання для призначення аналізу виділення із простати:

 • біль під час сечовипускання;
 • больові відчуття в зоні промежини і паху;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • діагностика чоловічого безпліддя;
 • наявність виділень жовтого кольору з сечовипускального каналу.

Процедура нескладна у виконанні, проте має ряд протипоказів:

 • тріщини прямої кишки;
 • геморой в стадії загострення;
 • туберкульоз простати;
 • гострі запальні захворювання, що супроводжуються високою температурою.

Норми аналізу секрету простати:

 • Обсяг виділень не повинен перевищувати 2 мл. Збільшення їхньої кількості або ж показник менше 0,5 мл — ознаки запального процесу.
 • Допустимий рівень лейкоцитів — до 10 в полі зору. Збільшення кількості свідчить про запалення.
 • Лецитинові зерна — 10 млн на 1 мл секрету, менший показник вказує на наявність захворювання.
 • Кислотність (pH) — нейтральна, 7,0. Допустиме відхилення не більше 0,3.
 • Еритроцити та макрофаги відсутні, наявність вказує на захворювання.

Для отримання точних результатів слід за 5-7 днів до проведення аналізу знизити фізичні навантаження, утриматися від вживання алкоголю, статевого акту, відвідування сауни. Перед маніпуляцією необхідно очистити кишечник за допомогою клізми. Здати біоматеріал на аналіз можна в діагностичному центрі «МеДіс». Основна перевага лабораторії — кваліфікований персонал і наявність власного обладнання.

Склад комплексу
ПСА загальний (total PSA); Індекс вільного ПСА (free PSA); ПСА вільний (free PSA)
325 грнЦіна у відділенні
309 грн Ціна онлайн

Перед візитом, будь ласка, ознайомтесь з правилами підготовки до аналізів
Забір біоматеріалу оплачується додатково згідно з прайс-листом. 
Сироватка крові пацієнта зберігається в "МеДіС" протягом 3-х днів для можливості проведення додаткових або повторних досліджень. Як дозамовити дослідження без повторного взяття біоматеріалу?

  КУПИТИ ОНЛАЙН    ЗАПИС НА АНАЛІЗИ 


----------------------------------

МеДіС - Твоя Лабораторія!
Інформація, розміщена на сайті, є об'єктом інтелектуальної власності ПП "МеДіС". При копіюванні інформації ОБОВ'ЯЗКОВЕ посилання на дану сторінку